Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Muzealnik pójdzie w odstawkę? Do biblioteki?

Muzealnik pójdzie w odstawkę? Do biblioteki?

muzeumWszystko wskazuje na to, że zapowiadane jeszcze po ubiegłorocznych wakacajch przez Piotra Niedźwieckiego, prezydenta Zduńskiej Woli zmiany w miejscowym muzeum są pewne. Prezydent zlecił kadrowej magistratu przygotowanie w trybie pilnym (!) konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Konkurs ma być ogłoszony na stronie internetowej UM jeszcze w tym tygodniu. Aktualny dyrektor, Jerzy Chrzanowski nie chce komentować planów prezydenta. Nie chce także powiedzieć, czy stanie do konkursu. Chrzanowski kieruje muzeum od samego poczatku. Dwie dekady. To zdaniem jego przeciwników, a tych w mieście nie brakuje, zbyt długo. Pojawiły się nawet w Zduńskiej Woli stwierdzenia typu: chce się zasiedzieć do emerytury, czy muzeum to dożywocie...?

Piotr Niedźwiecki, podobnie jak we wrześniu 2011 r., podtrzymuje swój pomysł na fukcjonowanie zduńskowolskiego muzeum. Twierdzi, że zmiany powinny obejmować m.in. kadencyjność na stanowisku dyrektora, podobnie jak ma to miejsce w szkołach, czy przedszkolach. Zaznacza także, że nowy dyrektor powinien być nie tylko muzealnikiem, ale przede wszystkim prężnym menedżerem, pod którego kierunkiem placówka rozkwitnie i otworzy się na współpracę z innymi w regionie, czy w kraju.

Siewie.tv nieoficjanie udało się ustalić, jakie miejsce dla Jarzego Chrzanowskiego szykuje prezydent Niedźwiecki. W tym miesiącu toczyły się rozmowy między zduńskowolskim starostwem i magistratem w sprawie współfinansowania Miejskiej Biblioteki Publicznej. Są zgrzyty między samorządami w tej kwestii, ale przy okazji, jak twierdzi jeden z urzędników starostwa, wypłynęło podczas rozmów nazwisko Chrzanowskiego.
- Miasto chce pieniędzy na etat etnografa przy bibliotece. Rzekomo tym etnografem miałby być pan Jerzy. Mówiło się o tym, że w ten sposób odseparuje się go od muzeum, jego zwolennikom zamknie gęby - opowiada urzędnik.

Czym niby miałby się zajmować etnograf w bibliotece? - Chodzą plotki, że miałby tam ponoć pisać dalszą cześć monofrafii miasta - dodaje informator siewie.tv. Osoba Jerzego Chanowskiego ma w mieście tyluż zwolenników, co i przeciwników. Tych ostatnich nie brakuje po kontroli, jaką przez blisko sześć miesięcy w 2011 roku prowadzono na polecenie prezydenta w muzeum. Jednym z głównych zarzutów wobec muzealnika jest złe katalogowanie zbiorów. Przeciwnicy mówią wręcz, że uczynił z muzeum prywatne królestwo. Wyniki pokontrolne mają zostać upublicznione na stronie UM www.zdunskawola.pl. Z kolei zwolennicy muzealnika podkreślają jego ogromne zaangażowanie w działaność placówki.

- Po nazwiskach startujących do konkursu będzie wiadomo, kto jest przeciwko Chrzanowskiemu i kto od miesięcy kopał pod nim dołek. Byleby tylko sam w podobny wkrótce nie wpadł. Łaska pańska na pstrym koniu jeździ. A nasz prezydent pokazał w ostatnich miesiącach, że lubi przetasowania. Dlaczego to robi? Nawet z były wrogami potrafi się zbratać - rozumuje jeden z członków Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u