Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Moda - nie ważne w czym, ważne jak

Moda - nie ważne w czym, ważne jak

Wiemy - “nie szata zdobi człowieka”... Jednak jakoś inaczej patrzy się nam na jedwabną tkaninę, a inaczej na coś, co przypomina ubranie rodem z PGR - u. Ludzie są różni. Jedni wolą wydać swoje zaskórniaki na książkę, inni na ciuszek, aktualnie polecany przez..., na przykład, Jacykowa.

Moda. Z nią jest jak z mężczyzną. Tak naprawdę nie wiesz czemu akurat ten i po co w ogóle przyszedł. Ale przecież nie to jest ważne. Chodzi o to, by po prostu dobrze wyglądać. Z początku wyznaczali ją ludzie ze świecznika. Księżniczki, żony władców, potem piosenkarki, aktorki, aż w końcu cała obsada “Beverly Hills 90210”.  
“Nie mam się w co ubrać!”. To stwierdzenie nie powinno dziwić już tak bardzo, gdy spojrzy się na nie (i własną szafę przy okazji) z punktu widzenia aktualnych właśnie trendów. Sukienka sukience nie równa. Nie można przecież pokazać się w czymś, co furorę robiło dwa sezony temu. To oczywiste. Każda kobieta Ci to powie.

Przestrzeganie aktualnych kanonów zaspokaja przede wszystkim naszą próżną naturę. Kto nie chciałby być ubrany w dobrym guście? Pomijając już fakt, że ten gust przy okazji pokazuje pojemność twojego portfela. Ha..., niech Kaśka wie, że mnie stać. Zatem, kto może niech pokaże. Przechadzając się po szkolnych korytarzach można czasem poczuć się jak na wybiegu. Czujesz, że zamiast “cześć” powinieneś poprosić o autograf. Ale jak to zawsze bywa, są wyjątki od reguły. Do takich z pewnością należą Ci, którzy modę traktują jako wyrażenie siebie. Coś, co pomoże im w osiągnięciu ważnego dla społeczeństwa celu. Jak na przykład ochrona ekologii. Na początku lat 90. zagorzali ekolodzy nosili koszulki z nadrukiem “chroń las tropikalny”. Dziś też walczymy o ważne sprawy. Dokładniej o to, by Polska stała się (nie drugą Irlandią, ale...) drugą Wielką Brytanią. “Królowa jest tylko jedna”, a poniżej zdjęcie Elżbiety II, tylko jakoś dziwnie przypominającą Rabczewską...

Moda to naśladowanie. Zaczyna się od tego, kto nie boi się wyróżniać. Pewność siebie wystarczy, by w garnku na głowie zaczęła chodzić połowa populacji. Zupełnie nie ma znaczenia co, ważne kto i jak to nosi. Zatem psychiczna potrzeba bycia podobnym do innych, bycia takim jak większość. To właśnie tworzy modę. Można przecież wyglądać różnie. Powiedzenie przytoczone wyżej sprawdza się tylko po części. Strój bowiem mówi nam coś o człowieku. Po nim poznamy, że ktoś albo lubi zwierzęta (w postaci moli na własnym płaszczu) albo czyta każde najnowsze wydanie “Vogue'a”. Widać więc chociażby to, jakie ktoś ma priorytety i jaki ma charakter. Nie mówię tutaj by od razu stylizować się na Szpaka. Jednak stara marynarka babci w połączeniu z odpowiednimi butami i elegancką biżuterią może już stworzyć smaczny zestaw.
Trendy trendami, zostawmy także gusta. Jedno jest pewne. Jeśli ktoś ma wyobraźnię i pokazuje ją przez swoje stroje, to nie jest to bynajmniej próżność czy szpanerstwo. To umiejętność kreatywnego wyrażania siebie. Mieć ciekawą osobowość to połowa sukcesu. Trzeba też sprzedać ją w dobrym guście. Wracając do zwolenników dobrego stylu. Wiadomo, że oryginalność to serdeczny przyjaciel mody... Tutaj mieszkańcy Sieradza mają nieco utrudnione zadanie. Statystycznie. Przy trzech galeriach na każdą przypada jeden porządny sklep sieciowy. Ucieszony, że masz możliwość kupienia sobie czegoś ładnego we własnym mieście, ze zdziwieniem stwierdzasz, że w twoich nowych butach chodzi jakieś dwadzieścia innych osób. Gdy widzę u kogoś świetny ciuch, już nie pytam gdzie, tylko na jakiej ulicy w Łodzi go kupił.

“Dobry kucharz z byle czego przyrządzi coś dobrego”. Zostaje nam więc buszowanie po second handach i przycinanie spódnic babci. Zajrzyjcie więc do starych szaf, a z pewnością znajdziecie tam coś, co po małych przeróbkach będzie hitem tej jesieni, czy zimy. Trochę czasu i wyobraźni, a Trinny i Suzannah będą musiały przebierać kogoś innego.


Paulina Morawska
I LO w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u