Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna O nas

Telewizyjny portal SIEWIE.TV – Sieradzkie Wieści Telewizyjne, jest twórczą kontynuacją 21-letniej działalności Telewizji Sieradz Studio Filmowe. Nie tylko sieradzanie pamiętają, że w latach 1990-2000 Sieradz miał autentyczną telewizję miejską (TVO), którą mogło oglądać prawie 30 z 45 tysięcy mieszkańców tego miasta. I ludzie nas oglądali! Aż do kwietnia 2000 r., kiedy to kilku przedstawicieli ówczesnej władzy miejskiej postanowiło nas wyłączyć. Nie kopaliśmy się ze ścianą, zrezygnowaliśmy sami. Ale już wtedy przyrzekliśmy widzom i sobie, że kiedyś wrócimy! I wracamy jako SIEWIE.TV!

Pomysłodawcą portalu jest nasz młody reporter, Radosław Wojtas. Trzeba jednak przyznać, że SIEWIE.TV to praca zbiorowa przede wszystkim młodych ludzi. Wymieńmy kilku z nich. Wiktor Szewczyk, współpracujący z TV Sieradz SF od 2008 r. montażysta i operator kamery. Ewa Dobrowolska – jedna z najlepszych i najbardziej doświadczonych dziennikarek Zduńskiej Woli, współpracująca z siewie.tv od początku września. Dominika Tarnowska – reporterka TV Sieradz SF od 2010 r. Piotr Lisiecki – operator kamery, montażysta TV Sieradz SF od 2001 r. Wśród młodych, uczących się współpracowników wymieńmy Tomasza Kaczmarka z II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, Małgorzatę Czerniak, Paulinę Morawską i Jędrzeja Wymysłowskiego z I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu oraz Anię Skotnicką, początkującą dziennikarkę ze Zduńskiej Woli. Tych młodych sił jest i będzie więcej, bowiem SIEWIE.TV współpracuje także z ZSP nr 2 im.M. Dąbrowskiej w Sieradzu.

SIEWIE.TV jest więc kompilacją doświadczenia z młodością. Zgodnie z zasadą, której hołdujemy już od 21 lat – człowiek wolny, to człowiek dobrze poinformowany – chcemy przekazywać dobre, pomyślne wiadomości w sposób ciekawy i jak najbardziej zgodny z odczuciami odbiorców. Tymczasem proponujemy filmowy serwis informacyjny, reportaże i filmy, także promocyjne, wywiady i rozmowy, rysunki satyryczne Sławomira Łuczyńskiego, galerie fotograficzne Krzysztofa Gary i innych współpracujących z nami fotografików, dziennikarskie próbki młodych adeptów pióra oraz felietony red. Krzysztofa Lisieckiego i innych autorów. To na początek, bowiem SIEWIE.TV będzie się rozwijać zgodnie z potrzebami tych, którzy będę nas oglądać, będą do nas pisać, telefonować, mailować. Weźmiemy do serca każdą podpisaną uwagę przesłaną elektronicznie, telefonicznie lub przekazaną bezpośrednio. To Wy, nasi widzowie i czytelnicy będziecie współredagować portal SIEWIE.TV.

Już przed uruchomieniem portalu wsparło nas kilku przedsiębiorców, zaś cztery Firmy – GRUPA TUBĄDZIN, CHEMIKOLOR S.A. Łódź, WART-MILK Sieradz i EKO-SERWIS Sieradz – zostało Patronami Biznesowymi SIEWIE.TV. Dziękujemy im za to serdecznie!
Zatem zapraszamy! Do zobaczenia w sieci!

ŻYJE SIE, SIE OGLĄDA, SIE CZYTA, SIEWIE!!!

Red. Krzysztof Lisiecki; 606-10-52-67
Red. Radosław Wojtas; 604-83-76-91

Formularz kontaktowy

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u