Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 25 LIPCA

24sieradzPogoda, która była wyjątkowo kapryśna, można powiedzieć, że nawet nie była letnia na początku tego tygodnia, ma się poprawić. Jak prognozują synoptycy, o deszczu i burzach możemy już raczej zapomnieć. Ma być słonecznie i dużo cieplej. W niedzielę słupki rtęci mogą dojść do nawet 26 stopni Celsjusza na plusie w Sieradzu! Przypominamy, że w Zduńskiej Woli na terenie ośrodka RELAKS czynny jest średni basen, a wstęp na kąpielisko do końca wakacji jest dla wszystkich bezpłatny (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8494-redni-basen-na-zduskowolskim-relaksie-w-kocu-otwarty-dla-amatorow-kpieli-od-14-lipca ).

 

Dzielny pies policyjny Lares odnalazł zaginionego

265-68388Lares – policyjny pies z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie po raz kolejny okazał się bardzo przydatny. Pod czujnym okiem swojego przewodnika odnalazł zaginionego mężczyznę w Gucinie, w powiecie łaskim.

 

Cieszył się łupem tylko kilka dni

259-68348Ten złodziej cieszył się łupem tylko kilka dni! Sieradzcy policjanci zatrzymali 32-latka, który ukradł torebkę kobiecie. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Zmiany w organizacji ruchu związane z Open Hair Festival

openahirJuż w piątek 20 lipca rozpocznie się 10. edycja Sieradz OPEN HAIR Festival. Wydarzenie zostanie zorganizowane także w sobotę i niedziele 21 i 22 bm. W związku z organizacją wydarzenia informujemy, że w czasie trwania Festiwalu zmieni się organizacja ruchu w rejonie organizacji wydarzenia.

 

Sentymentalna podróż po zduńskowolskim Parku Miejskim wraz z Muzeum Historii Miasta

park5"Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat. Miłością swoją w piękną baśńme życie zmień." - śpiewali w 1935 roku Aleksander Żabczyński i Tola Mankiewiczówna. A tekst tej piosenki, nuconej często przez współczesnych, napisał Jerzy Jurandot, muzykę skomponował zaś guru ówczesnych kompozytorów Henryk Wars! I do powrotu do dawnych lat chce zachęcić na swoim blogu Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. A to za sprawą zduńskowolskiego parku!

 

Wpadł niemal do kościoła! Samochodem!

policja1Kościoły ściągają zazwyczaj rzesz wiernych na msze i inne uroczystości religijne. Ale nie o takim zapewne spotkaniu z Bogiem na ziemi myślał 45-latek z Pabianic! ,,Otarł'' się jedynie o świętość, bo wjechał tylko w ogrodzenie kościoła w Kłocku pod Sieradzem! Totalnie pijany! Miał 3,1 promila alkoholu w organizmie! A tego stanu ,,uwielbienia'' miejsc świętych nie popiera ani Franciszek ani Bóg... Będzie kara!

 

Kombatant z rocznika 1932 - Jerzy Adamczyk ze Zduńskiej Woli mianowany majorem

adamczyk186-letni zduńskowolanin Jerzy Adamczyk odebrał w Urzędzie Miasta Zduńska Wola akt mianowania na stopień majora. Wyższy stopień wojskowy otrzymał na mocy decyzji Ministra Obrony Narodowej z 2 maja br. Jako osoba niepodlegająca obowiązkowi służby wojskowej został awansowany w uznaniu zasług z tytułu udziału w walkach o niepodległość państwa polskiego.

 

Czy ZDW chce poprawić jakość jazdy na obwodnicy w Zduńskiej Woli, czy utrudnić kierowcom życie?

37040383_1059007484251518_7246685880868405248_nJak informuje Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli zebrała się rada techniczna w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi, która ma plany zmian dla kierowców na drodze DW 482, czyli dla zduńskowolan i przyjezdnych, czyli trasy: Łaska - Łódzka i dawna obwodnica.

 

Mieszkańcy gminy Złoczew protestują przeciw budowie biogazowni w Starej Hucie

protestNa jutro na godzinę 10 mieszkańcy gminy Złoczew, którzy nie zgadzają się na budowę biogazowni rolniczej w okolicach Starej Huty. Będą protestować, ponieważ są przekonani, że inwestycja ta nie przyniesie im nic dobrego. Boją się zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Uważają, że to ważne zamierzenie inwestycyjne nie było dostatecznie konsultowane z mieszkańcami gminy.

 

X Open Hair Festival już od piątku w Sieradzu

openahirJuż w najbliższy piątek 20 lipca rozpocznie się w Sieradzu jubileuszowy X Open Hair Festival. Przygotowania do weszły w ostatnią fazę. O Festiwalu głośno już w całej Polsce o czym można się przekonać odwiedzając profile społecznościowe. A tam można znalaźć informacje, że bedzie się działo: Alvaro Soler, Kuba Badach składający trybut Andrzejowi Zausze, młody Patryk Kumór, spora garść offowej muzyki, Maciej Zień w nocnym pokazie swoich kolekcji, ostre cięcia Wierzbickiego i Shmidta, fryzjerskie popisy tych młodych, jak i doświadczonych i oczywiście Antoni Cierplikowski, którego duch od początku patronuje Sieradz Open Hair Festival.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaskakujące powitanie...

Mąż wraca do domu z pracy później niż zwykle.
Po cichu otwiera drzwi i wchodzi do sypialni.
Co widzi? Spod kołdry wystają cztery nogi zamiast dwóch.
Zdenerwowany bierze kij bejsbolowy zza drzwi i wali nim w kołdrę.
Po tak wyczerpującym zadaniu idzie do kuchni, żeby się czegoś napić.
Wchodzi, patrzy a tam siedzi jego żona i czyta gazetę i mówi:
- Cześć kochanie, przyjechali dziś Twoi rodzice i położyłam ich w naszej sypialni. Mam nadzieję, że już się przywitałeś...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u