Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Felietony Spod lawiny szczęścia, potopu miłości i lampek migania...

Spod lawiny szczęścia, potopu miłości i lampek migania...

LEKKOSCBYTU,,Lawiny szczęścia, potopu miłości, lampek migania, kolęd śpiewania. Prezentów co niemiara, wiele kolędników oraz Sylwester do rana z lampką szampana!'' Szampana nie lubię, niektórymi kolędnikami (wyłudzaczami) się brzydzę, migotanie lampek przyprawia mnie o mdłości i wiadomo gdzie mam tę ,,lawinę szczęścia i potop miłości''!

To niemal natychmiastowa refleksja po przeczytaniu jednego ze świątecznych sms-ów, których otrzymałem tak wiele, że aż się do tej pory dziwię. Czyżby ludzie mnie tak lubili? Bynajmniej. To taka półświecka nienowa tradycja; wysłać sms-a i mieć z głowy życzenia. Znak czasu. Bo wyobraźmy sobie, że ktoś własną ręką mógłby napisać takie życzenia na świątecznej kartce pocztowej z Jezuskiem i barankami: ,,Niech Ci Gwiazda Betlejemska świeci, a wokół Ciebie będą same Boże Dzieci. I Boże Łaski spełniają się w Nowym Roku...''. A ty spokojnie śpij na boku, na którym zresztą chcesz sobie leż – odpisałem znajomemu.

Inny pisze odważnie: ,,...spokojnych, ale z odrobiną szaleństwa Świąt Bożego Narodzenia życzy Mirek z Rodziną''. Kochany ten Mirek, domyśla się, że ,,odrobiny szaleństwa,, mam jeszcze chyba z litr, sam sobie zrobiłem, ponad miesiąc stała! Ale co z tego? Po takich szaleństwach bliżej mi do lekarza niż do szczęścia, więc z łezką w oku dziękuję wspominając miłe chwile, które onegdaj spędziłem w Łazach właśnie z rzeczonym Mirkiem i ś.p. Wituniem.

Na ogół jednak z tych życzeń bije sztampa i nuda, aż się nie chce odpisywać. A przecież wydawałoby się, że chociaż te kilka razy w roku (święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, Święta Wielkanocne oraz imieniny czy jubileusze najbliższych) powinniśmy starać wspiąć się przynajmniej na pagórki intelektu, pisząc coś sensownego, a przynajmniej śmiesznego. Ot, choćby tak: Życzę Wam tego i tamtego, za Wasze zdrowie pijemy z kolegą. Albo: Może te życzenia wydadzą się Wam mogą głupie, ale to świadectwo, że nie mam w Was w …., ale w poszanowaniu głębokiem, więc Was pozdrawiam z Nowym Rokiem!

Mnie się w tym względzie udało, bowiem miałem dziadka Marcina i wujka Zdzisia, którzy jak z rękawa sypali powiedzonkami wierszowanymi i nie tylko. Mogę zatem niemal w każdej chwili rzucić toastem ,,Jebut za wschód'' lub pozdrowieniem ,,Śpijcie zdrowo ze świętą minką, śpijcie, pijcie pod choinką!''.

Większości zaś przydałyby się zajęcia podciągające, kiedyś zwane pozalekcyjnymi. Przyznam jednak, że z okazji tych świąt i nowego roku otrzymałem także kilka życzeń, które wyjątkowo wzruszyły mnie i formą, i treścią. Oto pisze do mnie tak Małgorzata z Kalisza: ,,Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przesyłam Ci garść nadziei i wiary, aby dały Ci one siłę do pokonywania trudności jakie pojawiają się w codziennym życiu. Życzę Ci, aby marzenia które skrywasz na dnie Twojego serca, doczekały się spełnienia, I aby miłość nie odstępowała Cię na krok. Bo nie ma nic wspanialszego niż kochać i być kochanym''. Zaś Pani Aleksandra z Sieradza dodaje: ,,Z okazji Świąt życzę zdrowia, radości - takiej pięknej, zdziwionej, dziecięcej, poetyckich natchnień i niech spełnią się wszystkie świąteczne życzenia!'' I właśnie te najbardziej mnie ujęły. Skąd owe Panie wiedziały, że tak bardzo bym tego chciał?

Uwagi i połajania przyjmuję: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. LEK.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u