Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 22 DO 28 PAŹDZIERNIKA

22ezdKoronawirus nie odpuszcza. W Sieradzkiem wciąż w strefie czerwonej są powiaty wieluński i pajęczański. I pewnie znów w niej będą, bo zakażonych tam wciąż przybywa. Lista wydarzeń z tygodnia na tydzień jednak w całym regionie jest coraz szczuplejsza. Na szczęście póki co, mimo wielu obostrzeń zarówno w czerwonej, jak i żółtej strefie działać mogą kina i muzea. Te pierwsze mogą przyjąć tylko jedną czwartą osób z wszystkich, które mogłyby pomieścić i zachęcają na premierowe projekcje. Muzea z kolei mają w kalendarzach wiele wystaw. Zwiedzać je można jednak w małych grupach, w reżimie sanitarnym. Pogoda tym razem, dla tych, którzy nie chcą korzystać z propozycji pod dachem sprzyjać będzie spacerom. W lasach, parkach i na plażach maseczek nosić nie trzeba. I odetchnąć! Może warto zatem z tego skorzystać? Po ostatnich deszczach i nadchodzących cieplejszych dniach grzybów w lasach powinien być dostatek. A zatem może na grzybobranie warto się udać? Poniżej informacje o wyjątkowo skromnych wydarzeniach na najbliższe dni. Szczegóły także na plakatach organizatorów.

 

Milion 159 tysięcy 437,30 złotych wygrał posiadacz kuponu wysłanego w Zduńskiej Woli

lottoOd wtorkowego wieczoru 20 bm. posiadacz kuponu wysłanego w "Żabce" przy ulicy Łaskiej 70 w Zduńskiej Woli może nazwać się wielkim szczęśliwcem. Sam wytypował numery w LOTTO. Szóstka, która przyniosła mu grubo ponad milion złotych to 4, 27, 29, 35, 41 i 49.

 

COVID-19 w regionie. Komunikat szpitala w Zduńskiej Woli

szpitalZduńskowolski Szpital Powiatowy informuje, że w związku z Decyzją Wojewody Łódzkiego z 16 października - w okresie od 21.10.2020 roku do odwołania – został zobowiązany do zabezpieczenia 69 łóżek obserwacyjno – zakaźnych dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia wirusem COVID-19, co skutkuje koniecznością wyłączenia budynku głównego szpitala z dostępności dla pacjentów poza hospitalizacyjnych.

 

COVID-19 w regionie. Kolejne zakażenia w szkołach

tabela21102020Padł kolejny rekord zakażeń w kraju. Liczba chorych przekroczyła dziesięć tysięcy! W Zduńskiej Woli potwierdzono zakażenia koronawirusem w kolejnych dwóch szkołach podstawowych: w SP nr 7 i w SP nr 12. W "siódemce" dyrektor zdecydował, aby czwartek i piątek były dniami wolnymi od nauki. W "dwunastce" nie podjęto jeszcze decyzji jak dalej funkcjonować będzie nauczanie.

 

Epidemiolodzy alarmują, parafie swą wiedzę mają. TPZW planuje jednak kwestę

kwesta_banerEpiskopat Polski apeluje do proboszczów, aby parafie rezygnowały w tym roku z mszy na cmentarzach podczas zbliżającego się Święta Zmarłych i Zaduszek. To w trosce o zdrowie uczestniczących w nich wiernych, kiedy na nekropoliach nie zawsze uda się zachować dystans społeczny. Ale, jak można już przeczytać na stronie Bazyliki Mniejszej pw. WNMP w Zduńskiej Woli, te zalecenia nijak się mają z tymi lokalnymi.

 

COVID-19 w regionie. Powiat sieradzki goni wieluński

tabela20paodzkieKolejne złe wiadomości dla regionu sieradzkiego. Zmalała nieco liczba zakażonych koronawirusem w powiatach pajęczańskim i wieluńskim, ale rośnie w powiecie sieradzkim. I analizując dane z ostatnich dni ten powiat ma "duże szanse", aby od końca tygodnia znaleźć się w strefie czerwonej. Informacje oficjalne ministerstwo zdrowia ma podać w czwartek 22 bm.

 

KOMUNIKAT Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Łodzi

gddiaRozpoczął się remont nawierzchni drogi krajowej 83, czyli ulicy Wojska Polskiego w Sieradzu. Prace, obejmujące dwukilometrowy odcinek trasy od Charłupi Wielkiej do ronda, przewidują wymianę nawierzchni i naprawę poboczy. Będą one prowadzone etapami. Pierwszy dotyczy odcinka od Charłupi Wielkiej do ul. Mickiewicza i potrwa do końca miesiąca.

 

Urbaniści proponują, zduńskowolanie zdecydują. Co ma i gdzie powstać w mieście

urbanisciŚródmieście, czyli centrum Zduńskiej Woli, tętniące życiem pubów i restauracji, wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe przy ul. Spacerowej i Długiej oraz zabudowa terenów wokół siedziby Miejskich Sieci Cieplnych. Taką wizję rozwoju trzech obszarów Zduńskiej Woli nakreślili miejscy urbaniści.

 

Budżet Obywatelski „ŁÓDZKIE NA PLUS 2021” - rozstrzygnięcie

BOWynikiGosowaniaNowe boisko wielofunkcyjne, szlak rowerowy, a nawet oaza zieleni powstaną w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Zarząd Województwa Łódzkiego zatwierdził 20 października listę zadań do realizacji. Wybranych zostało sześć projektów wojewódzkich i osiemdziesiąt powiatowych.

 

Park na osiedlu Klonowym w Sieradzu zyska nowy blask

klonoweDwieście nowych drzew, 30 tysięcy metrów kwadratowych trawników, tysiące krzewów i bylin – w tym roku rozpocznie się zagospodarowanie parku na Osiedlu Klonowe. Inwestycja będzie dofinansowana kwotą ponad 1,3 mln zł, które pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u