Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Matamorfozy, metamorfozy! I to jakie!

Matamorfozy, metamorfozy! I to jakie!

05Od 7 listopada w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Zduńskiej Woli realizowany jest program "Metamorfozy". Nader cieway, ponieważ jego założeniem była... przemiana stylistyczna uczestniczek. Do udziału w tym programie, na który ZDZ pozyskał fundusze zewnętrzne, zgłosiło się kilkadziesiąt kobiet. Po castingach zakwalifikowano tylko osiemnaście. Warunkiem uczestnictwa było ukończenie co najmniej 30. roku życia.   Ekstremalną przemianę bez użycia skalpela przeszło już dwanaście uczestniczek programu. Najmłodsza ma 31 lat. Najstarsza 65. Zabiegi pielęgnacyjne włosów, łącznie z często drastyczną zmianą fryzury, potrwają jeszcze do 22 listopada. Do 30 listopada pozostałe panie przejdą matamorfozy stylistyczne. Zmianą ich wizerunku zajmują się uczniwoie II i III klasy Technikum Fryzjerskiego przy zduńskowolskim ZDZ. 
- Lubię zmiany. Często odwiedzałam fryzjera. Jednak to, co mi tutaj zaproponowano przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Do tej pory byłam rudą emerytką. Teraz mogłabym startować w programie plus 55. Bo czuję się o dzieisięć lat młodsza. Moje koleżanki i rodzina świetnie doceniły zmianę. Do tego ten przecudny makijaż. A zwłaszcza gęstsze rzęsy. Oczy wydają się o wiele większe, a wiadomo, z wiekiem różnie to z oczami bywa... Oceniam dziewczyny, które do nowego wizerunku się przyczyniły na szóstkę - nie kryła wzruszenia Halina Kolodziejska, 65-latnia emerytka ze Zduńskiej Woli.
Pod wrażeniem zamiany, nie tylko swojej, ale i córki była pani Barbara Zelmer. 53-latka ze Zduńskiej Woli pracuje w szpitalu. - Wczoraj nie poznałam swojej córki, kiedy ją panie przefarbowały i zrobiły cudny makijaż. Teraz patrzę w lustro i nie poznaję samej siebie. Do tej pory byłam wierna grzywce. A tu bez niej moja twarz wydaje się szczuplejsza. Sama sobie bardziej się podobam! I ten ciemniejszy kolor włosów. Jest cudnie! Ach, i te oczy, dłuższe rzęsy. Na oddziale będę wyglądała lepiej niż lekarze - śmieje się pani Halina. Zduńskowolanka nie kryje, że kwestii udziału w programie "Matamorfozy" miała mieszane uczucia.
- Mąż powiedział mi, spróbuj!. Ale miałam wciąż opory. Namówiłam córkę. Akurat niedawno skończyła 30 lat. Razem z Luizą było mi raźniej stawić czoła zmianom. Na te musiałam liczyć i czuję się naprawdę zadowolona. Luiza również. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej wykonali kawał dobrej roboty - dodaje pani Basia. Jak wielki, niech potwierdzi sama: - Wczoraj nie poznałam własnej córki. Cudowna przemiana. Jestem z niej, z siebie i naszych "oprawców fryzjerskich" dumna. Te kilka godzin było tego warte - uważa pani Barbara.
Marta Fendor, dyrektorka ZDZ w Zduńskiej Woli dodaje, że program, który szkoła realizuje za unijne pieniądze to nie tylko szansa poprawienia wizerunku osiemnastu pań, które za to nie płacą ani złotówki! To także doskonała okazja, aby uczniowie technikum mogli uwierzyć w swoje możliwości i przy okazji nauczyć się kontaktu z potencjalnym klientem.
- To doskonała lekcja praktyczna. To także, jak się widzi efekt kilkugodzinnej pracy, motywacja do dalszego samodoskonalenia, ale i także potwierdzenie większej wiary w swoje umiejętności. Takie warsztaty to także możliwość zdobywania praktycznego potwierdzenia zawodu, jaki w przyszłości nasi uczniowie będą wykonywać; fryzjera, czy kosmetyczki. To także nauka pracy w zespole. Burza pomysłów jest bardzo owocna, w przypadku takich metamorfoz wręcz niezbędna - wylicza dyrektor Fendor. Pani Marta zaznacza, że uczniowie nie byli pozostawieni sami sobie. Nad ich pracą cały czas czuwali pedagodzy.
Jakie matamorfozy przeszły już uczestniczki? Można to zobaczyć na zdjęciach poniżej. Panie, które nie zgłosiły się do tego programy mogą chyba tylko żałować! Ale może za rok znów będzie taka szansa...


Ewa Dobrowolska

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u