Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

"Przeszczepki" w Zduńskiej Woli po raz czternasty

10247472_818831534811070_7264103841644314819_nW najbliższy weekend 23-25 marca na doroczne Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci i Młodzieży po Przeszczepie Serca przyjedzie do Zduńskiej Woli 30 osób zwanych "Przeszczepkami" lub "Składaczkami". Przechodzili operację przeszczepu serca w Warszawie, Krakowie i Zabrzu. To najczęściej pacjenci profesora Mariana Zembali i jego ekipy ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

 

Ujęli przestępcę współpracując z holenderskimi policjantami

268-57291Dzięki współpracy z holenderską policją z Eidhoven zaledwie w ciągu dwóch dni policjanci z KPP w Poddębicach ujęli sprawcę internetowego przestępstwa.

 

Morderstwo Kai ze Zduńskiej Woli. Policjant z Łodzi usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków

kajaPolicjant z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. To konsekwencja działań tego funkcjonariusza z sierpnia ubiegłego roku w sprawie zabójstwa 20–letniej Kai W. ze Zduńskiej Woli. Prokuratury Okręgowej w Łodzi policjant powinien osobiście przeszukać mieszkanie, w którym później znaleziono zwłoki zamordowanej zduńskowolanki (więcej na: --> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7152-20-letnia-zduskowolanka-nie-yje-w-trakcie-jej-poszukiwa-policja-popenia-wiele-uchybie).

 

Pożar złomowiska w Warcie

strazTuż po godzinie piątej rano wybuchł pożar przy ul. Cegielnianej w Warcie. Paliły się wraki samochodów osobowych, składowisko opon oraz kontener z olejami silnikowymi.

 

MPK w Zduńskiej Woli bez prezesa

solariMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Zduńskiej Woli nie ma od wtorku 20 marca prezesa. Rada Nadzorcza spółki odwołała z tej funkcji Zbigniewa Piczmana. Pełnił ją - z rekomendacji prezydenta Piotra Niedźwieckiego - po raz drugi od 24 marca ubiegłego roku (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6524-zbigniew-piczman-prezesem-zduskowolskiego-mpk).

 

Dziki ofiarami afrykańskiego pomoru świń

swiniaOd 1 marca rozpoczęły się w całym kraju kontrole Inspekcji Weterynaryjnej w gospodarstwach produkujących trzodę chlewną, związane z rozprzestrzeniającym się afrykańskim pomorem świń. Także dlatego myśliwi są zobowiązani do zmniejszenia populacji dzików, które najczęściej przenoszą ten wirus. Do 6 marca odstrzelono w woj. łódzkim 490 dzików.

 

Podpalali z... nudów

policja2Nie tylko dzieci nudzą się , i nie tylko w czasie deszczu! Policjanci ze Złoczewa ustalili dwóch młodych ludzi, którzy najprawdopodobniej z nudów zabawili się w piromanów. Groźnie, bo dokonali dwóch podpaleń!

 

"Ocalona..." i "„Stabat Mater Dolorosa" w Łaskim Domu Kultury. Wielka dawka pasji w Łasku

23ldkŁaski Dom Kultury pod kierownictwem nowego dyrektora Adama Łoniewskiego udowodnia, że to miejsce pełne pasji i energii. To nowoczesne centrum kultury, otwarte na ludzi, w którym realizowane są marzenia, tworzone więzi i miejsce, gdzie rozwijać się zainteresowania przybyłym. ŁDK to miejsce “pełne kultury” i to kultury “z najwyższej półki”.

 

"Świadoma kobieta" po raz drugi w Zduńskiej Woli

swiadomaszpitalPo raz drugi odbędzie się w Zduńskiej Woli spotkanie z cyklu "Świadoma kobieta". To już w środę 21 marca. Wykłady na temat zdrowia i zapisy na badania będą prowadzone na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Dolnej 41. Od godz. 16 lekarze-specjaliści będą informować panie, ale liczą też na obecność panów, o zagrożeniach i zapobieganiu chorobom ginekologicznym, w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

 

Powiat zduńskowolski też ma logo na uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości

nastronLogotyp opracowany przez Alicję Maszerowską, uczennicę Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli będzie elementem łączącym wszystkie wydarzenia organizowane na terenie powiatu zduńskowolskiego w ramach tegorocznych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZmyślna blondynka

Wśród gazetowych ogłoszeń, w dziale praca ukazał anons, że policja poszukuje ludzi do pracy.
Zgłosiły się trzy blondynki. Stanowisko było jedno, więc postanowiono więc wybrać w drodze małego testu kobietę najinteligentniejszą.
- Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu tego osobnika. Proszę powiedzieć nam jak najwięcej o nim. Co się pani nasuwa, jakieś spostrzeżenia?
- Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Kandydatce podziękowano. Druga otrzymała takie samo polecenie.
Odpowiedź też była taka sama: Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Poproszono zatem trzecią kandydatkę.
Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu pewnego osobnika. Proszę powiedzieć nam o nim jak najwięcej. Co pani może powiedzieć o tej osobie na podstawie zdjęcia.
- Ten człowiek nosi szkła kontaktowe. Policjanci z komisji spojrzeli na panią zadziwieni. Sprawdzono w dokumentach: rzeczywiście mężczyzna nosi szkła kontaktowe!.
- No wspaniale! Gratulujemy! Jest pani przyjęta. Ale proszę powiedzieć, jak pani to wydedukowała?
- To proste. Ten człowiek nosi szkła kontaktowe, bo nie może nosić okularów.
- Dlaczego?
- No jak to dlaczego? Przecież on ma tylko jedno ucho!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u