Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Wieluńskie ,,Niedźwiedzie'' z 21. medalami Mistrzostw Europy w taekwon-do

tekwondoTakiej waleczności i znakomitego przygotowania można tylko pozazdrościć! Aż 21 medali przywieźli z Mistrzostw Europy taekwon-do zawodnicy klubu Niedźwiedź z Wielunia. Godne uwagi jest też to, że sukces jest zasługą tylko 13. zawodników.

 

W Jutrkowie będzie darmowa plaża, kajaki i rowery wodne!

zbiornikjutrkowieJak podaje portal tugazeta.pl, najpóźniej 15 lipca przy zbiorniku wodnym w Jutrkowie, w powiecie wieruszowskim, powstanie plaża. Teraz trwa odmulanie i oczyszczanie akwenu.

 

Czy Wspólnota Osiedla 1000-lecia w Zduńskiej Woli doczeka się nowej świetlicy?

DSCN7402Czy robione w minioną sobotę 24 bm. przez dwóch architektów obmiary starej świetlicy, przynależnej przed laty do Wspólnoty Lokalnej Osiedla Tysiąclecia przy ul. Szadkowskiej w Zduńskiej Woli wróżą, że wkrótce w jej miejsce stanie nowa!? Panowie odmówili odpowiedzi.

 

Karol Rajewski, burmistrz Błaszek z absolutorium

rajewskikMimo wielu zgrzytów, jakie w ostatnich miesiącach miały miejsce między Karolem Rajewskim burmistrzem Błaszek a radnymi, ci ostatni podjęli uchwałę absolutoryjną, co oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego i organizacyjno-prawnego burmistrza za 2016 rok. Nie mieli też zastrzeżeń do prowadzonej przez burmistrza gospodarki finansowej.

 

Rajdowe Popołudnie z Biblioteką na powitanie lata

IMG_0722W asyście szybkich maszyn zduńskowolanie i mieszkańcy regionu witali lato. Było rodzinnie, sportowo i z pasją na Rajdowym Popołudniu z Biblioteką przy Ratuszu! Impreza zgromadziła miłośników motoryzacji i nie tylko. Można było obejrzeć pojazdy rajdowe i wyścigowe, nie zabrakło też jednośladów.

 

Tragedia w niedzielny poranek w centrum Zduńskiej Woli! Kierowca staranował sklep. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń

ypadek4Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 25 czerwca po godz. 8 w centrum Zduńskiej Woli. Opel Agila na holenderskich numerach rejestracyjnych kierowany przez 22-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli, wyjeżdżając z ulicy Fabrycznej na ulicę Juliusza, nie zatrzymał się i wjechał wprost w stojący tam dom.

 

Prezydent Zduńskiej Woli bez absolutorium

inwestycjeRadni miejscy ze Zduńskiej Woli nie udzielili prezydentowi Piotrowi Niedźwieckiemu absolutorium. Nie udzielili, bo wszyscy obecni, a w ostatnich obradach uczestniczyło 17 radnych, wstrzymali się od głosu nad uchwałą w tej kwestii. W tym wszyscy radni z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

 

Mieszkańcy Sieradzkiego mogą się spotkać z... Donaldem Trumpem

donaldtrumpCzy szary mieszkaniec regionu sieradzkiego może się spotkać z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem? Okazuje się, że może! Taką możliwość daje poseł Łukasz Rzepecki (PiS).

 

W końcu dopadli złodzieja

policja2Zdesperowany złodziej podjął próbę ucieczki jednak po kilkunastu metrach został złapany i obezwładniony przez policjantów. I to mimo stawianego oporu. Wcześniej dość skutecznie uciekał przed sprawiedliwością, ale ta w końcu go dopadła.

 

Mielizna dzisiejszej wiary a zakurzona Missa Tridentina

palecPomaga Bóg – tak witała się elita w XVII wieku, szlachta, rycerze, wojewodowie, rejenci – na belkach podtrzymujących ich przysadziste dworskie dachy widniały wspaniałe maksymy moralne. Jedna z najstarszych, z 1544 roku, znajdująca się we dworze jeżowskim w podkarpackim podgórzu brzmi: „Gdi Pan Bog s namy wszitko miecz będziemy”.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdzie leży Afryka?

Mąż przychodzi z pracy i zmęczony prosi o obiad.
Żona na to: - Później, później. Najpierw zajmij się tym jełopem naszym synkiem, bo znowu dostał pałę w szkole!
- Z czego, za co?
- Z geografii, bo nie wiedział gdzie leży Afryka.
- Afryka, Afryka? To musi być gdzieś niedaleko, bo u nas w warsztacie pracuje Murzyn i dojeżdża do roboty rowerem.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u