Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Zdaniem radnych z PiS prezydent Niedźwiecki "chowa się za spódniczki swoich zastępczyń".

trzpanieRadni z klubu PiS w radzie miasta uważają, że wycofując się z uczestnictwa w obradach sesji prezydent Zduńskiej Woli chowa się za "spódniczki swoich zastępczyń": Beaty Turlakiewicz i Elżbiety Szlachetki. Piotr Niedźwiecki zadeklarował bowiem publicznie, że do końca swojej kadencji nie będzie uczestniczył w sesjach.

 

Piąte "Dyktando zduńskowolskie" za nami. Było trudne?

dyktandoSześćdziesiąt osób uczestniczyło w Dyktandzie Zduńskowolskim, które odbyło się po raz piąty w czwartek 19 bm. w ZCI Ratusz. Z inicjatywy SP nr 9 i dzięki Budżetowi Obywatelskiego na ten rok. Tekst opracował Olgierd Neyman, filolog polski z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 26 PAŹDZIERNIKA

04102017mksturniejoldbojowJeszcze dziś i w piątek 20 bm. możemy liczyć na słoneczną aurę. A potem już ochłodzenie i znów wiatry, i znów deszcze. Warto zatem korzystać z ostatnich słonecznych godzin. A potem korzystać z propozycji placówek kulturalnych w regionie. W Zduńskiej Woli dobiegają końca Dni św. Maksymiliana. Ich zwieńczeniem będzie koncert Józefa Skrzeka. W Sieradzu rozpoczyna się I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sieradzka Jesień Organowa. W Wieluniu z kolei spotkają się fani gier planszowych. Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

Murem za Wesołowską! Fani pani starosty wspierają ją na portalach społecznościowych

21728651_1398730973498084_6988442849940204095_oTeresa Wesołowska, pełniąca od 24 lutego 2015 roku funkcję starosty powiatu łaskiego, rozstała się z Polskim Stronnictwem Ludowym, partią, z którą związana była od wielu lat. Powiatem zaczęła kierować po rezygnacji swojego poprzednika Cezarego Gabryjączyka, wówczas jeszcze kolegi z PSL (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3790-teresa-wesoowska-nowym-starost-powiatu-askiego; http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3915-nowy-starosta-w-powiecie-askim-wesoowska-idzie-w-ministry; http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3690-starosta-powiatu-askiego-cezary-gabryjczyk-ma-by-nowym-wiceministrem-skarbu-pastwa).

 

Prezydent Zduńskiej Woli chce wprowadzić darmową komunikację miejską już w 2018 roku

solaris4Prezydent Zduńskiej Woli chce iść śladem 39 innych miastach Polski, gdzie wprowadzono darmową komunikację miejską. I ma nadzieję, że wkrótce Zduńska Wola dołączy do nich.

 

Zmiany kursów sieradzkich autobusów MPK

biegisieradz2017_0W związku z organizacją 22 października, 57. Biegów Ulicami Sieradza" zmianom ulegną kursy niektórych linii autobusowych w tym mieście.

 

Wypadł z samochodu na drodze S8, zginął na miejscu!

265-45087Nie wiadomo jak doszło do tego, że 37-letni mężczyzna wypadł z dostawczego Forda Transita. Stało się to na drodze ekspresowej S 8 we wtorek 17 października tuż po godzinie 1 w nocy na 123 kilometrze tej drogi ekspresowej, w Tyblach w powiecie wieruszowskim.

 

Wykład prof. Marka Dyżewskiego w CIK odwołany!

dyzewski2_0Z przykrością Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora wykład prof. Marka Dyżewskiego, zaplanowany na czwartek 19 października zostaje odwołany.

 

Zduńskowolski "Elektronik" z nagrodami!

is2017_13_20171010_1813000955W siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie odbyła się niedawno uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom ogólnopolskiego oraz wojewódzkiego rankingu "IT Szkoła". Oczywiście za rok szkolny 2016/2017.

 

30-lecie pracy artystycznej Krzysztofa Nowaka

nowakJubileuszowa wystawa malarstwa Krzysztofa Nowaka to obrazy powstałe na przestrzeni trzech ostatnich lat. Można je nazwać komentarzem z podróży autora po Polsce i nie tylko, bo zobaczyć można prace inspirowane pejzażem Włoch, Ukrainy czy nawet Meksyku.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDo redakcji przyszedł list

Redakcja poczytnego tygodnika otrzymała list od czytelniczki. Z pytaniem: Czy można jeść wszystkie grzyby?
Odpowiedź była lakoniczna: W zasadzie tak, ale niektóre tylko raz...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u