Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Felietony Kreml dąży do destabilizacji sytuacji na Ukrainie. Tym razem w Nowych Sanżarach

Kreml dąży do destabilizacji sytuacji na Ukrainie. Tym razem w Nowych Sanżarach

rosjaflagaSytuację z koronawirusem próbuje wykorzystać w swoich interesach wiele sił na całym świecie, zarówno do osiągnięcia celów politycznych, jak i dla uzyskania korzyści materialnych. Podczas gdy większość krajów łączy swoje siły, aby zapobiec powstaniu masowych spekulacji, Rosja nadal próbuje realizować swoją strategię agresji hybrydowej, wykorzystując koronawirus jako broń informacyjną przeciwko Ukrainie.

 

Celem kolejnej operacji rosyjskich służb specjalnych przeciw Ukrainie jest nie tyle zaostrzenie napięcia społecznego w tym kraju, ale bardziej promowanie na Zachodzie kluczowej narracji Kremla o „nieudolnym” ukraińskim państwie. Skupienie rosyjskiej propagandy na wydarzeniach na Ukrainie bierze górę nad wewnętrznymi problemami w Federacji Rosyjskiej. W telewizji rosyjskiej prowadzona jest dyskusja o ewakuacji Ukraińców z Chin, ale nie jest poruszany temat „protestów śmieciowych”, sytuacji ekologicznej w najbardziej zanieczyszczonym mieście świata w lutym tego roku — Krasnojarsku lub protestów przeciwko konstytucyjnemu przewrotowi zorganizowanemu przez Putina. Na kilka dni przed powrotem Ukraińców z Wuhan do ojczystego kraju, propaganda Kremla opowiadała o gotowości Rosji do przyjęcia ich na Krymie - po raz kolejny tworząc spekulacje w związku ze sprawami dotyczącymi Ukrainy.
Panikę, która została zasiana w ukraińskim społeczeństwie w związku z ewakuacją z Chin na Ukrainę „zainfekowanych” obywateli, Kreml stworzył w sztuczny sposób, wprowadzając ludzi w błąd w celu wywołania negatywnego rozdźwięku. Rosja wykorzystała szóstą rocznicę pamięci osób, które zginęły podczas Rewolucji Godności na Ukrainie. Rocznicę, która zbiegła się z protestami w Nowych Sanżarach. Tylko nieliczne opozycyjne rosyjskie media opowiadały o tym, w jakich warunkach Rosja zorganizowała powrót swoich obywateli z Chin. Moskwa ewakuowała z Chin swoich obywateli w warunkach, w jakich transportują bydło, umieszczając ludzi w samolocie wojskowym na drewnianych ławkach, gdzie zamiast ubikacji stał namiot z wiadrem.
Na tle niepowodzeń w sferze społecznej i wprowadzenia reformy konstytucyjnej, Putin próbuje zgodnie ze starym dobrym radzieckim zwyczajem odciągnąć uwagę swoich obywateli, którzy już ledwie zipią utrzymując swojego prezydenta, od problemów wewnętrznych i zastąpić te problemy dnia powszedniego tym, co dzieje się na zewnątrz kraju.

KA

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u