Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Miał prawie 3,5 promila i jechał przez centrum Łasku

alkomat2Z dotkliwą karą finansową spotkał się 39-letni rowerzysta, który został zatrzymany w centrum Łasku. Otrzymał 2500 złotych mandatu. W ostatnich dniach pogoda sprzyja cyklistom. Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze!

 

W przebraniu pracownika obsługi S8 demontował elementy konstrukcyjne

265-166135Policjanci z Wieruszowa zatrzymali 33-latka, który w przebraniu pracownika obsługi drogowej demontował metalową konstrukcję baneru reklamowego na trasie S8. Ponadto podczas kontroli samochodu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w nim narkotyki, a także skradzione wcześniej tablice rejestracyjne, dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny.

 

ŁASK. Z wielką chęcią polecamy… koncert Niechęci!

19NIECHCECLASKUW Łaskim Domu Kultury już można kupić bilety na wyjątkowy koncert. 19 kwietnia wystąpi tam grupa NIECHĘĆ.

 

ZDUŃSKA WOLA. Standuperzy w Kultowym Browarze Staropolskim

1BROWARTo nie primaaprillisowy żart. 1 kwietnia na deskach sceny w Kultowym Browarze Staropolskim w Zduńskiej Woli wystąpi czołówka krajowych standuperów. W stylu "Stand-Up BROWARZ STAROPOLSKIM!" MICHAŁ PAŁUBSKI i DAMIAN "VIKING" USEWICZ" zaprezentują tam nowe programy.

 

Siedmiu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w trzy dni

ALKOMATPajęczańscy stróże prawa podczas ostatnich trzy dni wyeliminowali z ruchu siedmiu nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wsiadł za kierownicę pojazdu mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy konsekwentnie odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

 

Ewa Pajor z Pręgowa w gminie Uniejów bohaterką gry FIFA 23

ewa3Piłka nożna przestała już być domeną mężczyzn, to oczywiste. Coraz więcej dziewczynek trenuje tę dyscyplinę sportu, w szkołach powstają amatorskie drużyny żeńskie, które rywalizują między sobą w turniejach futbolu kobiecego. Żywym dowodem na to, że wielki sukces osiąga się dzięki pasji i ciężkiej pracy jest pochodząca z Pęgowa w gminie Uniejów, najlepsza polska piłkarka, Ewa Pajor.

 

ZDUŃSKA WOLA. Wielkanocne kury z... wełny

28KARSZNICEŚwięta Wielkanocne tuż tuż. Zduńskowolska filia Miejskiego Domu Kultury w Karsznicach zaprasza na warsztaty. Będzie to ostatnia okazja, by nauczyć się przygotować świąteczne dekoracje.

 

Rozbudowa wodociągu w Woleniu, w gminie Błaszki

normalRuszyły roboty budowlane związane z realizacją zadania pn. "Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Błaszki oraz wymiana zbiornika retencyjnego na Stacji Uzdatniania Wody Gruszczyce”.

 

ZDUŃSKA WOLA. Topolanie vs. początkujący poeci

29topolaatuszuCzłonkowie Klubu Literackiego Topola ze Zduńskiej Woli od ponad 35 lat wpisują się w wydarzenia na kulturalnej mapie miasta. Tym razem zapraszają do Kawiarni Literackiej Ratusza początkujących poetów, gdzie w sprzyjającej dyskusji atmosferze porozmawiają o potrzebie dzielenia się słowem. Spotaknie odbędzie się pod hasłem ,,Mój świat w oknie poetyckiej wyobraźni”.

 

Bezzasadne wzywanie służb kosztuje!

policjaaMieszkaniec gminy Widawa wezwał służby ratunkowe, twierdząc, że jego nieprzytomny kolega potrzebuje pomocy. Kiedy ratownicy medyczni przyjechali na miejsce, okazało się, że osoba której zgłoszenie dotyczyło, jest pod wpływem alkoholu, czuje się dobrze i nie chce pomocy ratowników. Szybko wyszło na jaw, że to również nietrzeźwy zgłaszający koniecznie chciał, aby pijanego kolegę zabrać do szpitala. Teraz za bezpodstawne wezwanie karetki mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDlaczego postrzelił gajowego?

Rozprawa w sądzie. Sędzia pyta oskarżonego:
- A więc oskarżony przyznaje się, że w czasie polowania postrzelił gajowego?
- Tak, przyznaję się.
- Czy oskarżony może podać jakieś okoliczności łagodzące?
- Tak, gajowy nazywa się Zając!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u