Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Masz lewy handel? Nie krzycz na lewo i prawo o tym, bo się wsypiesz

Masz lewy handel? Nie krzycz na lewo i prawo o tym, bo się wsypiesz

01Ostatnie dni były fatalne wręcz dla "kupców" handlujących lewymi papierosami. Dwaj panowie z tej branży chcieli oskubać Skarb Państwa na blisko 15.000 złotcyh.  
Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Łodzi, zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który posiadał w sklepie wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Papierosy zabezpieczono podczas kontroli w jednym ze sklepów na terenie Zduńskiej Woli. Prowadząc czynności operacyjne policjanci ustalili, że w sklepie przy jednej z ulic, zduńskowolanin przechowuje wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, które sprzedaje spod lady. Stróże prawa weszli do sklepu w godzinach popołudniowych i przeprowadzili jego przeszukanie. Papierosy były schowane na zapleczu, w kartonie. Funkcjonariusze znaleźli ogółem 256 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, o łącznej wartości nie mniejszej niż 2.355 złotych. Mężczyzna odpowie za posiadanie i sprzedaż wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu kara grzywny do 720 stawek dziennych. W tym roku w sierpniu zduńskowolanin był już zatrzymany, za posiadanie trefnych papierosów. Funkcjonariusze zabezpieczyli wtedy w jego sklepie 1.400 paczek papierosów na kwotę prawie 14 tysięcy złotych. Sieradzcy policjanci z kolei przerwali handlową działalność 58-letniemu mężczyźnie, który postanowił zarobić na nałogowych palaczach.  
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu otrzymał telefon od anonimowego mężczyzny. Rozmówca stwierdził, że na targowisku miejskim przy ulicy Targowej w Sieradzu nieznany mężczyzna oferuje do sprzedaży lewe papierosy. Na miejsce pojechali funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Po kilkunastu minutach zauważyli mężczyznę, który chodząc po targowisku zaczepiał przypadkowe osoby, cichym głosem oferując zakup papierosów. W trakcie transakcji z przypadkowym klientem mężczyzna został zatrzymany. W podręcznej torbie miał 42 paczki papierosów. Chwilę później razem z policjantami pojechał do swojego mieszkania. Tam zabezpieczono kartony papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W sumie 530 paczek. Wstępnie ustalono, że kwota strat którą poniósł skarb państwa, wynosi 8860 złotych. 
Ta działalność stanowiła przestępstwo karno-skarbowe. Całość materiałów została przekazana Urzędowi Celnemu. 58-letniemu mieszkańcowi Sieradza i o rok starszemu zduńskowolaninowi grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u