Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Felietony

Drodzy Mieszkańcy Gminy Zduńska Wola!

projektbanewojt-FINAL6

Chcemy nadal skutecznie dla Was pracować. Bez uwikłań, z poszanowaniem każdego człowieka - aby nasza gmina była jeszcze lepszym miejscem do życia. Gmina Zduńska Wola to nowoczesne i kultywujące tradycje oraz bezpieczne miejsce z coraz lepszymi drogami, rozbudowującą się siecią kanalizacyjną i wodociągową. Podwyższamy dotacje do przydomowych oczyszczalni ścieków, wprowadzamy dotacje wspierające wymianę źródeł ciepła. Te działania przekładają się bezpośrednio na dbałość o środowisko. Chcemy aby nasze dzieci korzystały z twórczej i odpowiedzialnej edukacji, opieki świetlicowej w dobrze wyposażonych szkołach i przedszkolach. Planujemy otworzenie żłobka gminnego. W świetlicach wiejskich chcemy realizować zajęcia i opiekę dzienną dla seniorów. Staramy się, aby urząd i gmina były przyjazne dla przedsiębiorców, tworzymy nowe tereny inwestycyjne. Jestem przekonany, że dobra infrastruktura i dobra edukacja przyciągną nowych inwestorów i nowych mieszkańców. Gmina Zduńska Wola to miejsce, gdzie można rozwijać swoją aktywność gospodarczą, społeczną, kulturalną i sportową. Razem- przy udziale sołectw, kół gospodyń wiejskich, strażaków ochotników, członków klubów sportowych, członków Lokalnej Grupy Działania "Podkowa" realizujemy projekty dla naszych mieszkańców m. in. montaż defibrylatorów AED, czujników jakości powietrza, promujemy zdrowy styl życia. RAZEM BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ! TU JEST NASZE MIEJSCE!

 

Komitet Wyborczy Wyborców H. Staniucha „Gmina z Przyszłością”

hstaniuchaHenryk Staniucha Kandydat na Wójta Gminy Zduńska Wola

 

NOWY UZBEKISTAN

FotooUzbekistan coraz bardziej staje się dla nas Polaków krajem rozpoznawalnym. To już w wizji przeciętnego Polaka nie jedno z państw położonych gdzieś w Azji Centralnej, ale konkretny kraj ze stolicą w Taszkencie i ogromną spuścizną kulturową sięgająca ponad trzech tysięcy lat, z takimi perełkami jak Buchara, Samarkanda, czy Chiwa, które należy uwzględniać w swoich turystycznych planach.

 

Po referendum konstytucyjnym w Uzbekistanie Wybory Prezydenta 9 lipca

Foto8 maja b.r. Prezydent Republiki Uzbekistanu Szawkat Mirzijojew spotkał się z szefami izb Olij Madżlis, partiami politycznymi, władzami sądowniczymi i wykonawczymi oraz obywatelami. Oceniono wyniki referendum przeprowadzonego 30 kwietnia br. w sprawie Konstytucji Republiki Uzbekistanu w nowym wydaniu.

 

A dlaczego nie Narodowy Dzień Obowiązków Młodych?

LEKKOSCBYTUWstałem o czwartej czterdzieści pięć i mam do życia chęć… Choć luty paskudny, zimowy, takim mam nastrój karnawałowy. Choć życia codziennie żal, bo przecież nie idę na bal…? Zacząłem dzień 5 lutego 2023 roku od pisania wiersza i przeglądania poczty internetowej. I od razu miła niespodzianka. List zaczynający się od słów: ,,Dzień dobry, do wiadomości najwyższych urzędów w Polsce, posłów i senatorów RP, mediów, partii politycznych, różnych organizacji, około 3 tysięcy instytucji samorządowych z całej Polski, złożyłem do Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy prośbę o ustanowienie Narodowego Święta Młodych.

 

Jak mistrz memów, wiceminister rolnictwa z ,,Szadkowiakami’’ w Sikucinie występował

LEKKOSCBYTUKapela Podwórkowa ,,Szadkowiacy’’, której od lat jestem fanem i autorem kilku piosenek tego ansamblu, przyjacielem jej lidera, Karola Krzemińskiego, ma niezwykły dar do występowania z postaciami kontrowersyjnymi. Czasem tak bardzo, że nagranie trafia do internetu i tam oglądają ,,Szadkowiaków’’ miliony ludzi na całym świecie, głównie jednak w Szadku i okolicy. Tak było, kiedy wystąpili w Telewizji ,,Trwam’’ z nieżyjącym już enfant terrible kościoła Diecezji Włocławskiej ks. Andrzej Ciapciński, tak było i teraz, w miniony poniedziałek w Sikucinie, gdzie z kapelą wystąpił przez chwilę Janusz Kowalski, absolutny lider prześmiewczych memów polskiego internetu.

 

Stanisław Marek Stępień, czyli przyjemny fragment mojego życia

sieradzkie_peerelki2Jeśli chodzi o kolegów, zaznaczę, że bliskich kolegów, to miałem i mam przynajmniej kilkunastu, co wynika z mojego towarzyskiego usposobienia i dość ruchliwego charakteru bywania w wielu miejscach z bardzo wieloma ludźmi. Jednym z nich był, jest i będzie Stanisław Marek Stępień z Bełchatowa i Tomaszowa Mazowieckiego. To mój serdeczny przyjaciel od czasu rozpoczęcia studiów na kierunku pedagogika szkolna, Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego.

 

 

Violetta Villas a sprawa lewińsko-polska

LEKKOSCBYTUVioletta Villas wielką artystką była! Nawet większą od jej sławy. Chociaż wielu krytyków jest przekonanych, że była równie wielka, jak kontrowersyjna. Tak też skończyła życie; zmarła 5 grudnia 2011 roku w Lewinie Kłodzkim, gdzie spędziła dzieciństwo i wczesną młodość. Potężne kontrowersje wzbudza także po śmierci. Ot, choćby w sprawie jej pomnika w Lewinie Kłodzkim, który jest… i miał być odsłonięty piątego grudnia 2022 roku. A będzie… No właśnie, kiedy?

 

Miłość, czyli boom może cię jeszcze spotkać

LEKKOSCBYTUWszystko się może zdarzyć! I wcale nie trzeba o tym marzyć. I czekać, bo to przypadek. Splot zdarzeń, które wypada wspomóc żeby się zdarzyły. Żebyś mogła, żebyś mógł zaśpiewać: ,,Słońce, słońce w ramionach! I Twego ciała kryształ pełen owoców białych, gdzie zdrój zielony tryska… Gdzie oczy miękkie w mroku, tak pół mnie, a pół Bogu…

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u