Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Felietony Z ,,Ziemi Piotrkowskiej'' do..., czyli 20-30 lat minęło - Czy Jagiełło był na podsłuchu?

Z ,,Ziemi Piotrkowskiej'' do..., czyli 20-30 lat minęło - Czy Jagiełło był na podsłuchu?

oko_0Rozpoczynamy publikację felietonów Stanisława Stępnia mojego przyjaciela z Tomaszowa Mazowieckiego, z Bełchatowa rodem, dziennikarza zawodowego od 1980 r. (wcześniej w latach 1975-1978 w Akademickim Centrum Radiowym KIKS w Łodzi), pracującego kolejno w redakcjach: tygodnika ,,Włókna Sztuczne'' w Tomaszowie Mazowieckim, ,,Tygodniku Piotrkowskiego'', ,,Dziennika Łódzkiego Oddział w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Tygodnikach 7 dni i ,,Ziemia Piotrkowska'' w Piotrkowie Tryb. Felietony publikowane były w pierwszej dekadzie XXI wieku w tygodniku ,,Ziemia Piotrkowska''. Życząc przyjemnej lektury, ocenę twórczości Autora pozostawiamy krytycznym Czytelnikom. lek.

 

Chyba sam się zacznę podsłuchiwać, skoro staje się to czynnością tak powszechną, że każde dziwne zachowanie się komórki ma podobno zdradzać możliwość podsłuchu. W niektórych aparatach nawet kiedy jest wyłączony i nie ma karty SIM. Sam się podsłucham, będę wiedział o czym mówiłem i będę miał władzę. Przynajmniej nad sobą. Jak pisze Puls Biznesu, przestępca i bliski znajomy jednego z najgroźniejszych polskich gangsterów Krzysztof M., w 2006 roku znalazł się we władzach spółki Optimus. Mieli oni dodrukować do oryginalnego tekstu uchwały elementy sugerujące zgodę rady na emisję prywatną. Wiedza daje władzę, a władza może dużo.
Z kolei mer Moskwy Jurij Łużkow obiecał mieszkańcom stolicy Rosji, że tej zimy nie spadnie tam ani jeden płatek śniegu – informuje serwis Time. Rozpoczęcie operacji zaplanowano na 15 listopada i ma ona potrwać do 15 marca. Rosyjskie samoloty będą rozpylały sproszkowany cement, suchy lód i jodek srebra. Drogo, ale czego się nie robi, mając władzę i nieswoje pieniądze. Można kupić nawet patriotyzm.
Białoruś i Litwa wydadzą 6 mln dolarów na produkcję filmu pokazującego ich wersję bitwy pod Grunwaldem – pisze „Gazeta Wyborcza”. Decyzję podjęły ministerstwa kultury obu krajów. Niewykluczone więc, że zwycięzcą z 1410 roku okaże się nie król Władysław Jagiełło, uważany zwłaszcza na Białorusi za zdrajcę, lecz wielki książę Witold, patriota Białorusi i Litwy. Nasz patriotyzm w przyszłorocznych obchodach w Wolborzu i Sulejowie będzie tańszy.

Stanisław Stępień // 18.10.2009, 13.08

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u