Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Piotr Iszczek nowym dyrektorem MOSiR w Sieradzu

iszczekZakończył się nabór na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu. O stanowisko po Władysławie Maciejewskim, który w sierpniu przeszedł na emeryturą, starało się pięciu kandydatów. Spośród nich Komisja Rekrutacyjna najwyżej oceniła kandydaturę Piotra Iszczka.

 

Jest starszy o 7 lat od niepodległej Polski. Józef Woźniak z Woli Buczkowskiej świętował właśnie.... 108. urodziny!

Jozefa11 listopada tego roku Polacy świętowali 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. A Józef Woźniak z Woli Buczkowskiej, w gminie Buczek w powiecie łaskim, tego samego dnia - w doskonałej jak na swe lata kondycji - świętował swoje... 108. urodziny. Tak! Miał 7 lat, kiedy wolny kraj wymarzony przez jego dziadków i rodziców, wcześniej pod zaborami, odzyskał niepodległość! Zacny jubileusz obchodził po raz kolejny w otoczeniu rodziny: dzieci, wnucząt i licznych już prawnucząt.

 

Sukcesy młodych malarek ze Zduńskiej Woli

73475131_1711185335678095_1103328749895548928_oMiło nam przekazać informację, że prace Magdy Kowalskiej i Aleksandry Strupińskiej, uczennic klasy III zduńskowolskiego liceum, zostały dostrzeżone i wysoko ocenione przez Jury XIV Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie.

 

Grać na gitarze każdy może! Nawet w "Plastyku"!

14warsztaytyWarsztaty muzyczne w "Plastyku"? A dlaczegóż by nie! Zachęcamy do przyjścia do galerii szkolnej Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli wszystkich pasjonatów gry na gitarze, bez względu na zaawansowanie.

 

Muzyka filmowa na żywo w zapolickim GOKiS

24filmW Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu rozpoczęła się już przedsprzedaż biletów na koncert podczas którego usłyszeć będzie można największe przeboje muzyki filmowej. Polskiej i światowej. Tym razem do Zapolic zaproszono Michała Mielczarka i Dominika Maca - absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi.

 

W młodym ciele, młody duch, nawet w muzeum!

26ezdMuzeum Historii Miasta Zduńska Wola od wielu lat stara się różnymi sposobami przyciągać dzieci i młodzież do swoich różnorakich projektów. Tym razem placówka otwiera się na propozycje z ich strony. A zachętą do tego ma być nowo powołana Muzealna Rada Młodzieżowa. Takie są najbliższe plany zduńskowolskiego muzeum.

 

Śmieci w Sieradzu pod szczególnym nadzorem

workiSieradzki samorząd zamierza szczegółowo sprawdzać, czy mieszkańcy z domków jednorodzinnych deklarujący segregację śmieci faktycznie wywiązują się z tego obowiązku. Zapowiada kontrole. Przydatne w tym będą kody kreskowe, jakie sieradzanie nalepiać mają na worki z odpadami.

 

Uciekał przed policją z prędkością 200 kilometrów na godzinę

policja2Policjanci z Poddębic zatrzymali po pościgu 34-letniego mieszkańca Łasku, który z zawrotną prędkością, kierując samochodem Mitsubishi uciekał przed patrolem policji ulicami Uniejowa! Po zatrzymaniu okazało się, że nie ma prawa jazdy, bo - jak sam się przyznał - wcześniej stracił je za... jazdę po pijaku. Tym razem był trzeźwy.

 

SIERADZKIE CIACHO, CZYLI BARTŁOMIEJ KUROWSKI III WICEMISTEREM POLSKI

PIORNIK1Tegoroczny konkurs na Mistera Polski przyniósł wspaniałe wieści dla Sieradza. Spośród wielu przystojnych mężczyzn do finału dostał się Sieradzanin, Bartłomiej Kurowski. Wiemy o nim, że od kilku lat mieszka w Warszawie, że studiował śpiew operowy w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Oprócz tego jest trenerem personalnym, masażystą oraz chętnie udziela się charytatywnie.

 

Sieradzanie będą zwiedzać fabrykę Grupy Tubądzin

TubadzinnaturyTo wydarzenie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców Sieradza, że pula miejsc na zwiedzanie jednej z najnowocześniejszych w świecie fabryki ceramicznych płytek wielkogabarytowych wyczerpała się już w dwa dni po uruchomieniu rejestracji! Mamy zatem nadzieję, że Grupa Tubądzin szybko zorganizuje kolejne wycieczki po swoim zakładzie w Sieradzu - Zapuście.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZ domu do przedszkola

Wychowawczyni w przedszkolu, podczas rutynowego, okresowego zebrania, zwraca się do rodziców:
- Szanowni Państwo, ja nie wnikam, co Państwo robią w weekend. Ale coś w tym jest, że w poniedziałek wszystkie dzieci stukają się kubeczkami z mlekiem...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u