Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jak jest zima to musi być zimno?

Jak jest zima to musi być zimno?

W filmie "Miś" Stanisława Barei palacz z kotłowni tłumaczył kierowniczce administracji w rozmowie telefonicznej, że jak jest zima, to musi być zimno. Sam ogrzewał się paląc... papierosy. Nie wszyscy jednak liczą na to, że dymem z papierosów ogrzeją się nadchodzącej zimy.   Z takiego zapewne założenia, zwłaszcza po planowanych na najlbliższe tygodnie mrozach, wyszło trzech mężczyzn w wieku 27, 60 i 85 lat z powiatu łaskiego. Są podejrzewani o kradzież drzewa brzozowego z działki leśnej w gminie Wodzierady. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Łasku. 
Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Łasku otrzymał zgłoszenie o kradzieży drzew z prywatnej działki leśnej. Zgłaszający - mieszkaniec gminy Łask poinformował, że z jego działki leśnej na terenie gminy Wodzierady ktoś wyciął brzozy. O ,,pustostanach'' w drzewostanie został powiadomiony przez mieszkających w pobliżu jego działki sąsiadów, którzy słyszeli rano odgłos piły. Po ustaniu hałasów postanowili sprawdzić, co się dzieje. Świadkowie zobaczyli w lesie trzech mężczyzn, którzy ładowali na traktor z przyczepą drzewo. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że leśni złodzieje wycięli 13 brzóz o różnym przekroju pnia. Na podstawie zeznań świadków policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzanych mężczyzn w wieku 27, 60 i 85 lat. Drwale usłyszeli już zarzut kradzieży drzew, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.
No cóż, ręczne piły chyba były cichsze..., chociaż posługiwanie się nimi wymagało więcej sił.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u