Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Felietony Z ,,Ziemi Piotrkowskiej'' do..., czyli ,,Cześć, to ja, twój hologram''

Z ,,Ziemi Piotrkowskiej'' do..., czyli ,,Cześć, to ja, twój hologram''

myslkacyZdaniem amerykańskich naukowców, w ciągu 10 lat powstanie w pełni funkcjonalny sztuczny ludzki mózg. Takie rewelacje ogłosił Henry Markram, dyrektor Blue Brain Project, podczas międzynarodowej konferencji TED w Oxfordzie.

 

To byłoby ekstra, bo może wtedy wydało by się kto tak naprawdę kupił polskie stocznie? We wtorek miał się formalnie zakończyć proces prywatyzacji dwóch polskich stoczni – gdyńskiej i szczecińskiej. Nie udało się sfinalizować transakcji z powodu tajemniczego listu do równie tajemniczego inwestora. Kluczowe części majątku produkcyjnego obu zakładów wejdą w skład nowej spółki Polskie Stocznie SA, która została zarejestrowana 21 lipca w Warszawie. Czyli do kogo? Tu już fantazja bierze górę nad rozsądkiem, choć w ramach poszukiwań tajemniczego inwestora polskich stoczni pojawiły się tak nieprawdopodobne wątki, jak zamieszanie w sprawę Mosadu, który przez podstawione firmy miał kupić stocznie w Szczecinie i Gdyni. Dlaczego termin zakończenia transakcji przesunięto na sierpień?
Sztuczny mózg byłby pewnie obiektywny i nr 17 nie byłby dla niego pechowy jak dla prezydenta, który zamienił apartament 317 w Chorwacji na inny pokój.
- Budowa sztucznego mózgu nie jest niemożliwa i możemy dokonać tego w ciągu 10 lat. Jeśli już nam się uda, wyślemy na konferencję hologram, aby za nas wystąpił – zapewnia Markram. Może więc i podczas innych spotkań wystarczy hologram?

Stanisław Stępień // 19.07.2009, 12.16

To kolejny z felietonów Stanisława Stępnia mojego przyjaciela z Tomaszowa Mazowieckiego, z Bełchatowa rodem, dziennikarza od 1980 r. (wcześniej w latach 1975-1978 w Akademickim Centrum Radiowym KIKS w Łodzi), pracującego kolejno w redakcjach: tygodnika ,,Włókna Sztuczne'' w Tomaszowie Mazowieckim, ,,Tygodniku Piotrkowskiego'', ,,Dziennika Łódzkiego Oddział w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Tygodnikach 7 dni i ,,Ziemia Piotrkowska'' w Piotrkowie Tryb. Felietony publikowane były w pierwszej dekadzie XXI wieku w tygodniku ,,Ziemia Piotrkowska''. Życząc przyjemnej lektury, ocenę twórczości Autora pozostawiamy krytycznym Czytelnikom. lek.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZimowy dylemat zajączka

Lutowa noc. Mróz, zimno i dużo śniegu. Z lasu na polanę wyszedł zajączek. Patrzy, a tam pod sosenką stoi zapomniany, świąteczny bałwanek. Nieco jednak sfatygowany; miotła opadnięta, micha na głowie przekrzywiona, no i dla żartu ktoś marchewkę zamiast jako nos, wcisnął mu nieco poniżej pasa.
Stanął zajączek, patrzy, myśli, a bałwanek na to:
- I co tak kombinujesz, brzydzisz się?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u