Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna
  • O GRZEBIEŃ MISTRZA ANTOINE'A - KONKURS FRYZJERSKI W SIERADZU

    wtorek, 11 grudnia 2018 17:41
  • MISS ZDUŃSKIEJ WOLI I POWIATU ZDUŃSKOWOLSKIEGO 2018

    piątek, 07 grudnia 2018 15:05
  • SIERADZKI WOLONTARIUSZ ROKU 2018

    czwartek, 06 grudnia 2018 15:23

Czasem warto wierzyć w Świętego Mikołaja

LEKKOSCBYTUUrodził się w Patarze, w dzisiejszej Turcji. Ponoć około 270 roku. Mikołaj, nazywany biskupem Miry. Od najmłodszych lat był nader pobożny, chętnie pomagał ubogim. Nie było to specjalnie trudne, bowiem jego rodzice byli zamożnymi ludźmi... Spieramy się do tej pory, czy rzeczywiście istniał? Tak, czy nie, jego magia trwa, choć myśląc czasem o tym świętym nasuwa mi się słynny tekst kabaretu ,,Salon Niezależnych'': W trójcy przenajświętszej jakieś kłamstwa węszę, ale w innych sprawach węszę jeszcze większe...

 

Andrzej Wodzyński odznaczony Medalem 100-lecia Odzyskanej Niepodległości

Fo3Andrzej Wodzyński, właściciel Grupy Tubądzin, został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. To wyjątkowe wyróżnienie jest zwieńczeniem pracy włożonej w rozwój przedsiębiorstwa oraz lokalnej społeczności.

 

Najpierw w pole, potem w areszcie

policjaPierwsza decyzja nie zawsze jest najlepsza. Przekonał się o tym pewien 25-letni kierowca, który w tak zwanym pierwszym odruchu nie zatrzymał się do kontroli drogowej pod Kaliszem. Konsekwencje, i to srogie, poniósł pod Sieradzem.

 

112 kilogramów marihuany w transporcie mandarynek

3-300059To ci świąteczna niespodzianka! Policjanci z Zarządu CBŚP w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego z Łodzi przejęli ponad 112 kg marihuany. Narkotyki warte ponad 3 mln zł przemycono do Polski z Hiszpanii w transporcie z mandarynkami. Na razie zatrzymano i aresztowano kierowcę samochodu z trefnym towarem.

 

Marszałek Grzegorz Schreiber zatrudnił Damiana Kunerta, niedoszłego prezydenta Zduńskiej Woli

morawiecki127Nowy marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber (PiS) otacza się ludźmi, z którymi współpracował podczas wyborów samorządowych. Po Dawidzie Mazurkiewiczu, który jeszcze niedawno prowadził biuro poselskie Grzegorza Schreibera w Zduńskiej Woli, dostał pracę dyrektora jego kancelarii. Zatrudnienie znalazło się także dla kolejnego zduńskowolanina. Dla starającego się w tegorocznych wyborach z ramienia PiS o fotel prezydenta Zduńskiej Woli Damiana Kunerta. Przypomnijmy, że Kunert w II turze przegrał z Konradem Pokorą z KW Koalicja Obywatelska niemal pięcioma tysiącami głosów. Prezydentem nie został, ale zdobył mandat radnego miejskiego i jest przewodniczącym Klubu PiS.

 

Nowe perony i tory w Zduńskiej Woli i Łasku coraz bliżej. Prezent dla pasażerów na gwiazdkę?

pkpJeszcze w grudniu, o ile nie przeszkodzi aura, to przed Bożym Narodzeniem, pasażerowie w Zduńskiej Woli i Łasku będą mogli skorzystać z nowych peronów, a pociągi między tymi miejscowościami pojadą po już zmodernizowanych torach.

 

Zorak i wieluńska ballada o miłości

heartRomeo i Julia po wieluńsku? Owa historia przypomina tę z dramatu Wiliama Szekspira. Bietka i Zachariasz, dwoje młodych ludzi z Wielunia kochało się bardzo, ale ich rodziny były skłócone i nie pozwoliły na mezalians. Działo się to w XVI wieku. Teraz tragedię przypomni spektakl w Teatrze Nowym w Łodzi i piosenka rapera o pseudonimie artystycznym Zorak. Prace nad tym przedsięwzięciem trwają.

 
Reklama

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u