Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna
  • MISS ZDUŃSKIEJ WOLI I POWIATU ZDUŃSKOWOLSKIEGO PO RAZ OSIEMNASTY

    sobota, 30 listopada 2019 14:40
  • ROZMOWA Z ROMANEM SAWICKIM, LIDEREM KAPELI "POŻARNIKI"

    środa, 27 listopada 2019 10:38
  • JUNIORS Z SIERADZA NAGRYWA PIERWSZĄ PŁYTĘ

    wtorek, 26 listopada 2019 14:36

Z ERASMUSEM + do Grecji

erasmusUczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu im. Jana Długosza spędzili dwa tygodnie na praktykach w Grecji. Pozwolił na to program Erazmus+. W programie były m.in. zajęcia u greckich pracodawców, zwiedzanie różnych miejscowości, a także pokazy Greckich Sił Powietrznych w Larisie – takie atrakcje były udziałem pierwszej grupy młodzieży z tego zespołu szkół, który po raz drugi bierze udział w projekcie Erasmus +. W ubiegłorocznej edycji z zajęć łącznie skorzystało 75 uczniów.

 

Dziś rozpoczyna się Jarmark Produktów Lokalnych, Ekologicznych i Tradycyjnych w Uniejowie

jarmarkuniejowW piątek, 6 grudnia w Uniejowie rozpocznie się Jarmark Produktów Lokalnych, Ekologicznych i Tradycyjnych.

 

II oddział ZUS w Łodzi obchodził wraz z zaproszonymi gośćmi 85-lecie istnienia ZUS

_DSC0061..W Ratuszu w Zduńskiej Woli, II oddział ZUS w Łodzi wraz z zaproszonymi gośćmi, obchodził jubileusz 85-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przy tej okazji zorganizowana została konferencja, z udziałem prelegentów z Zakładu oraz Społecznej Akademii Nauk, która była współorganizatorem spotkania. Zorganizowano też panel dyskusyjny „E-administracja – nowe technologie w kontaktach pomiędzy instytucjami a społeczeństwem.

 

ADRIAN BIERNACKI - WYJĄTKOWO UZDOLNIONY MŁODY GITARZYSTA Z SIERADZA

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 5 DO 11 GRUDNIA

6SIERADZPrzed nami pierwszy przedświąteczny weekend. Mikołajkowy. W Sędziejowicach, Złoczewie, Zduńskiej Woli, Uniejowie i Łasku odbędą się pierwsze w Sieradzkiem kiermasze i jarmarki świąteczne. Będzie też można spotkać się ze szczodrymi Motomikołajami. Co poza tym w regionie? O tym poniżej oraz na plakatach. Przypominamy, aby na zabawy pod chmurką zabrać ciepłe czapki i rękawiczki, bo niestety pogoda raczej będzie dokuczliwa. Ma być chłodno i miejscami też deszczowo. Kierowcom przypominamy, że nad ranem może być ślisko. Uważajcie na siebie, innych uczestników ruchu oraz na pieszych! A panom, obchodzącym swe imieniny 6 grudnia, Mikołajom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 

Włamywacz pijak zatrzymany

policjaDzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego złoczewscy policjanci trafnie wytypowali sprawcę włamania oraz uszkodzenia mienia w budynku dyskoteki. Sprawca wybił szybę w drzwiach po czym ukradł znajdujący się tam alkohol. Podejrzany to 26 – letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec niego policyjny dozór. Za swoje zachowanie odpowie w warunkach recydywy, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Wielkie "pierniczenie" u sieradzkich Urszulanek

78355358_2746721338699826_2175688384700219392_nW Klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu, jak same siostry informują na swoim fanpage'u na FB, trwa wielkie... "pierniczenie". Zakonnice pieką pierniki, a te będą dostępne do kupienia już wkrótce - w niedzielę 14 grudnia na XIII Jarmarku Adwentowym w Sieradzu.

 
Reklama

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNa deptaku niekoniecznie w Ciechocinku

Sanatorium w niewielkim miasteczku, kawiarnia na uzdrowiskowym deptaku. Pani z pretensjami zalotnie pyta pana:
– Panie Krzysiu! Niech mi pan, taki elegancki mężczyzna, znawca damskiej urody powie powie: czy pana zdaniem kobieta po pięćdziesiątce może jeszcze się podobać?
– Naturalnie, pani Jadwigo. A po dwóch... to jeszcze bardziej!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u