Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Logo MOF będzie inne niż początkowo wybrane. Zduńskowolaninowi odebrano zwycięstwo

Logo MOF będzie inne niż początkowo wybrane. Zduńskowolaninowi odebrano zwycięstwo

MOFisemPowiat zduńskowolski jakoś nie ma szczęścia do konkursów. Nie tak dawno okazało się, że hasło promujące Zduńską Wolę było plagiatem. Teraz jak - informuje Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski - trzeba było zmienić wyniki konkursu na logo "Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zduńska Wola – Karsznice – budowa łącznika z drogą ekspresową S8 na terenie powiatu zduńskowolskiego i powiatu łaskiego."

 

"W związku z uzyskaniem informacji o bardzo dużym podobieństwie projektu do funkcjonującego już na rynku znaku graficznego, a który został wybrany jako najlepsza praca i zajął pierwsze miejsce w przedmiotowym konkursie, Komisja Konkursowa powołana Zarządzeniem Starosty Zduńskowolskiego podjęła decyzję o wezwaniu w trybie pilnym autora zwycięskiej pracy do wyjaśnień zaistniałej sytuacji. w kontekście § 4 ust. 7 (cyt. ”Projekt Logo musi być dziełem samodzielnym i oryginalnym”) oraz § 10 ust. 2 (cyt. „Przystępując do konkursu uczestnik oświadcza, iż przesłane prace stanowią jego wyłączną własność i nie naruszają praw osób trzecich ani obowiązujących przepisów prawa, że zaproponowane projekty są nowe i oryginalne oraz nigdzie wcześniej niepublikowane. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność prawną w razie nieposiadania uprawnień do zgłoszenia pracy do konkursu, bądź naruszenia praw autorskich i/lub dóbr osobistych osób trzecich”) regulaminu przedmiotowego konkursu." - czytamy w oświadczeniu starosty Rychlika.

"Wyjaśnienia zostały złożone przez uczestnika niezwłocznie, w formie pisemnej w dniu 9 czerwca 2016 r. Autor zapewnił w nich, że praca jest dziełem samodzielnym, oryginalnym i nie była inspirowana ani wzorowana na żadnym innym dziele, jednak z uwagi na wizualne podobieństwa oraz na wynikające z tego możliwe konsekwencje prawne złożył on rezygnację z udziału w konkursie i poprosił o wykreślenie z listy laureatów." - czytamy dalej. Oznacza to, że Komisja Konkursowa 15 czerwca podjęła decyzję o wykreśleniu z listy laureatów Alberta Nogali ze Zduńskiej Woli i wybraniu jako najlepszej pracy tej która zajęła miejsce II. w ww. konkursie, tj. pracę Jakuba i Mateusza Koniecznych z Firmy Bracia Konieczni z Łasku. Miejsce II zajęła zatem w konsekwencji praca Tomasza Donata ze Zduńskiej Woli. Miejsce III zajęła praca pani Kingi Lenke ze Zduńskiej Woli. Zwycięzcy konkursu zostali poinformowani o miejscu i terminie podpisania umowy, uprawniającej do odbioru nagrody pieniężnej w wysokości 2. 000 zł brutto. (Obok zwycięska praca Jakuba i Mateusza Koniecznych z Firmy Bracia Konieczni z Łasku.)

Mika S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySzczęśliwi czasu nie liczą...

Żona do spokojnie zasypiającego po stosunku męża:
- Uuu...Tylko dwie minutki...? To raczej maleńko.
Mąż odwracając się do niej i uśmiechając się tajemniczo odpowiada:
- Kochanie, szczęśliwi czasu nie liczą...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u