Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Gmina Wieluń błysnęła w Brukseli

Gmina Wieluń błysnęła w Brukseli

Korespondencja z Brukseli Magdaleny Kopańskiej – doradcy Burmistrza Wielunia ds.promocji.

O przyszłości polityki regionalnej rozmawiali uczestnicy Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów, Open Days 2011, który odbywał się 10-13 października w Brukseli. W obradach uczestniczył także burmistrz Janusz Antczak.

Wizyta wieluńskiej delegacji w stolicy Europy związana była ze zwycięstwem projektu szlaku bursztynowego w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Wniosek złożony przez Gminę Wieluń na promocję województwa łódzkiego poprzez wzorowe wykorzystywanie funduszy unijnych zyskał największe poparcie zarządu województwa. W Parku Pięćdziesięciolecia w centrum Brukseli stanęło miasteczko polskie, które tworzyło 16 województw. Każde z nich chwaliło się tym, co ma najlepszego w swojej ofercie. Województwo łódzkie zachęcało do aktywnej turystyki rowerowej, konnej, pieszej i kajakowej na skrzyżowaniu szlaków: bursztynowego i romańskiego.
W miasteczku pojawiła się także Elżbieta Bieńkowska – Minister Rozwoju Regionalnego, która miała okazję zapoznać się z koncepcją szlaków kulturowych województwa łódzkiego.
Burmistrz Janusz Antczak uczestniczył także w dyskusji dotyczącej przyszłości regionów w Parlamencie Europejskim. Profesor Danuta Hübner, która przewodniczyła uroczystości otwarcia Europejskiego Tygodnia Regionów, podkreśliła znaczenie Open Days - święta, które już po raz dziewiąty odbywało się w Brukseli i coraz bardziej gości w europejskim kalendarzu imprez.
O nowym okresie programowania funduszy unijnych burmistrz rozmawiał z Jackiem Saryuszem-Wolskim, przewodniczącym frakcji Europejskiej Partii Ludowej.
- Warto już teraz śledzić, w jakim kierunku zmierza Unia Europejska i w co najlepiej inwestować unijne pieniądze. Po wypowiedzi burmistrza Aten widać, jak kryzys nierównomiernie rozkłada się w Europie. Potrzeba naprawdę dobrych rozwiązań, które pozwoliłyby regionom przetrwać ten czas i w przyszłości równomiernie się rozwijać – podsumowuje burmistrz Janusz Antczak. - Rozwój ziemi wieluńskiej był możliwy między innymi dzięki realizacji projektu szlaku bursztynowego. I to właśnie staraliśmy się pokazać – jak ważne jest wspieranie regionów środkami zewnętrznymi. Potrzeby są bardzo duże, mam nadzieję, że uda nam się jeszcze skorzystać z pieniędzy unijnych, choć już dziś wiadomo, że nie będą one rozdawane na tak preferencyjnych warunkach, jak do tej pory.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u