Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kierowca ma areszt kaucyjny

Kierowca ma areszt kaucyjny

To nowum w prawodawstwie. Kierowca, który naraził na zagrożenie życia w sobotniej katastrofie samochodowej w Kromolinie Starym 20 osób ma areszt... kaucyjny! Za kratki póki co nie pójdzie. Pomogła rodzina.

W poniedziałek, 19 marca wieczorem Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli na wniosek Prokuratury zdecydował się jednak na środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 33-letniego mieszkańca Sieradza, Jakuba T. w związku ze spowodowaniem przez niego katastrofy w ruchu lądowym. Jednak kierowca ze szpitala nie trafi do aresztu. We wtorek rano została wpłacona kaucja w wysokości 10.000 złotych przez członka jego rodziny.

Sąd zastosował ponadto dozór policji, zakaz prowadzenia pojazdów i zabronił kontaktu ze świadkami. Przypomnijmy, że mężczyzna został zatrzymany za to, że 17 marca 2012 roku o godzinie 13.45 w miejscowości Kromolin Stary, gmina Szadek spowodował katastrofę w ruchu lądowym, zagrażając życiu lub zdrowiu wielu osób. Tego dnia kierując autobusem volkswagen na skrzyżowaniu podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim sygnalizującego skręt w lewo samochodu osobowego toyota yaris kierowanego przez 50-letnią mieszkankę gminy Zduńska Wola. Doprowadził do zderzenia z tym pojazdem po czym zjechał na lewe pobocze, potem na prawe gdzie doszło do wywrócenia autobusu. W wypadku zostało rannych 20 osób, na szczęście nikt nie zginął. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u