Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Kolejny sukces wychowanków Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli

25188380_1854121341286029_495481826_nWokaliści z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury "Na Pięterku" w Zduńskiej Woli z powodzeniem uczestniczyli w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard 2017” w Białymstoku.

 

Reprezentowali godnie Widawę i policję województwa łódzkiego

patrolrokuCo prawda czołowych miejsc nie zdobyli, ale godnie reprezentowali i Widawę, i policję województwa łódzkiego w finale ogólnopolskich zawodów policjantów. I za to otrzymali stosowne podziękowania od przełożonych.

 

Profesor Marek Dyżewski opowie o wizjonerce i kompozytorce z czasów Średniowiecza

15wykladW piątek 15 grudnia w Sieradzkim Centrum Kultury odbędzie się dwukrotnie już odwoływany wykład multimedialny pt. "Hildegarda von Bingen i jej głos słany ku niebu". Wygłosi go profesor Marek Dyżewski. Spotkanie w siedzibie SCK przy Rynek 18 rozpocznie się o godz. 18.

 

Niebo będzie chodzić po Ziemi. W Uniejowie z Anną Dymną i Mieczysławem Szcześniakiem

szczesniakgrudniaW najbliższy piątek 15 grudnia w Uniejowie Niebo będzie chodzić po Ziemi! Czy to możliwe? Tak! Za sprawą Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni "NIEBO CHODZI PO ZIEMI".

 

Jarmark Adwentowy w Sieradzu po raz 11.

sieradz17grudniajrmakW Zduńskiej Woli w sobotę 16 grudnia odbędzie się II Jarmark Bożonarodzeniowy (szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7588-gwiazdy-kina-miss-polonia-2017-i-zduskowolski-jarmark-boonarodzeniowy-dla-pauliny-koodziejczyk). A w Sieradzu dzień później, w niedzielę po raz jedenasty zorganizowany będzie Sieradzki Jarmark Adwentowy.

 

Pościg za mercedesem. W samochodzie była 14-latka, która uciekła z domu

265-50544_mTaki syn to....! Zabrał ojcu samochód, którym podróżował po kraju. Taka córeczka to utrapienie! 14-latka poznała na portalu społecznościowym 32-latka z powiatu wieruszowskiego i zamiast chodzić do szkoły postanowiła z nim spędzić przedświąteczny okres. Wyprawa tych dwojga udana była do czasu!

 

Dwie ofiary śmiertelne. Toyota wjechała pod ciężarówkę!

policjaPoddębiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze W 703 w pobliżu zjazdu z węzła autostradowego Wartkowice. W wypadku zginęły dwie osoby!

 

Protest pod sądem w Zduńskiej Woli: ,,Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska"

24900195_1299657066806915_3839345149532464141_nWe wtorek 12 grudnia o godz. 19 po raz kolejny w tym roku pod Sądem Rejonowym w Zduńskiej Woli zbiorą się mieszkańcy, którym nie podobają się poczynania parlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości oraz rządu w kwestii polskiego sądownictwa. Pomysłodawcy akcji skrzyknęli się na portalach społecznościowych.

 

Tężnia w kształcie truskawki w Buczku? Już w 2018 roku!

gmina-buczek-700x325Bronisławowi Węglewskiemu, wójtowi gminy Buczek w powiecie łaskim nie brakuje pomysłów! Ten najnowszy jest zaskakujący! Uniejów ma swoje termy, a Buczek będzie miał... tężnię solankową, która kształtem ma przypominać truskawkę!. I to już w przyszłym roku! To inwestycja z myślą przede wszystkim o mieszkańcach oraz odwiedzających gminę podczas Krajowego Święta Truskawki!

 

W Wieluniu komunikacja miejska będzie od stycznia darmowa!

miejskiW Zduńskiej Woli prezydent Piotr Niedźwiecki zasygnalizował pomysł darmowych przejazdów miejskimi autobusami w przyszłym roku (więcej na: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7393-prezydent-zduskiej-woli-chce-wprowadzi-darmow-komunikacj-miejsk-ju-w-2018-roku). Jednak w jego projekcie budżetu na razie nie ma zapisanych kwot, które zrekompensowałyby zduńskowolskiemu MPK straty z tytułu niesprzedawanych biletów (więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7502-prezydencki-projekt-budetu-na-2018-rok-gotowy) Tymczasem mieszkańcy Gminy Wieluń są szczęśliwcami!. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej - od 1 stycznia 2018 roku będą jeździć za darmo komunikacją miejską.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTakie tam przedświąteczne zakupy

Podstarzała blondynka przychodzi do sex-shopu:
- Chciałabym kupić jakiś odlotowy wibrator.
- Proszę sobie wybrać, o tam mamy całą kolekcję - odpowiada grzecznie uprzejmy sprzedawca.
Blondynka nie przygląda się zbyt długo wibratorom.
- Już wybrałam. Poproszę ten czerwony, ten po prawej.
- Ten? Przykro mi, proszę pani, ale wibratory są gaśnicy w lewo.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u