Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

SIERADZ. Mieszkańcy zadecydowali, gdzie ma powstać psi wybiieg

Już wiadomo, gdzie powstanie psi wybieg w Sieradzu. Mieszkańcy, którzy wzięli udział w zorganizowanych przez Urząd Miasta konsultacjach, jednoznacznie wskazali miejsce, gdzie ma zostać zbudowana atrakcja dla czworonożnych przyjaciół.  Historia psiego wybiegu w Sieradzu zaczyna się w 2023 r., gdy z inicjatywy kilku społeczników pod petycją o jego budowę, podpisało się ponad tysiąc osób. W październiku, w sieradzkim magistracie, odbyło się natomiast spotkanie z udziałem urzędników, przedstawicieli autorów petycji oraz osób zajmujących się psia behawiorystką. To właśnie wtedy uzgodniono, że w grę o lokalizację psiego wybiegu wchodzą trzy miejsca: park na osiedlu Klonowe, teren zielony w obrębie ulic Sikorskiego i Bohaterów Września a także park im. Adama Mickiewicza.

 

SIERADZ. WYKŁAD: Warszawa - Łódź - Sieradz. Szare Szeregi

Już w najbliższy czwartek (29 lutego) zapraszamy na wykład historyka Juliana Borkowskiego, który opowie o działalności Szarych Szeregów m.in. także na terenie Sieradza.

 

 

ZDUŃSKA WOLA. Złodziejski duet. Poznajesz ich?

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży sklepowej, do której doszło 15 listopada 2023 roku, na szkodę jednego ze sklepów w Zduńskiej Woli. Mężczyźni kradli alkohol, artykuły chemiczne i spożywcze na kwotę ponad 2.000 złotych. Wizerunek sprawców przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Być może mieszkańcy innych miast, poznają tych mężczyzn.

 

 

SIERADZ. Akty oskarżenia wobec oszustów ubezpieczeniowych

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu skierowała akty oskarżenia przeciwko 5 oszustom ubezpieczeniowym, którzy wyłudzili odszkodowania komunikacyjne w kwocie nie mniejszej niż 40 tysięcy zł. To mieszkańcy naszego regionu.

 

Redaktor Krzysztof Lisiecki marzył, by za jego życia wybudować pomniki Władysława Reymonta. W Małkowie i Warcie

Ten tekst czekał blisko trzy lata na publikację. Krzysztof mawiał "Jeszcze za wcześnie, aby nie zapeszyć" Może teraz jest ten czas, aby powrócić do tematu? Redaktor Krzysztof Lisiecki marzył, by za jego życia wybudować pomniki Władysława Reymonta. W Małkowie i Warcie. Mijają trzy lata, odkąd w Sieradzu powstała inicjatywa budowy pomnika Władysława Reymonta. Jej pomysłodawcą był zmarły 16 sierpnia ubiegłego roku redaktor Krzysztof Lisiecki, założyciel Portalu Telewizyjnego siewie.tv. Jednak pomnik miał stanąć nie w samym Sieradzu. Noblista w swoim życiu był mocno związany  regionem sieradzkim. W listach do przyjaciół wspominał, że na Ziemi Sieradzkiej czuł się potrzebny i doceniany. Wypadające w tym roku stulecie otrzymania przez pisarza Literackiej Nagrody Nobla skłoniło pomysłodawcę odbudowy pomnika Reymonta do przypomnienia tej historii w Sieradzu.

 

Bełchatów – Kultura na boku – koncert w mieszkaniu

POSTMAN - koncert, sobota, 2 marca, godz. 18, Bełchatów – Kultura na boku – koncert w mieszkaniu. Jeśli chcesz poznać dokładny adres koncertu, skontaktuj się z gospodarzem mieszkania lub wyślij e-mail na adres CLOAKING i zrób sobie rezerwację. To proste. W temacie maila napisz "Postman - Bełchatów" a w treści podaj swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz informację, dla ilu osób chcesz zrobić rezerwację.

 

WIELUŃ. KWW Koalicja Wieluńska zaprezentowała kandydata na burmistrza

Jako pierwszy z komitetów wyborczych konferencję prasową w Wieluniu postanowił zorganizować KWW Koalicja Wieluńska. W jego skład wchodzą przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Nowej Lewicy i Stowarzyszenia Byłych Radnych. Kandydatem Koalicji Wieluńskiej na burmistrza Wielunia jest Tomasz Kulicki.

 

 

Policjanci z Wieruszowa odzyskali skradzionego we Wrocławiu busa wartego 165 tysięcy złotych

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom wieruszowskich policjantów skradziony na terenie Wrocławia dostawczy ford został odzyskany. Sprawca kradzieży 38-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Poszkodowany wartość skradzionego mienia wycenił na kwotę 165 tysięcy złotych. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyn ten grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

SIERADZ. Przebudowa stadionu przy "Dziesiątce". Nowe możliwości dla mieszkańców i klubów sportowych

Sieradz szykuje się do gruntownej modernizacji stadionu przy Szkole Podstawowej nr 10. Inwestycja, której start przewidziano na przyszły rok, ma na celu rozbudowę i ulepszenie lokalnej infrastruktury sportowej.

 

 

ZDUŃSKA WOLA. Przygoda z „Dezerterem”

Spotkanie autorskie w kawiarni "Literackiej" w Ratuszu tym razem zorganizowano ze współzałożycielem kultowej grupy "Dezerter". Krzysztof Grabowski opowiada w swojej książce, jak zespół muzyki alternatywnej funkcjonował w różnych okresach działalności.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u