Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Włamywali się do domków letniskowych. Zostali zatrzymani w jednym z nich

259-128836Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech sprawców włamań do domków letniskowych w Sieradzu. Mężczyźni wpadli w ich ręce, kiedy byli w środku jednego z domków. Mieli ze sobą torby ze skradzionymi przedmiotami. Podejrzani to mieszkańcy powiatu sieradzkiego wieku w 16,18 i 21 lat. Usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania.

 

Sieradzki magistrat sprzedaje działki na Górce Kłockiej

Obszarroboczy1-100Na przeznaczoną do sprzedaży nieruchomość składają się dwie działki oznaczone numerami ewidencyjnymi 256/3, o powierzchni 0,8362 ha i 257/3 o powierzchni 0,7998 ha. Nieruchomość położona jest na terenie, dla którego nie ma obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Wpadli, bo mieli ślady farby na dłoniach

policjaPodczas nocnego patrolu policjanci z KPP w Łasku namierzyli i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy malowali napisy na ścianach budynków. Teraz wandale za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

Uciekał przed policją, bo był pijany i pozbawiony prawa jazdy

policja2Poddębiccy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę seata. Mężczyzna podczas jazdy przekroczył dopuszczalną prędkość o 31 km/h w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca miał w organizmie blisko 0,73 promila alkoholu. Ponadto posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

Wypadła z zakrętu uderzyła w drzewo

265-128811Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej do której doszło na drodze relacji Klatka – Bolesławiec w gminie Wieruszów. Przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu.

 

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej interwencji

264-128797Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 40-latka, który mając 2,9 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem Opel Astra. Policjanci doceniają świadomość i dziękują za wzorową postawę świadkom zdarzenia. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Policjanci odnaleźli zwłoki zaginionego Ukraińca

265-128798W wyniku akcji poszukiwawczej prowadzonej przez policjantów i strażaków odnaleziono ciało 41 – letniego obywatela Ukrainy Anatolii Serko. 15 kwietnia mężczyzna wyszedł z prywatnej posesji w Jeziornej, w gminie Galewice. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczynę śmierci 41 – latka.

 

Urzędnicy pytają co myślą społecznicy. W Zduńskiej Woli

laska14Przed paru laty wyśmiewano w Zduńskiej Woli pomysł przeprowadzania ankiet wśród mieszkańców, które wielokrotnie inicjował działacz lewicy Henryk Leśniczak. W czasach pandemii ta forma pozyskania zdania od społeczności lokalnej okazała się jednak najlepszą. Urzędnicy przygotowali zatem kolejną ankietę. Miasto tym razem pyta społeczników, działających w lokalnych stowarzyszeniach i fundacjach jakiego wsparcia będą potrzebować po okresie pandemii.

 

COVID-19 W REGIONIE. DANE Z RAPORTÓW OD 15 DO 18 KWIETNIA

koronawirusNa świecie zmarło już z powodu COVID-19 ponad trzy miliony osób. W Polsce ponad 62 tysiące chorych. W Sieradzkiem najwięcej zgonów odnotowano w powiecie sieradzkim. Do niedzieli 18 bm. to już 131 przypadków.

 

Sprawcy wybicia szyb w sieradzkim kościele zatrzymani

oknawybiteSieradzcy policjanci zatrzymali wandali, którzy tydzień temu wybili szyby w drzwiach i gablocie kościoła na osiedlu Jaworowe w Sieradzu. Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszeli dwaj sieradzanie w wieku 18 i 20 lat. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKot to ma GPS

Pewien senator dawno minionej kadencji chciał się pozbyć kota, więc wywiózł go kilka ulic dalej i porzucił. Gdy wrócił do domu, kot już tam był. Następnego dnia wywiózł kota dziesięć ulic dalej. I... po powrocie widzi kota w domu. Wywiózł go jeszcze raz. Krążył ulicami w prawo, w lewo, kluczył i tak aż na drugi koniec miasta. Po kilkunastu minutach dzwoni do domu i pyta żonę:
- Jest kot?
- Ano jest! -odpowiada z przekąsem żona.
- To daj go do telefonu, bo nie mogę trafić do domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u