Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Uwaga!!! W Sieradzu ponownie grasują oszuści.

Uwaga!!! W Sieradzu ponownie grasują oszuści.

W ostatnim tygodniu września nie udało się oszukać starszej pani na ulicy Dąbrowszczaków. Jednak oszuści nie składają broni! Wczoraj grasowali w Zduńskiej Woli. Teraz po raz kolejny pojawili się w Sieradzu. Tym razem na ulicy Broniewskiego. Po godz. 16 do drzwi dwóch starszych pań zapukały trzy kobiety podające się za pracowników Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wykorzystały ten sam powód wejścia, co w Zduńskiej Woli. Tyle, że tam ujęły to jako wyciek wody, w Sieradzu zaś oświadczyły, że w mieszkaniach doszło do awarii instalacji hydraulicznej i pod pozorem sprawdzenia stanu technicznego instalacji muszą obejrzeć lokum. Jednej z oszustek udało się odwrócić uwagę 86-letniej lokatorki tak, że oszustka-złodziejka bez trudu przejrzała szafki w jej mieszkaniu. Nie znalazła w nich żadnych wartościowych przedmiotów i nic nie skradła. Ale jej 76-letniej sąsiadce staruszki wizyta pań z "administracji" na długo zapadnie w pamięć. Jedna z oszustek oświadczyła jej, że ma nadpłatę za wodę w wysokości 50 zł. Ponieważ miała przy sobie banknoty 200 zł., poprosiła staruszkę, aby wydała jej 150 zł. reszty. Dziwna sytuacja wzbudziła jednak podejrzenie starszej pani, więc stanowczo wyprosiła kobietę z mieszkania, po czym zaalarmowała policję. Jak ustalono, jedna z oszustek mogła mieć około 40 lat, 158 cm wzrostu, była krępej budowy ciała, twarz okrągła, włosy proste długości do ucha. Miała na sobie kurtkę do bioder, w jasnym kolorze. Druga z kobiet była w wieku około 30 - 40 lat, 170 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, twarz pociągła, włosy długości do ucha, kurtka jasna.  
Policjanci za naszym pośrednictwem przypominają: pracownicy różnych instytucji zazwyczaj informują wcześniej o swoich wizytach. W każdej sytuacji mamy prawo żądać okazania legitymacji służbowej wizytującego nasze mieszkanie czy dom. Istnieje również możliwość potwierdzenia wizyty pracownika dzwoniąc do jego miejsca pracy, a w razie jakichkolwiek wątpliwości NALEŻY BEZZWŁOCZNIE DZWONIĆ na numer 997 lub 112.


Ewa Dobrowolska
korespondent siewie.tv ze Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u