Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Taka młoda, a już dilerka...

264-12100922- letnią mieszkankę powiatu wieluńskiego podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających zatrzymali tamtejsi policjanci. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Decyzją sądu dilerka została tymczasowo aresztowana na okres dwóch miesięcy.

 

Praca Zbigniewa Woźniaka wśród 50-ciu najlepszych karykatur na świecie

wozniakfinalistaZbigniew Woźniak, pochodzący z Warty, a od dziesięcioleci związany ze Zduńską Wolą artysta, utytułowany malarz, grafik, rysownik-karykaturzysta specjalizujący się w karykaturze społecznej ponownie potwierdził swój kunszt artystyczny i wyczucie tematu.

 

COVID-19 w regionie. Czyżby się wypłaszczał?

koronawirusPoczątek tego tygodnia wygląda w Sieradzkiem optymistycznie pod względem liczby potwierdzonych zakażeń COVID-19. W poniedziałek było ich najmniej w ostatnich dziesięciu dniach. Poniżej liczba zakażeń z danej doby - oraz liczba dotąd potwierdzonych zgonów powiązanych z zakażeniem.

 

Szykuje się muzyczny weekend w regionie

sieradzkoncertW najbliższy weekend i w pierwsze dni kolejnego tygodnia w regionie sieradzkim szykuje się dla melomanów spora dawka muzyki. W Zduńskiej Woli w sobotę 3 października o godz. 19 w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem WNMP odbędzie się galowy koncert pt. „Szumią jodły na gór szczycie”. Z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Poprowadzi go znany artysta operetkowy Kazimierz Kowalski. W koncercie wystąpią gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej.

 

Męski Różaniec w Zduńskiej Woli. Armia Boga przemaszeruje ulicami w sobotę 3 października

MESKIROZANIECEZDWłączając się w ogólnopolską inicjatywę „Żołnierze Chrystusa” zapraszają na swoim profilu na FB panów z całego regionu sieradzkiego i nie tylko, tym razem na "Męski Różaniec do Zduńskiej Woli"! Jak można przeczytać: "Męski Różaniec to nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, podczas których tysiące mężczyzn w całej Polsce, wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi! Królowej Polski!".

 

Bił aż zabił, chociaż tego nie chciał

259-120979Policjanci z KPP w Sieradzu zatrzymali 36–letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, podejrzanego o tragiczne w skutkach pobicie 49–letniego znajomego. W czasie mocno zakrapianego alkoholem spotkania między mężczyznami doszło do awantury, a potem do bójki. 49–latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, grozi nawet dożywocie.

 

Zduńskowolanin z dwoma medalami mistrzostw Polski w strzelectwie

120349106_2941855319371141_6761946178815061511_oKacper Sadowski z klubu Sokół w Zduńskiej Woli zdobył srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski w Strzelectwie Sportowym Juniorów w Bydgoszczy.

 

Babki z Sieradzkiego pSZPILKIły Facebooka na zacną kasę /fotorelacja babsko-męska/

120236217_3527053410658293_2014816143684434463_oGdzie diabeł nie może, tam babę pośle! I to babę w szpilkach! Choć tym razem babki/panie z Sieradzkiego nie musiały wychodzić z domu, aby przyłożyć swoje nawet nie przysłowiowe dwa grosze, a dokładnie, realne dwa złote na szczytny cel. Najważniejsze było, aby ich szpilkowy obcas kultowej szpilki miał więcej niż 3 centymetry. A to wystarczyło, aby potem ze specjalnym hasztagiem #DzieńSzpilek zamieścić na swoim profilu na FB zdjęcie właśnie w nich. Do akcji włączyło się kilkaset pań oraz... panów, a nawet zwierzaki tychże z Sieradzkiego.

 

"Góra złota" dla chorej Julki przełożyła się na prawie pięć tysięcy złotych

julkaW Zduńskiej Woli wciąż trwa akcja wspomożenia na leczenie dla Julki Donańskiej - uczennicy Zespołu Szkół im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli. W minionym tygodniu podczas festynu przy Kępinie z jedno-, dwu- i pięciogroszówek zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Ale akcja wsparcia wciąż trwa.

 

Mocny start Tubądzin Volley MOSiR Sieradz w II lidze siatkówki

siatka20Od wysokiego C rozpoczęli kolejny sezon w II lidze siatkarze Tubądzin Volley Sieradz, którzy bez większego wysiłku pokonali w meczu inauguracyjnym Hetmana Włoszczowa 3:0. Był to debiut nowego trenera, Patryka Spychały, który jeszcze w tym roku grał w sieradzkiej drużynie i – mimo kontuzji – był najlepszym jej zawodnikiem.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u