Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Michała Wiśniewskiego "Drogowskaz" z utalentowanymi zduńskowolanami

drogowskazywisniewskifotoMichał Wiśniewski, lider zespołu "Ich Troje" od wielu lat jest związany ze Zduńską Wolą. Stąd pochodzi jego pierwsza żona Magda Femme oraz była wokalistka zespołu, Justyna Majkowska. Nie jest też tajemnicą, że korzystał też przez lata z usług fryzjerskich Miry Pałatyńskiej. Wiśniewski także współpracuje od wielu, wielu lat ze zduńskowolskim bardem Andrzejem Wawrzyniakiem. Razem nagrali m.in. mający blisko milion odsłon utwór "Jaki Pan, taki kram" (https://www.youtube.com/watch?v=RB5oJ1w7X7k ). Panowie współpracują wciąż. I właśnie wynikiem tej muzycznej przyjaźni jest kolejny projekt #SongWriterCamp i najnowszy utwór "Drogowzkaz".

 

Czy rząd pomoże uniejowskim przedsiębiorcom? W tym Termom? Wiele firm jest bliska bankructwa

TermyBurmistrz Uniejowa wraz z Radą Miejską wysłali do premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody łódzkiego swoje stanowisko w sprawie niezbędnej pomocy dla samorządu oraz przedsiębiorców działających w branży turystycznej na terenie gminy. Bez rządowego wsparcia wiele podmiotów gospodarczych już ledwo zipie i będzie zmuszonych zakończyć działalność. A po upadłości, nawet jeśli nie będzie pandemii, odbudowa straconego dorobku będzie bardzo trudna! Samorząd nie godzi się także z tym, że rząd obecną pomoc skierował tylko do samorządów na terenach górskich!

 

„Magiczny konkurs – niezwykła choinka”

zdjcie0418 stycznia 2021 roku w Hufcu Pracy w Zduńskiej Woli rozstrzygnięto konkurs bożonarodzeniowy „Magiczne Święta”. Zadaniem uczestników było uchwycenie niepowtarzalnych chwil Świąt Bożego Narodzenia i zamknąć je w obrazie lub słowie tworząc pracę literacką (wiersz, opowiadanie), bądź pracę plastyczno-techniczną, czy robiąc zdjęcie. Interpretacja tematu zależała od inwencji twórczej autora.

 

Jechał przez Szadek z prędkością 125 kilometrów na godzinę!

policja1Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zduńskowolskiej komendy policji zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista, 33-latek ze Zduńskiej Woli jechał samochodem przez Szadek z prędkością 125 km/h.

 

Policja poszukuje świadków wypadku

policja2Policja poszukuje świadków potracenia rowerzysty 10 stycznia 2021 roku około godziny 18.00 w okolicach miejscowości Chlewo w gminie Goszczanów, w powiecie sieradzkim.

 

Od liczby chętnych zależy wielkość nakładu monografii Uniejowa. Trwają zapisy

UniejowDobiegają końca prace edytorskie nad przygotowaniem do druku dwutomowej monografii „Uniejów i region spycimiersko-uniejowski poprzez wieki”, wydawanej przez Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa pod patronatem burmistrza miasta Józefa Kaczmarka i przy finansowym wsparciu samorządu Uniejowa. Zakończono prace przy I tomie, który będzie liczył 760 stron, a obejmującym okres od średniowiecza do 1918 roku.

 

Deklaracje śmieciowe mieszkańców z gminy Łask pod specjalnym nadzorem

smiecilaskW gminie Łask już wkrótce ruszy akcja, podczas której szczegółowo będzie sprawdzane, kto notorycznie unika opłaty za śmieci. Jak informuje Lidia Sosnowska, zastępca burmistrza Łasku, zdarza się coraz więcej przypadków, że mieszkańcy nie płacą za śmieci, choć na terenie gminy mieszkają, a wskazuje na to choćby pobieranie przez nich różnych świadczeń.

 

W gminie Zduńska Wola bezpieczniej i jaśniej

lampygmzdwolaRok 2020 upłynął w gminie Zduńska Wola pod hasłem dużych i kosztownych inwestycji. W ubiegłym roku zrealizowano także mniejsze – bardzo wyczekiwane przez mieszkańców – inwestycje, polegające na rozbudowie oświetlenia ulicznego. Dzięki temu jest bezpieczniej i jaśniej.

 

COVID-19 W REGIONIE

tabela21styczniaDane z raportu Ministerstwa Zdrowia. Kraj dane z 20 stycznia: 1.457.755 odnotowanych przypadków zakażeń koronawirusem od marca 2020 r. Odnotowano w kraju 7.152 nowych chorych. Do tej pory zmarło w kraju 34.561 zakażonych. Województwo łódzkie. Dane z 21 stycznia: 410 to nowe zakażenia. Odnotowano 44 zgony, w tym 4 wyłącznie z powodu zakażenia koronawirusem.

 

Od Nikodema z Londynu - Nieostrożny z bałwanem

londyn"Spadł śnieg. 8:00 - Ulepiłem bałwana. 8:40 - Przechodząca feministka spytała, czemu nie bałwankę. 8:43 - Ulepiłem też bałwankę. 8:50 - Inna feministka poskarżyła się na fakt, że bałwanka ma piersi - w końcu to uprzedmiotowienie kobiet. 8:54 - Para gejów z naprzeciwka przyszła ponarzekać, czemu nie ulepiłem dwóch bałwanów jednak.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u