Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Nie wierz oszustom, którzy chcą ukraść Twoje pieniądze!

telefonWspółczesna technologia ułatwia i udoskonala życie w wielu dziedzinach. Niestety, wykorzystują ją również przestępcy w oszustwie zwanym spoofingiem. Dzwonią wówczas z numerów imitujących oficjalne połączenia bankowe. W rozmowie podszywają się pod konsultantów finansowych lub bankowców. Nakłaniają na przelanie swoich oszczędności na podane konta, proszą o zainstalowanie jakiegoś oprogramowania lub o kliknięcie w przesłany link i zalogowanie się na swoje konto. W efekcie wchodzą w posiadania naszych pieniędzy. Zobaczcie, jak wygląda przykładowy scenariusz takiej rozmowy.

 

Mocny cios w SMOG Sieradzkiego Alarmu Smogowego

SASmobilneplucaSieradzki Alarm Smogowy zachęca do zapoznania się ze szczegółami nowej kampanii informacyjnej tej organizacji proekologicznej Rusza właśnie intensywna kampania informacyjna Sieradzkiego Alarmu Smogowego. Za ich sprawą do Sieradza trafiły właśnie środki pozwalające na przybliżenie mieszkańcom problematyki ochrony środowiska, a przede wszystkim realnych obowiązków i konsekwencji wynikających ze zmieniającego się prawa chroniącego środowisko.

 

Wyjechał do pracy - zaginął bez wieści

269-142440_gPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli poszukują Krzysztofa Wawrzyniaka lat 36, zamieszkałego w Szadku, który w dniu 27 stycznia około godziny 8.30 wyszedł z domu twierdząc, że jedzie do pracy. W pracy nie stawił się i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.

 

Szpital w Pajęcznie wzbogacił się o nowy ambulans. I nie tylko!

szpitalpajecznoZmiany, zmiany, zmiany - tak może określić to, co dzieje się od kilkunastu dni w szpitalu w Pajęcznie, który właśnie otrzymał otrzymał nowy ambulans i sprzęt medyczny. Wartość tych darów - pół miliona złotych. Starostwo Powiatowe w Pajęcznie zapowiada, że to początek tegorocznych zmian w tamtejszym SPZOZ.

 

Radio Ziemi Wieluńskiej zawsze z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

serduszka-wospTrzy złote, trzy srebrne i trzy bursztynowe serduszka będą w niedzielę 30 bm. licytowane na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej podczas 30. Finału WOŚP. Licytacja będzie trwała tak jak zawsze od 10 do 12, bez możliwości dogrywki.Dlatego warto licytować punktualnie i ostro.

 

ZUS wypłaca już świadczenia 500 plus

zusZakładu Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłaty pieniędzy w ramach programu "Rodzina 500 plus" - informuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

 

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 27 STYCZNIA. SIERADZKIE W NIEDZIELĘ GRA Z WOŚP

WOSPzdunskawolaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod dyrekcją Jurka Owsiaka, znów - mimo rzucanych jej kłód od co najmniej siedmiu lat - zagra ponownie w całym kraju. I to już po raz trzydziesty, choć w roku 1993 niewielu dawało jej szanse na przetrwanie ! Przez poprzednie 29. edycji WOŚP na wsparcie polskiej medycyny poprzez dziesiątki, tysiące wolontariuszy i setki, tysiące darczyńców zebrała ponad 1,5 miliarda złotych. Kupiono za to ponad 65. 200 urządzeń.

 

Skradzione mienie wieźli skradzionym wózkiem, czyli złodziejska kumulacja

259-142410Policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamania do budynku gospodarczego na terenie jednej z firm w Sieradzu. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych, kiedy próbowali sprzedać skradzione mienie. Podejrzani to mieszkańcy Sieradza w wieku 29 i 36 lat. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Starszy z mężczyzn odpowie również na kradzież. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Miał cztery promile i jechał jakby nigdy nic

policja2Tak zwanym obywatelskim ujęciem zakończyła się przejażdżka 52-latka, który mając prawie cztery promile alkoholu w organizmie kierował samochodem marki Lanos. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

 

Pechowy piątek pod Pajęcznem

250-142306Kierowca wjechał do rowu ciężarówką, zablokował drogę. Niemal w tym samym czasie i tym samym miejscu doszło do drugiego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch innych pojazdów osobowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWesoły staruszek wychodzi z przerębli i...

Siarczysty mróz. Grupka grubo odzianych gapiów stoi wokół przerębla, w którym kąpie się staruszek w bardzo, ale to bardzo podeszłym wieku. Wychodzi w końcu z wody na lód, zaczyna wycierać pomarszczone, przygarbione ciało ręcznikiem i głośno mruczy:
- Byle do setki, byle do setki, byle do setki.
Ktoś z trzęsących się z zimna gapiów pyta staruszka: - A po setce?
- A po setce? Wypijemy z żoną coś mocniejszego jak wrócę do domu!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u