Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Co w Uniejowie piszczy?

Co w Uniejowie piszczy?

co_w_uniejowie_piszczyUniejów - miasto wody, Indian i rycerzy ma także swój własny kwartalnik. “Uniejowskie Strony” to regionalna czasopismo wydawane przez Urząd Miasta w Uniejowie. Bezpłatny kwartalnik informuje nas o wydarzeniach nie tylko w gminie Uniejów, ale także w całym powiecie poddębickim. Relacjonuje działalność władz miasta, opisuje wydarzenia kulturalne i sportowe, których akurat w tej gminie nie brakuje. W każdym numerze publikowany jest wywiad z przedstawicielem lokalnych władz, instytucji , czy podmiotów gospodarczych.

Czytając “Uniejowskie Strony” nie tylko dowiadujemy się o kulturalnych “eventach” ale także o historii Uniejowa i obecnych planach rozwoju miasta. Dokładny przebieg sesji Rady Miejskiej w Uniejowie pozwala przeciętnemu mieszkańcowi na zrozumienie tego, co dzieje się w jego mieście i gminie. “Gdy nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze”. Tutaj jest inaczej. W artykule mamy jasne odpowiedzi na pytania: jak, gdzie, po co, dlaczego?”. Łącznie z tym, ile pieniędzy pozyskano z UE, bądź ile kosztowała dana inwestycja. Zatem każdy uniejowianin może uczestniczyć w rozwoju swojego miasta.
Jednak w ,,Uniejowskich Stronych'' prym wiedzie nie tylko polityka. Ludzie bliżej ludzi. O tym, co słychać u sąsiada, dowiemy się z prywatnych historii mieszkańców gminy opisywanych na łamach kwartalnika. Między innymi wyjazd na Światowe Letnie Olimpiady Socjalne w Atenach mieszkańca Czepowa, czy romantyczna przygoda na Cyprze pani z Brzozówek. To między innymi one sprawiają, że czasopismo nie jest sztywne, zaściankowe.

Jak na magazyn przystało, znajdziemy tu także porady specjalistów z zakresu medycyny np. leczenia niepłodności. Skoro już przy ciele jesteśmy. Nie musimy buszować w internecie, by znaleźć ceny i oferty Ośrodka Uzdrowiskowego “Uniejów Park”. W jednym miejscu znajdziemy wszystkie proponowane nam metody pielęgnacji i czas ich trwania. By klient podczas masażu nie robił wielkich oczu ze zdziwienia, co z nim robią, obok cennika zamieszczone są również wyjaśnienia, co dokładnie ma na celu owy zabieg.

Zatem dla każdego coś dobrego. Widać, że Redakcja “Uniejowskich Stron” myśli o oczekiwaniach różnych czytelników. Nie wątpliwie, to jeden z najlepszych pomysłów, by ich pozyskać. Jednak tutaj walczyć o niego nie trzeba. Kwartalnik broni się sam, a stali odbiorcy dalej traktują pismo jako pierwszorzędne źródło wiedzy o tym, co dzieje się w Uniejowie i jego okolicach.


Paulina Morawska
I LO w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u