Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Zbliżają się wielkanocne jarmarki

25GALEWICEŚwięta Wielkiej Nocy za pasem. A przed nimi wielkanocny klimat będzie można poczuć m.in. na jarmarkach i kiermaszach w Galewicach, Łasku, Wieluniu, Buczku, Wilamowie czy Pajęcznie. W Sieradzu z kolei Starostwo Powiatowe zaprasza na trzynastą już Wystawę Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych. Co i kiedy zaplanowano? Poniżej podajemy szczegóły za organizatorami.

 

ZDUŃSKA WOLA. Ulica Jasna wkrótce dla kierowców

jasnaezdWkrótce - plany mówią o kwietniu - cała ulica Jasna w Zduńskiej Woli dołączy do mapy utwardzonych dróg w mieście. Na jej rozbudowę urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

 

Koncert dla dzieci z zespołem Spoko Loko

25EZDBędą wspólne tańce, magiczne sztuczki i szalona zabawa z zespołem ,,Spoko Loko”. W zduńskowolskim Ratuszu.

 

Śmiertelna ofiara pożaru domku letniskowego w Widawie

ospwidawa1Policjanci z Łasku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru domku letniskowego, w wyniku którego śmierć poniósł 59-letni mężczyzna.

 

Sieradzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

kamerkiCelem projektu jest minimalizacja potencjalnych zagrożeń oraz sprawne i skuteczne przeprowadzenie działań w przypadku ich wystąpienia.

 

GMINA BUCZEK. Będzie żłobek w Czestkowie

buczekGmina Buczek otrzymała z programu „Maluch Plus” dotację na nowy żłobek w Czestkowie. Powstanie w budynku przy tamtejszej szkole podstawowej. Początkowo gminne plany zakładały, że gminny żłobek działać będzie przy szkole w Buczku. Po analizie lokalizacji, okazało się, że w tej placówce jest za mało miejsca, aby zgodnie z obowiązującymi przepisami mogło tam przebywać co najmniej 18 maluchów.

 

ZDUŃSKA WOLA. Uwaga na oszustwa "na węgiel"

wegielezdKilka dni temu informowaliśmy, że samorząd Uniejowa ostrzega przed oszustami "na fotowoltaikę" (więcej na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/16661-uniejow-samorzd-odcina-si-od-firm-oferujcych-dofinansowanie-na-monta-ekologicznych-rode-ciepa). Tym razem mieszkańców na działania oszustów uczula Urząd Miasta Zduńska Wola. Chodzi o metodę wyłudzenia pieniędzy "na tani węgiel".

 

Baterie fotowoltaiczne na trzech szkołach w gminie Łask

zielonylask2_logoGmina Łask podpisała umowę o dofinansowanie projektu: „Odnawialne źródła energii w gm. Łask” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

 

PAJĘCZNO. Wikary lubieżnik z wyrokiem

wikaryJak informuje portal kulisy.net, 30-letni Bartosz K., duchowny pochodzący z gminy Konopnica, a pełniący posługę w jednej z pajęczańskich parafii, został skazany prawomocnym wyrokiem za utrwalenie wizerunku nagiej nastolatki.

 

Ankieta do mieszkańców województwa łódzkiego

logolodzkieUrząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego od lat organizuje Wojewódzki Program Mikrograntów, który stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby i problemy naszego regionu. Przygotowana została specjalna ankieta, która pomoże określić założenia nowej odsłony Programu.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDlaczego postrzelił gajowego?

Rozprawa w sądzie. Sędzia pyta oskarżonego:
- A więc oskarżony przyznaje się, że w czasie polowania postrzelił gajowego?
- Tak, przyznaję się.
- Czy oskarżony może podać jakieś okoliczności łagodzące?
- Tak, gajowy nazywa się Zając!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u