Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

I Lututowski Bieg Strażaka Na Wieżę Kościelną

bieglututowCzego to nie zrobią strażacy, aby poprawić swoją sprawność? Ma temu służyć I Lututowski Bieg Strażaka Na Wieżę Kościelną! Zawody będą miały formę sztafety. Każda w trzyosobowym składzie druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Byli zbyt nerwowi po spotkaniu z policjantami i...

kratyMieli nosa policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, którzy zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn posiadających środki odurzające. A za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

 

Prezydent Sieradza bez prawa jazdy

prezydentPrezydent Sieradza Paweł Osiewała stracił ten dokument w wyniku zarzutów postawionych mu przez Prokuraturę Rejonową w Sieradzu za spowodowania wypadku drogowego w marcu 2019 roku i oddalenia się z miejsca zdarzenia. Obrońca Pawła Osiewały złożył zażalenie na to postanowienie prokuratury.

 

Sieradz – gościnny dla rozwoju – społecznie zaangażowany!

sieradzgoscinnyTo wspólny projekt Urzędu Miasta Sieradz i współpracujących z nim instytucji oraz organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Podczas Jarmarku Powiatowego zaprezentujemy najpilniejsze tematy będące w kręgu zainteresowań większości społeczeństwa, a także sposoby w jakim społeczność sobie z nimi radzi i w jaki się w nie angażuje. W namiocie miasta Sieradza będziecie mogli wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i aktywnych prezentacjach - informuje Anna Chorosińska z Urzędu Miasta Sieradza

 

Znęcał się nad swoim psem

264-98608Dzięki szybkiej reakcji przypadkowych świadków policjanci zatrzymali 50-latka, który znęcał się nad swoim psem. Jak wynika z informacji KPP w Wieluniu, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat więzienia. Policja dziękuje młodym ludziom za wzorową postawę i pomoc w eliminowaniu przypadków przemocy wobec zwierząt.

 

Policja poszukuje osób podejrzanych o kradzież alkoholu

269-98593Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży alkoholi, do której doszło 25 lipca w jednym ze sklepów samoobsługowych w tym mieście.. Wizerunek osób mogących mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery monitoringu.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 12 DO 18 WRZEŚNIA

13esiPrzed nami ponownie ciepłe, może ostatnie takie dni kończącego się lata. I w ten piątek wypada po raz pierwszy w tym roku trzynasty dzień miesiąca! Oby nie był pechowy! Kolejny taki piątek będzie jeszcze tylko raz! W grudniu! Ale mamy póki co połowę września. I co ten czas przyniesie? W Kościerzynie po raz kolejny Dzień Ziemniaka. W Zduńskiej Woli zagoszczą żarciowozy, dla tych którzy kochają angielszczyznę food trucki. Poza możliwością skosztowania dań z różnych regionów świata będzie też coś dla ucha. Wystąpią m.in. zespoły Niewolnicy Systemu, Skazani na Blusa oraz Thrudy. Odbędzie się też w tym mieście jubileuszowa XX REGIONALNA WYSTAWA ROLNO-PRZEMYSŁOWA. W Wieluniu, Zduńskiej Woli, Tubądzinie i Sieradzu wydarzenia związane z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa. W Uniejowie z kolei zaplanowano integracyjne święto futbolu bez granic. W Janiszewicach z dystansem o długości 5 mil po raz czwarty zmierzą się biegacze. W Sieradzu odbędzie się po raz dziesiąty Jarmark Powiatowy, z gwiazdą - zespołem Wilki. A w Wieluniu, w niedzielę na zrekonstruowanych fundamentach Fary - przekazanie dzwonu, który ufundował prezydent RP Andrzej Duda. Co jeszcze odbędzie się w regionie? Gdzie warto się wybrać? O tym tradycyjnie poniżej oraz na plakatach.

 

Jarmark Powiatowy w Sieradzu i utrudnienia w ruchu

jarmark_plakatOd południa w niedzielę 15 września na placu Wojewódzkim w Sieradzu odbędzie się X Sieradzki Jarmark Powiatowy. W związku z imprezą nastąpią utrudnienia w ruchu na ul. Piłsudskiego, między skrzyżowaniami z Kościuszki i Leszka Czarnego.

 

Świat w miniaturze, czyli Festiwal Modelarski w Łasku

model4Samoloty z różnych epok, śmigłowce, czołgi, armaty, żaglowce w miniaturze można było zobaczyć podczas 9. edycji Festiwalu Modelarskiego w Łasku. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, zgłoszono rekordową ilość prac, bowiem w konkursie i na wystawach pozakonkursowych wystawiono ich blisko 900! Znakomitych, w większości wykonanych na najwyższym, światowym poziomie.

 

Rozsypanie zboże zablokowało drogę Wieluń - Dzietrzkowice

265-98477Ponad pięć godzin zablokowana była wczoraj droga z Dzietrzkowic do Wielunia po tym, jak wywróciła się tam naczepa samochodu ciężarowego z której wysypało się zboże - informuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyA może by tak wyjechać w Bieszczady...?

Egzamin wstępny na studia - kierunek nauki polityczne. Doktor rozmawia z kandydatką:
- Co Pani wiadomo na temat programu ekonomicznego dla Polski, realizowanego przez rząd premiera Morawieckiego?
Dziewczyna milczy.
- No to może Pani wie coś o założeniach polityki społecznej rządu?
Dziewczyna nadal milczy.
- A wie Pani chociaż kto jest Jarosław Kaczyński ?
Dziewczyna milczy i milczy.
Doktor myśli; może jest niemową? Jednak po chwili pyta:
- A skąd Pani pochodzi?
- Z Bieszczad, Panie doktorze.
Doktor zamyślił się głęboko, podszedł do okna, wyjrzał na ulicę, chwilę się zastanowił i powiedział samo do siebie:
- Kurcze..., może by tak wszystko rzucić i wyjechać w te Bieszczady?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u