Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Zderzenie dwóch autobusów w Ruścu! Są ranni, w tym dzieci ze szkoły w Młyńsku z powiatu wieluńskiego!

autobusDwa autobusy z dziećmi zderzyły się wczoraj po godzinie 15.25 się w Ruścu koło Bełchatowa! Po zderzeniu pojazdów rannych zostało kilkoro dzieci, w tym dwoje bardzo ciężko. To uczniowie z powiatu wieluńskiego! W ciężkim stanie jest też kierowca jednego z autokarów!

 

Sześciu młodych matematyków z powiatu zduńskowolskiego zakwalifikowało się do Potyczek Międzypowiatowych

potyczki18.282 uczniów z 19 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Zduńska Wola, miasta i gminy Szadek oraz z Zapolic wzięło tydzień temu (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8264-powiatowe-potyczki-matematyczne-ju-po-raz-18) udział w XVIII Powiatowych Potyczkach Matematycznych, które odbyły się w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach, gmina Zduńska Wola. Znamy już wyniki powiatowego etapu konkursu.

 

Z kroniki policyjnej w sieradzkiem

zlodziejaliwaZDUŃSKA WOLA. Policjanci ze zduńskowolskiej komendy zatrzymali 63-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Zduńskowolanin na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. W związku z recydywą grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

 

Horror w centrum Pajęczna! Facet z siekierą zaatakował przypadkowego przechodnia!

siekieraTakiego scenariusza pewnie by nie wymyślił nawet sam Hitchcock! A znany był jako reżyser w mocnych momentów! Tymczasem sceny jak z horroru miały miejsce w centrum Pajęczna! W biały dzień! Aż trudno sobie wyobrazić, że poza jednym rannym nikt więcej nie ucierpiał!

 

Emerytowany komendant Państwowej Straży Pożarnej kandydatem PiS na wójta gminy Zduńska Wola

kopytekWiesław Kopytek (na zdjęciu pierwszy od lewej), od lutego ubiegłego roku emerytowany komendant Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, jest już oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na wójta gminy Zduńska Wola.

 

Darmowy internet w centrum Błaszek?

hotspotCzy już wkrótce siedząc na ławce na w Parku Niepodległości albo na Rynku w Błaszkach mieszkańcy oraz przyjezdni będą mogli za darmo surfować po internecie? Wszystko zależy od radnych, czy taki pomysł zaakceptują.

 

Kolejny sukces młodego wokalisty ze Zduńskiej Woli

5a129164dec1c_oKolejny sukces podopiecznego Tomasza Marciniaka ze Zduńskiej Woli. Norbert Kuświk nagrodzony na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lublińcu.

 

Kontrabanda zatrzymana

259-62991Sukcesem zakończyła się kolejna akcja policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji sieradzkiej komendy oraz funkcjonariuszy sieradzkiego oddziału Urzędu Celno – Skarbowego w Łodzi. Zabezpieczono tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wartość ewentualnego uszczuplenia dla Skarbu Państwa oszacowano na ponad 35 tysięcy złotych.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 24 DO 31 MAJA

25truckPrzed nami kolejny ciepły, majowy weekend. Pełen atrakcji związanych z obchodami Dnia Matki i Piknikami Rodzinnymi. W Kościerzynie odbywać się będą Targi Rolniczo-Ogrodnicze. W Wieluniu będzie można przez trzy dni kosztować smakołyków przyrządzonych przez właścicieli najlepszych food-trucków w Polsce, a kto nie lubi jedzenia z budek będzie się mógł posilić inaczej, duchowo. Choćby oglądając retransmisję opery "Carmen" w Kinie Syrena. W Uniejowie artyści z kilku ośrodków akademickich wezmą udział w I Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Ulotnej. W Zduńskiej Woli będzie poetycko i muzycznie, a to za sprawą dwóch koncertów przygotowanych przez szkołę muzyczną. Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

Odnaleziono zaginioną 14-latkę z gminy Szadek

policja1Policjanci ze Zduńskiej Woli bardzo szybko odnaleźli zaginionej we wtorek 14-letnią dziewczynkę. Poszukiwania trwały od wczoraj.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksyjna przygoda u dentysty

Siedziałam w poczekalni u dentysty, do którego przyszłam po raz pierwszy. Z nudów rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego imię i nazwisko. Wtedy przypomniał mi się wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym imieniu i nazwisku, który chodził ze mną do tego samego liceum jakieś 30 lat temu.
Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam?
Jednak kiedy go zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli.
Ten prawie łysy facet z siwymi włosami, wydatnym brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły.
A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.?
Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
A w którym roku Pan zdawał maturę? - zapytałam.
- W siedemdziesiątym czwartym. A dlaczego Pani pyta?
- Ach, to Pan był w mojej klasie! - powiedziałam zachwycona.
Wtedy dentysta zaczął mi się uważnie przyglądać.
Po chwili ten grubawy, pomarszczony staruszek zapytał:
- A czego Pani uczyła?...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u