Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Wyładował złość na cudzym samochodzie

269-118487Mieszkaniec Zduńskiej Woli odpowie za zniszczenie mienia. Swoje złe emocje wyładował na zaparkowanym samochodzie. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Pożar mieszkania na osiedlu Wojska Polskiego w Wieluniu

pozarWczoraj paliło się tam mieszkanie w bloku na trzecim piętrze. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, interweniowały cztery zastępy z Państwowej Straży Pożarnej i pogotowie ratunkow. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 13 DO 19 SIERPNIA

27sckPrzed nami kolejny upalny weekend. Z temperaturą w cieniu od 28 do nawet 32 stopni Celsjusza! I raczej żadnego deszczu do następnej środy w Sieradzkiem nie będzie. 15 sierpnia wypada święto Wojska Polskiego i setna rocznica Bitwy Warszawskiej w kartach polskiej historii zapisanej jako "Cud na Wisłą". We wszystkich niemal gminach Sieradzkiego odbędą się - choć skromne ze względu na pandemię - upamiętniające ją uroczystości. 14 sierpnia przypada 79. rocznica męczeńskiej śmierci Maksymiliana Marii Kolbego w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Oddał swe życia za innego więźnia Franciszka Gajowniczka. Przypominać o tym będą parafie związane z urodzonym w Zduńskiej Woli Świętym w całym regionie, głownie te których święty Kolbe jest patronem. Co zatem w najbliższych dniach się odbędzie? Oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego i z zachowaniem zasad sanitarnych? O tym poniżej oraz na plakatach organizatorów.

 

Powstanie Szlak Osad Młyńskich nad Grabią

krzywdaDzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz funduszom gmin z doliny rzeki Grabi oraz wsparciu Lasów Państwowych, Stowarzyszenie "Planeta Grabia" zrealizuje projekt wytyczenia trzech pętli szlaku rowerowo-pieszego wzdłuż skarbnicy Pograbia i doliny rzeki Grabi.

 

Jest nowy, tymczasowy dyrektor Łaskiego Domu Kultury. Obyło się bez konkursu

zielonylask2_logoChyba szybciej niż przewidywał Adam Łoniewski przestał być dyrektorem Łaskiego Domu Kultury. Po tym jak złożył w lipcu rezygnację z tego stanowiska, miał nim być do końca sierpnia. Wówczas burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek zapowiadał, że najprawdopodobniej na wakat przeprowadzony zostanie konkurs ( http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11869-dyrektor-askiego-domu-kultury-zoy-rezygnacj).

 

Żółwie w centrum Sieradza! Kto je porzucił w stawie nieopodal Urzędu Miasta?

zolw- Żółwie zostały wrzucone do stawu przez mieszkańców Sieradza, którzy chcieli w ten sposób pozbyć się zwierząt. Jakiś czas temu urząd miasta zwrócił się do zoo z zapytaniem, czy można oddać tam żółwie. Niestety, zoo nie przyjmuje zwierząt niewiadomego pochodzenia - mówił w Radiu Łódź Nad Wartą Michał Sitarek z Referatu Promocji UM w Sieradzu.

 

Galary wiślane Wacława Witkowskiego upamiętnią Bitwę Warszawską

witkowskiTakże Ziemia Wieluńska włączyła się w przygotowania do uczczenia setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, zaangażowali się w nie Wacław Witkowski, właściciel tartaku w Rychłowicach, budowniczy replik drewnianych jednostek pływających.

 

Budki oferujące jedzenie na wynos wracają na pl. Wolności w Zduńskiej Woli

budkizdunskaByły tam od lat 80. XX wieku. Zniknęły wiosną tego roku podczas prac modernizacyjnych w centrum miasta. Teraz słynne zduńskowolskie budki serwujące jedzenie na wynos, a mówiąc wprost fast food'y wróciły na ul. Kościelną i róg placu Wolności.

 

COVID-19. Stan na 11 sierpnia w Sieradzkiem Koronawirus. Dobowy raport z województwa łódzkiego z 11 sierpnia

tabelakoronaW województwie łódzkim ponownie wzrosła liczba zakażonych koronawirusem. O 130 procent w porównaniu z niedzielą. W wtorek 11 bm. potwierdzono 51 kolejnych zakażeń koronawirusem z pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 10 sierpnia było to 31, a 9 sierpnia zaledwie 22.

 

Zjazd właścicieli Opli w Zduńskiej Woli

23opliRozpoczęły się zapisy właścicieli samochodów marki opel z województwa łódzkiego na sierpniowy zlot. Choć pomysłodawcy liczą także na przybycie pasjonatów tej marki z innych regionów.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u