Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co, gdzie, kiedy w Sieradzkiem od 17 sierpnia

Co, gdzie, kiedy w Sieradzkiem od 17 sierpnia

kino_na_lezakach_3Panie i Panowie, zbliża się piątek, po nim zaś nastanie... zapiątek, czyli zwyczajnie mówiąc weekend! Polecamy więc Waszej uwadze jej wysokość kulturę. Poniżej znajdziecie garść propozycji kulturalno-rozrywkowych. To informacja o tym, co będzie się działo czasie kilku najbliższych dni w naszym regionie.

 

SIERADZ

17 sierpnia -czwartek. Spotkanie z Joanna Sobolewską-Pyz - przewodniczącą Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu W Polsce i Anną Kołacińską-Gałązką - autorką opracowania Nie mogliśmy pojąć dlaczego... Losy i przeżycia dzieci Holocaustu. Godzina 17., Muzeum Okręgowe w Sieradzu (Sala Kosmiczna).

19 sierpnia - sobota. KINO NA LEŻAKACH, projekcja filmu Za jakie grzechy dobry Boże?. Godzina 21., Rynek.

19 sierpnia. Zespół Pałacowo-Parkowy w Małkowie. Piknik historyczny "Średniowiecze na ziemi sieradzkiej". Pierwsza edycja pikniku historycznego, ma przybliżyć przeszłość ziemi sieradzkiej poprzez zaprezentowanie jej dorobku kulturowego, związanego ze średniowieczem (godz. 13-17). O godzinie 18. rozpocznie się druga część naukowa w formie otwartych wykładów, dla których punktem wyjścia w kontekście średniowiecza jest Małków i okolica. Zespół Pałacowo-Parkowy w Małkowie.

23 sierpnia - środa. Projekcja filmu fabularnego Sportowiec mimo woli w reżyserii Mieczysława Krawicza. Zabawne sytuacje w czarno-białych kolorach, bowiem film zrealizowano w 20-leciu międzywojennym. W roli głównej Adolf Dymsza!. Godzina 17., Powiatowa Biblioteka Publiczna.

GOSZCZANÓW

20 sierpnia - niedziela. Dożynki gminne. Obrzędową część uroczystości przewidziano na godzinę 15 (plac przy Gminnym Ośrodku Kultury). W części artystycznej m.in. występ Andrzeja Rosiewicza z tancerkami oraz koncert zespołu Maraqja. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Fajters (godz. 20.30).

TUBĄDZIN

20 sierpnia - niedziela. "Folklor muzyki ludowej kultem tradycji regionu". W programie m.in. konkurs na najlepszy zespół, zabawy i animacje dla najmłodszych oraz prezentacja potraw regionalnych, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Godzina 20., Park przy Muzeum Walewskich.

ŁASK

19-20 sierpnia - sobota i niedziela. Hell Race Rajd. Trasa rajdu przebiega z Łasku do Babich, obok Rzgowa. Po zapisaniu i potwierdzeniu danych w biurze rajdu, każdy uczestnik otrzyma Road Booka i zestaw startowy: koszulki, naklejki, smyczki i numery boczne. Odprawa zawodników odbędzie się o godzinie 9. Na Road Booku odbędzie się również gra terenowa. Nocowanie i ognisko na torze w Babichach. 20 sierpnia na uczestników będzie czekać ostatnie wyzwania terenowe - przejazd kolumna pod urząd miasta Rzgowa, gdzie spotka się z uczestnikami burmistrz Mateusz Kamiński i wspólnie z organizatorami wręczy nagrody. Szczegóły dotyczące wydarzenia, a przede wszystkim wpisowego: https://www.facebook.com/events/185857245234955/

WIELUŃ

18 sierpnia - piątek. Godz. 11. „Biblioteka Pana Kleksa” - to hasło piątkowych warsztatów literacko-plastycznych w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Placówka na chwilę zamieni się w Akademię Pana Kleksa, dzieci będą uczestniczyć w grach i różnych zabawach literackich. Przygotowano mnóstwo niespodzianek. 20 sierpnia - niedziela. Dożynki Gminy Wieluń w Masłowicach. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14. nabożeństwem w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Masłowicach. Ponadto koncert zespołów: Czeremcha,Tadeusza nic nie rusza, Loka oraz występ kabaretu Rak. Będzie zatem tradycyjnie i nowocześnie. Szczegóły na plakacie. WIDAWA

19 sierpnia - sobota. II TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SOŁECTW O PUCHAR WÓJTA GMINY

Rozpoczęcie turnieju o godz. 19.

20 sierpnia - niedziela. Wójt Gminy Widawa oraz Proboszcz Parafii Widawa zapraszają na Dożynki Archidiecezjalno-Gminne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szczegóły na plakacie.

WIERUSZÓW

19-20 sierpnia - sobota i niedziela). 23. Dni Wieruszowa, Stadion GOSiT. W programie oprócz wydarzeń towarzyszących, m.in. warsztatów, targów, gier, zabaw i pokazów wystąpią:

Sobota 19.08:
17:00 - Stowarzyszenie Integracyjne "Klub Otwartych Serc"
18:00 - Orkiestra Dęta OSP Wieruszów
18:30 - Zespół The Gentlemen
19:30 - Alberto Amati - Koncert Italo Disco
21:00 - Sławomir
22:30 - Chwytak & DJ Wiktor - gwiazda YouTube
23:30 - 2:30 - Laser Disco

Niedziela 20.08:
15:00 - Bieg charytatywny
17:00 - Turniej rodzinny
18:00 - Armwrestling - zawody w siłowaniu na rękę
19:00 - Zespół Vermis - laureat Spontanicznego Przeglądu Muzycznego
19:45 - Zespół ANN
21:00 - AGNIESZKA CHYLIŃSKA
22:00 - 1:00 - Wierek Club Fest - muzyka klubowa

BORZĘCKIE w gminie Złoczew

20 sierpnia - niedziela. Mieszkańcy Sołectwa Borzęckie zapraszają wszystkich miłośników chleba i dobrej zabawy na Święto Chleba. Star imprezy o godz. 16. Szczegóły na plakacie.

(opr. MD)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u