Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Wielunianie wygrali regionalną olimpiadę ,,Buduj z pasją''

16032019buduj12Pierwsze miejsce dla Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, a drugie dla Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych im. Ernesta Malinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, takim wynikiem zakończyła się rywalizacja w regionalnym etapie olimpiady „Buduj z pasją”. Najlepsze zespoły pokonały pozostałych sześć drużyn i wystąpią w finale centralnym olimpiady 30 i 31 maja w Staszowie.

 

Wichury uszkodziły zduńskowolską bazylikę

wichursiewieWichury, które przeszły nad Sieradzkiem w miniony weekend, sprawiły, że strażacy zmuszeni byli interweniować ponad sto razy! Wyjeżdżali przede wszystkim do połamanych, bądź powalonych drzew na drogach. Na szczęście nikt podczas nawałnic nie ucierpiał.

 

Kolejne sukcesy wokalistów z "Pięterka" w Zduńskiej Woli

OdeweWasilewska16 marca odbyły eliminacje do finału XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Tańca – „Majowa Nutka” w Częstochowie. Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli reprezentowało sześcioro wokalistów. Z kategorii wiekowej do 10 lat Natalia Kwiatkowska i Natan Gryga, 11 – 13 lat – Lena Wasilewska, Patrycja Przybysz i Aleksandra Ignaczak a w kategorii 14-16 lat – Norbert Kuświk.

 

O drogach do remontu mają zdecydować zduńskowolanie

konsultacjeOd wtorku 19 marca rozpoczynają się w Zduńskiej Woli konsultacje społeczne dotyczące planowanego do wprowadzenia programu utwardzania dróg miejskich. To mieszkańcy zdecydują, zgodnie z jakimi kryteriami ustalana będzie kolejność utwardzania dróg. Propozycje kryteriów będzie można złożyć podczas otwartych spotkań lub internetowo na stronie miasta www.zdunskawola.pl. Ankieta w zakładce Mieszkańcy udostępniona zostanie o godziny 8 rano 18 marca.

 

Skrzypcowe Święto w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu

RPMS4W sobotę 16 marca br. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu miało miejsce wielkie święto młodych skrzypków. Tego dnia odbyły się Regionalne Prezentacje Miniatur Skrzypcowych dla klas I – III.

 

I LO z Wielunia zwycięzcą półfinału Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

20190315_110455Półfinał Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych już za nami. Uczniowie szkół średnich zmierzyli się z bardzo trudnym testem. Najlepszy zespół, który wygrał po dogrywce I miejsce, reprezentuje I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu.

 

Wiosny wiosenne porządki

wiosna-partia-logo655-1Partia Wiosna przeprowadza właśnie ogólnopolską akcję #WiosennePorządki, która ma na celu zapewnienie transparentności instytucji i jawności wynagrodzeń w sektorze publicznym.

 

Spec od lewej wódy i papierosów

wodkaiinnePolicjanci z KPP w Zduńskiej Wolii zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej znaleźli w mieszkaniu mieszkańca Szadku prawie 100 litrów alkoholu i kilogram tytoniu bez polskich znaków skarbowych. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na niespełna 5 tys. zł.

 

Nie dała się oszukać ,,na policjanta''

policja2Okazuje się, że nawet najlepszy pomysł na oszustwo nie zadziała, kiedy przestępca trafi na osobę inteligentną, ostrożną i rozważną. Tak było w przypadku pewnej mieszkanki Sieradza, która skutecznie zniechęciła oszusta i nie dała się nabrać na jego "legendę".

 

Andrzej Aleksandrowicz po raz trzeci prezesem MPWiK w Zduńskiej Woli

aleksandrowiczPo blisko dwóch miesiącach bez prezesa Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma nowego szefa. Został nim wyłoniony w konkursie 64-letni Andrzej Aleksandrowicz. Wybrano go spośród sześciu innych starających się o to stanowisko. Andrzej Aleksandrowicz będzie kierował tą miejską spółką po raz trzeci.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u