Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Poddębiccy policjanci nie składają broni w ustaleniu wandali

Poddębiccy policjanci nie składają broni w ustaleniu wandali

05Osoby opiekujące się grobami na cmentarzu w Pęczniewie, gdzie niespełna dwa tygodnie temu doszło do aktu wandalizmu, zachodzą w głowę, czy policja robi wszystko, aby ustalić sprawców tego chuligańskiego wybryku?  
Aspiratnt Elżebieta Tomczak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach uważa, że zarzuty są bezpodstawne, choć rozumie zaniepokojenie ludzi, którym zniszczono groby bliskich. Większość grobów nie była ubezpieczona, a straty są dla opiekunów ogromne. Wandale bowiem w niektórych alejkach cmentarza nie oszczędzili żadnego z miejsc pochówku...  
- W tym czasie pzesłuchano ponad 100 osób. Udało nam się ustalić, że uszkodzono co najmniej 133 nagrobki. Dalej ustalamy pokrzywdzonych. Docieramy do świadków. Monitujemy komunikaty dotyczące poszukiwania osób mogących udzielić informacji na ten temat! - dodaje przedstawicielka poddębickiej komendy policji, nadzorującej śledztwo w tej sprawie.
Przypomnijmy, że wandale zniszczyli płyty nagrobkowe, krzyże, wazony i miejsca przy grobach w nocy z 15 na 16 października. Zgłoszenie o tym akcie wandalizmu policja otrzymała w niedzielę, 16 października około godz. 8 od jednej z kobiet, która wówczas przyszła na cmentarz. Na tę chwilę policja nie chce zdradzić, czy są konkretni podejrzani. Czy są to miejscowi, czy też, jak uważają mieszkańcy Pęczniewa, doszło na cmentarzu do dziwnej ,,zemsty'' osób spoza tej gminy. Na tego, kto pomoże policji we wskazaniu sprawców czeka nagroda w wysokości 5.000 zł.


Ewa Dobrowolska

 

więcej:

Zdewastowany Cmentarz w Pęczniewie (wideo)
Policja bada wszystkie możliwe wątki związane z wandalizmem w Pęczniewie
Wandale zdewastowali ponad 100 nagrobków!

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u