Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna
  • ODPUST ŚWIĘTEGO ROCHA W WIDAWIE

    sobota, 18 sierpnia 2018 10:00
  • INDIAŃSKIE LATO W UNIEJOWIE

    poniedziałek, 13 sierpnia 2018 13:28
  • ŻNIWA W POWIECIE SIERADZKIM

    piątek, 10 sierpnia 2018 10:32

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 24-latka

policja1Wczoraj informowaliśmy o zaginięciu 24-letniego mieszkańca Wielunia. Niestety, sprawa znalazła swój tragiczny finał. W Wieluniu znaleziono zwłoki poszukiwanego mężczyzny.

 

Prezydent Zduńskiej Woli znalazł brakujące fundusze na zagospodarowanie Kępiny i budowę hali przy SP nr 5

pg2Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli ma wielki kłopot z realizacją miejskich inwestycji. Zatwierdzone wcześniej przez radnych w budżecie fundusze na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 (dawne PG nr 2) przy ul. Łaskiej oraz na zagospodarowanie terenu wokół Kępiny są za małe. Potencjalni wykonawcy tylko tych dwóch zadań chcą dużo więcej niż wcześniej zakładano (pisaliśmy już na ten temat w lipcu: --> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8467-zduskowolskie-qniewypayq-czyli-co-si-w-miecie-nie-udaje-bo-ceny-oferentow-zwarioway ).

 

Cztery premiery filmowe w Kinie Teatr w Sieradzu

kinosieradzPo krótkiej przerwie rozkręca się propozycja Kina Teatr w Sieradzu. Co przygotowano dla widzów na ostatnie 10 dni sierpnia? Będą to cztery nowe tytuły. 21 23 sierpnia, godz. 16:30 - Samson – biblijny, RPA/USA, 110 min, godz. 18:30 i 20:30 - Mamma Mia: Here We Go Again! – musical/komedia, USA, 116 min. 24-30 sierpnia, godz. 18:00 - Rodziny się nie wybiera – komedia, Francja, 109 min., godz. 20:00 - 303. Bitwa o Anglię – dramat wojenny, Polska/Wielka Brytania. Bilety normalny kosztuje 17 zł, a ulgowy 15 zł. Do końca miesiąca do kupienia online na scksieradz.pl.

 

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła

plakat-dte-granie-679x1024"Jest w orkiestrach dętych jakaś siła" śpiewała przed laty Halina Kunicka. Czy wciąż? O tym będą mogli się przekonać już w najbliższą sobotę 25 sierpnia wszyscy, którzy pojawią się w Poddębicach. Odbędzie się tam festiwal „Dęte granie – Złoty Puzon 2018”.

 

Mydło i powidło, czy II Pchli Targ w Sieradzu. W niedzielę 26 sierpnia

26sieradzPchli Targ w Sieradzu odbędzie się po raz drugi. W najbliższą niedzielę 26 sierpnia. Od godziny 12 do 18 na Rynku w Sieradzu. Będzie ponad 30 stoisk. Będą m.in. mistrzostwa w siłowaniu na rękę, pokazy żonglerów, występ kapeli podwórkowej ,,Pożarniki''. Co dokładnie zaplanowano w tym roku?

 

Wypadek w Oleśnicy z udziałem motocykla

policja2Policjanci z komisariatu w Osjakowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę 19 bm. w miejscowości Oleśnica na drodze krajowej nr 45. W wyniku zdarzenia trzy osoby doznały obrażeń ciała. Pasażerka motocykla 21-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego została przetransportowana do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Zmarł Piotr Śnieg, operator i kierownik produkcji wielu hitów kinowych i telewizyjnych

sniegpiotrTo smutna wiadomość dla rodziny i polskiej kinematografii. W niedzielę na FB ukazała się informacja rodziny, że w wieku niespełna 57 lat zmarł pochodzący ze Zduńskiej Woli Piotr Śnieg. Filmy, w których był kierownikiem produkcji, bądź czuwał czy "spinał" na planie obrazy i ich budżety, na dobre wpisały się w historię współczesnej polskiej kinematografii.

 
Reklama

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u