Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Oszustki tym razem okradły zduńskowolankę

Oszustki tym razem okradły zduńskowolankę

My apelujemy, ostrzegamy o oszustach, a oni mimo to wciąż czują się bezkarni!!! Dopiero co pisaliśmy o oszuście w Pęczniewie. Obłowił się na 3.200 zł. Ostatnio w Sieradzu oszust chciał naciągnął seniorkę na 200 zł! Tym razem dwie kobiety weszły do mieszkania zduńskowolanki i ukradły jej z szafki 3.000 złotych! W środę 5 bm. około godziny 15 dwie nieznane kobiety pod pretekstem zlokalizowania w wycieku wody, weszły do mieszkania w bloku przy ulicy Szkolnej 24. 86-letnia właścicielka mieszkania wpuściła je do kuchni. Tam jedna z nich rozlała na podłodze przy szafce zlewozmywakowej wodę, informując kobietę, że tam jest prawdopodobnie wyciek wody. Nakazała wyjąć wszystkie rzeczy z szafki. Wystraszona kobieta realizowała kolejne polecenia złodziejki. W tym czasie druga z oszustek szybko splądrowała szafki znajdujące się w mieszkaniu. W jednej z nich znalazła 3 tysiące złotych!!! Po około 20-tu minutach kobiety wyszły oznajmiając, że jednak w rurze nie ma wycieku. Po godzinie od ich wyjścia staruszka zorientowała się, że została okradziona. Powiadomiła wtedy o zdarzeniu policję. Śledczy zabezpieczyli na miejscu ślady po oszustkach i przesłuchali sąsiadów. Poszkodowana była tak zdenerwowana całą sytuacją, że nie potrafiła podać rysopisu i cech ubioru sprawczyń kradzieży. Wiek sprawczyń określiła na około 30 lat.  
Jacek Kozłowski, rzecznik prasowy Powiatowej Komendy Policji w Zduńskiej Woli apeluje, aby osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub widziały dwie kobiety przy wymienionej ulicy i mogą przekazać policji jakiekolwiek dane ich wyglądu, skontaktowały się z komendą pod numerem tel. 8244336 lub 997 oraz 112. Przestrzega również po raz kolejny mieszkańców powiatu zduńskowolskiego, aby nie wpuszczali do posesji nieznanych osób, oferujących do sprzedaży różnego rodzaju artykuły lub pod innym pretekstem chciały wejść do mieszkania.
- Osoby takie często podają się za inkasentów, przedstawicieli handlowych, pracowników urzędów, dawnych znajomych, aby wejść na teren posesji i dokonać kradzieży. Jeżeli już staniemy się ofiarami takiego przestępstwa, jak najszybciej należy powiadomić o tym policję. Ofiarami takich działań najczęściej są osoby w podeszłym wieku lub mieszkające samotnie - dodaje rzecznik.


Ewa Dobrowolska
korespondent siewie.tv ze Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u