Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Godziny stania w wodzie i ptaki upolowane... w obiektywie

Godziny stania w wodzie i ptaki upolowane... w obiektywie

01Jaki jest patent na zrobienie świetnych zdjęć ptakom? Adam Mańka, fotograf amator ze Zduńskiej Woli zna odpowiedź na to pytanie:  
- To tylko w tym roku poświęcenie każdego wolnego weekendu! Stanie czasem po pas w wodzie, a wcześniej wielogodzinna obserwacja miejsc, gdzie żerują. Jak już się zna te miejsca, gdzie ptaki lokują, wystarczy mieć w pogotowiu aparat, cyknąć przycisk i gotowe. 
Pan Adam nie kryje, że fotografowanie ptaków wcale nie jest takie proste jakby się wydawało. On sam nie dotarłby do wielu miejsc, gdyby nie specjalny strój. Dla obserwatorów podczas swoich fotograficznych polowań wygląda jak wędkarz. - Bez stroju typowego dla wędkarzy nie mógłbym tyle godzin wystać w wodzie w swojej czatowni. Ptaki musiałem do swojej obecności przyzwyczaić. Czasem trzeba je było nawet dokarmiać, aby przyzwyczaić je do siebie - zdradza zduńskowolanin.
Fotografią na poważnie zajmuje się od trzech lat. Ulubionym miejscem, gdzie poluje z obiektywem, są błotne okolice Jeziorska. Efekty polowań można oglądać w Powiatowym Młodzieżówym Domu Kultury "Na Pięterku" w Zduńskiej Woli. Na wystawie zatytułowanej "Ptaki w obiektywie" autor prezentuje kilkadziesiąt fotografii, efekt podglądania ptaków z ostatnich wakacji.
Za swoje zdjęcia Adam Mańka zdobył już wiele nagród. Między innymi II miejsce w 2009 roku oraz I miejsce w 2011 roku w Konkursie Fotograficznym "Chrońmy nasz świat". W tym roku otrzymał także Grand Prix im. Włodzimierza Puchalskiego w konkursie organizowanym przez miesięcznik "Łowiec Polski".


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u