Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna

"W kadrze i w dymku'', czyli o tych którzy najwięcej wiedzą o komiksie

n2585-projekt2020-komiks-konkursPiątek trzynastego nie zawsze musi być pechowy! Właśnie 13 listopada uczestnicy konkursu wiedzy o komiksie "W kadrze i dymku" w formule online odpowiadali na dwadzieścia pytań testowych. Mieli także za zadanie napisać esej lub opowiadanie na temat "Mój ulubiony bohater komiksowy".

 

Test nie był skomplikowany, chociaż niektóre pytania mogły sprawić trudności, np. o amulet Sknerusa McKwacza - była to szczęśliwa dziesięciocentówka. Konkurs został przygotowany za pomocą aplikacji "Kahoot!". Pierwsze miejsce zajęła Maja Staniucha z PLSP w Zduńskiej Woli. Drugie i trzecie miejsce przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu, Bartoszowi Jędrysiakowi oraz Franciszkowi Gajdzie.
Nagrodami w konkursie były oczywiście komiksy oraz dyplomy dla wszystkich uczestników. Z powodu pandemii Covid-19 nie możemy zorganizować uroczystości wręczenia nagród. Ze wszystkimi uczestnikami konkursu będziemy się kontaktować i indywidualnie ustalać termin odbioru nagród oraz dyplomów. Gratulujemy uczestnikom konkursu nie tylko wiedzy o komiksach, ale przede wszystkim weny literackiej, co zostało podkreślone przez jury! Konkurs odbył się w ramach projektu "Pozwól mi szukać siebie" realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury.

Paweł Jezierski
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu
Dział Udostępniania Zbiorów i Promocji Książki
http://pbp.sieradz.pl
https://www.facebook.com/pbp.sieradz
https://www.instagram.com/pbp_sieradz

komik

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCoś na dobry rok szkolny

--------------------------

Nauczycielka przechadzała się po klasie obserwując rysujące dzieci. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca. Podeszła do dziewczynki, która w skupieniu coś rysowała. Nauczycielka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała Zosia.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona nauczycielka.
Zosia mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u