Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 22 CZERWCA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 22 CZERWCA

plakat-truskawka-2017-1No i mamy lato! Przed nami pierwszy wakacyjny weekend. Pełen atrakcji! W wielu miejscowościach zaplanowano wydarzenia związanej z Nocą Świętojańską. W Buczku z udziałem gwiazd odbędzie się III Krajowe Święto Truskawki. A będą to m.in. Kate Ryan, Enej i No Mercy z Marty Cintron'em. Swoje dwudniowe święto rozpoczynają gminy Zapolice i Osjaków. Trwają Dni Warty. W Łasku w orientalnym i ekologicznym klimacie będą "gŁASKać świat". W piątek 23 czerwca otwarte zostaną zduńskowolskie baseny ośrodku "Relaks", a w Sieradzu w niedzielę powiększona plaża nad Wartą. Przypominamy, że w piątek wypada też Dzień Ojca. Wszystkim tatusiom siewie.tv składa serdeczne życzenia. Zwłaszcza tym, którzy noszą imię Jan! Sto lat!

 

A co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz szczegóły na plakatach.

SZADEK

22 czerwca, godz. 16.30. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Szadku zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Agnieszką Lingas - Łoniewską.

24 czerwca. Dyskoteka na powitanie lata. Teren MGOK, godz. 18-24.

UNIEJÓW

23 czerwca, zgodnie z tradycją, odbywa się impreza plenerowa nad rzeką Wartą w Uniejowie. Spośród zgłoszonych do konkursu wianków wybrane zostaną najpiękniejsze, ale prawdziwych emocji dostarczy poszukiwanie kwiatu paproci. Podczas Nocy Świętojańskiej nie może zabraknąć ognisk, które zapłoną w poszczególnych miejscowościach gminy Uniejów. Tego dnia na uniejowskiej plaży powitamy również lato z udziałem zespołów rockowych.

24 czerwca. Plaża w Uniejowie. Godz. 10. III ExTERMYnator. Mokradła, błoto i woda – tak w skrócie można opisać trasę biegu przełajowego w Uniejowie. Po raz trzeci wystartują w nim biegacze w ekstremalnym. Klub Biegacza Geotermia Uniejów wraz z I-szym Dywizjonem Lotniczym z Leźnicy Wielkiej oraz współorganizatorzy biegu Urząd Miasta, PGK Termy Uniejów i Geotermia Uniejów zapraszają do podjęcia wyzwania! Szczegóły na: http://uniejow.pl/event/iii-extermynator-bieg-przelajowy

WIELUŃ

24 czerwca, pl. Legionów. Noc Kupały od godz. 22.

ZAPOLICE

24 i 25 czerwca. Dni Gminy Zapolice zaplanowano na sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia odbędzie się Turniej Sołectw, który wystartuje o godz. 15 w Kalinowej. W niedzielę w Zapolicach zaplanowano 90-lecie OSP Zapolice oraz festyn rodzinny przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach. Początek o godz. 15.30.

SIERADZ

22 czerwca. Otwarcie II Międzypowiatowej Wystawy Rękodzieła Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością” nastąpi w Muzeum Okręgowym w Sieradzu. Początek o godz. 13. Wraz z muzeum zaprasza Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach.

22 czerwca. Kino Teatr. Projekcje filmów:
- 18.30 Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski – 3D DUBBING - Animowany/Familijny - 90 minut. Bilety w cenie: Normalny 20 zł, ulgowy 17 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl).
- 20.30 Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara – 2D NAPISY - Fantasy/Familijny/Przygodowy - 129 minut. Bilety w cenie: Normalny 18 zł, ulgowy 16 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl).

25 czerwca. I Sieradzki Plażing, Grilling i Turniej Siatkówki Plażowej zainaugurują sezon na nowej, powiększonej plaży nad Wartą. Na imprezę dla całych rodzin zapraszają: MOSiR oraz siatkarze ULKS. Od godz. 14 ruszy na dobre piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci, będzie też strefa fitness i oczywiście wspólny grill. Na plaży będą już również ratownicy WOPR, więc bez przeszkód będzie można zażywać kąpieli. Wcześniej, od godz. 10 odbędzie się turniej siatkówki.

28 czerwca. KINO NA LEŻAKACH, film „Przychodzi facet do lekarza”. Sieradzki Rynek, godz. 22.

BUCZEK

24-25 czerwca. III Krajowe Święto Truskawki z gwiazdami. Szczegóły na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6804-kate-ryan-enej-no-mercy-z-marty-cintronem-na-iii-krajowym-wicie-truskawki-w-buczku-

ŁASK

23 - 25 czerwca, w Łasku odbędzie się kolejna odsłona z cyklu "gŁASKanie świata". Tym razem pod hasłem "Podróż na wschód". Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6860-gaskanie-wiata-w-asku

GAJEWNIKI, GM. ZDUŃSKA WOLA

23 czerwca kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Na trasie nie zabraknie widowiskowych przeszkód, a organizatorzy już teraz zapowiadają kilka zmian w porównaniu do ubiegłorocznej imprezy. Uczestnicy będą musieli się zmierzyć z nowymi, niekoniecznie łatwiejszymi przeszkodami. W tym roku cały bieg zostanie poprowadzony na terenie Stajni Gajewniki, co jeszcze bardziej uatrakcyjni widowisko – zwłaszcza dla kibiców. Sportowy akcent nocy Świętojańskiej rozpocznie się trochę później niż w 2016, bo o godzinie 18. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6785-rozpoczy-si-zapisy-do-ii-edycji-biegu-witojaskiego-w-gajewnikach

ZDUŃSKA WOLA

22 czerwca, Rajdowe Popołudnie z Biblioteką. Godz. 16 -19, okolice Ratusza. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6870-rajdowe-popoudnie-z-bibliotek-przy-ratuszu-w-zduskiej-woli

23 czerwca. Godz. 12. Otwarcie basenów na Relaksie. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6872-baseny-w-zduskiej-woli-od-23-bm-bd-opaski-i-moliwo-kilkukrotnego-wejcia-w-jednym-dniu

30 czerwca.Spotkanie z filmem i teatrem manualnym Tadeusza Wierzbickiego, MBP, ul. Łaska 12, godz. 11, 13.30 i 15. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6866-spotkanie-z-filmem-i-teatrem-manualnym-tadeusza-wierzbickiego

DZIAŁOSZYN

24 czerwca. Park Strażaka, godz. 17. "Noc Sobótkowa". W programie koncert Orkiestry Dętej Cementowni Warta, występ grupy wokalnej MGDK, III Gminny Turniej Sołtysów. Będą również koncerty Zespołu Folklorystycznego Trębaczewianie i Zespołu Regionalnego Magurzanie z Łodygowic. Będzie również tradycyjny obrzęd Sobótkowy, a po jego zakończeniu wspólne śpiewanie przy ognisku. Organizatorzy zachęcają też do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy wianek sobótkowy.

WIERUSZÓW

22 czerwca. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zaprasza na warsztaty plastyczne: "Robimy prezenty na dzień taty"! Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do biblioteki o godz.15 - gdzie będą tworzyć prezenty - niespodzianki dla taty.

LUTUTÓW

23 CZERWCA, GODZ. 19.30. Gminny Ośrodek Kultury w Lututowie zaprasza w piątek nad stawy przy ul. Złoczewskiej na magiczną Noc Świętojańską.

BOLESŁAWIEC

25 czerwca. Wystawa psów rasowych. Od godz. 9, stadion klubu Basza.

WARTA

24 czerwca. Dni Warty. Plac Targowy w Warcie, w programie m.in.: Koncert Małgorzaty Ostrowskiej - godzina 20; Koncert Lady Pank - godz. 22.

25 czerwca. Dni Warty. Plac Targowy w Warcie: Koncert Led Lips - godzina 19; Koncert Ani Wyszkoni - godz. 21.30.

ReKs

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak wrócą nasi piłkarze z Kataru?

Niewiarygodne! Nasi piłkarze polecieli na mistrzostwa świata chronieni przez samoloty F-16.
To już wielki sukces.
A jak wrócą? MiG-iem!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u