Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Styczniowy groch z kapustą

LEKKOSCBYTULubię groch z kapustą. Urodziłem się w domu mojego dziadka, gdzie kapusta i groch były jednymi z najważniejszych elementów pożywienia. Może dlatego lubię różnorodność we wszystkim, a różnorodność wydarzeń zwłaszcza. Ostatnio ich nie brakowało. Najważniejszym bohaterem tychże był Paweł Adamowicz, zamordowany tak perfidnie prezydent Gdańska. Dla mnie wzór samorządowca, jak wzór metra z Sevres pod Paryżem.

 

Monika Urlik zamiast Mieczysława Szcześniaka na festiwalu z Pajęcznie

plakat-2Rodzinne perturbacje sprawiły, że Mieczysław Szcześniak nie będzie gwiazdą i przewodniczącym jury V Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie. Organizatorzy zdążyli jednak znaleźć godne następstwo. Szefową jury będzie piosenkarka Monika Urlik. Również ona poprowadzi warsztaty z uczestnikami festiwalu, który odbędzie się w ten weekend.

 

Zduńskowolanie, także ci najmłodsi nie zgadzają się na hejt! I są #MuremZaOwsiakiem

49778667_2275891292642633_5129070985927983104_nPierwsze w tym roku, a odbywające się od wielu miesięcy cykliczne "Spotkanie z Konstytucją" pod Sądem Rejonowym w Zduńskiej Woli było wyjątkowe. Poza stałymi bywalcami tych spotkań uczestniczyła w nim bowiem po raz pierwszy młodzież. Głównie byli wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Zmiany w radach nadzorczych miejskich spółek w Zduńskiej Woli się zaczęły

lesniczakKonrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, tak jak zapowiadał, zaczął się przyglądać miejskim spółkom. Na początek jako Zgromadzenie Wspólników poczynił zmiany w Radzie Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. I zmienił skład tej Rady. Odwołał z tejże jej przewodniczącego Henryka Leśniczaka (na zdjęciach) i pełniącą funkcję sekretarza Ewelinę Gajek.

 

Wernisaż wystawy Justyny Kaźmierskiej przełożony

wystawaW związku z żałobą narodową wernisaż wystawy prac Justyny Kaźmierskiej w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu został przełożony z piątku 18 stycznia na piątek 25 stycznia.

 

SŁABE NOTOWANIA SZKÓŁ ŚREDNICH SIERADZKIEGO W RANKINGU "PERSPEKTYW"

witaj-szkoloNiżej niż zazwyczaj notowane są szkoły średnie sieradzkiego w rankingu ,,Perspektyw''. W pierwszej 50. liceów w województwie łódzkim znalazło się tylko dziewięć szkół, a wśród techników – dziesięć.

 

Miał dożywotni zakaz, ponad 2 promile, ale jechał...

policja1Skrajna głupota? Groźna głupota, bowiem 40-letni zduńskowolanin kierował autem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mało tego miał też dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych!

 

Uratował tonącego z nurtów Warty

policja2Przypadek zdarzył, że dzięki szybkiej reakcji mężczyzny spacerującego brzegiem rzeki Warta nie utonął pewien sieradzanin. Ciekawe jest to, że niedoszły topielec nie umiał powiedzieć policjantom, w jaki sposób wpadł do wody?

 

Od poniedziałku 21 bm. zmiany w rozkładzie na linii sieradzkiej PKP. Część pojedzie pociągów przez Karsznice

lka_karszniceZe względu na kolejny etap modernizacji linii 14, decyzją Zarządcy Infrastruktury, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe 21 stycznia niespodziewanie zostaną wprowadzone zmiany polegające na wytrasowaniu przez stację Zduńska Wola Karsznice wybranych pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz Przewozów Regionalnych.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 17 DO 23 STYCZNIA

2Szalone_Noyczki_B1Ależ ten czas pędzi! Połowa stycznia już za nami. Po krótkiej odwilży wróci mróz. Dokuczliwy do końca tygodnia może być też w Sieradzkiem silny wiatr. Informujemy, że w sobotę 19 stycznia odbędą się uroczystości pogrzebowe zmarłego w miniony poniedziałek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dzień ten będzie Dniem Żałoby Narodowej. Zaplanowane na sobotę koncerty rozrywkowe czy inne wydarzenia mogą zostać odwołane. Warto zatem na bieżąco sprawdzać strony internetowe placówek kulturalnych i kin w regionie. W Wieruszowie na Rynku pod siedzibą Starostwa Powiatowego w sobotę przed południem wystawiony zostanie portret Ś.P. Pawła Adamowicza. Będzie tam można wpisać się do księgi kondolencyjnej i zapalić znicz. W ten sposób wieruszowianie chcą się włączyć w ogólnopolski protest przeciwko hejtowi w internecie, językowi pogardy i nienawiści w mediach oraz oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u