Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Unia Europejska – NOWY KIERUNEK KAZACHSTANU

Kassym-Jomart_TokayevKazachstan, jego położenie, bogactwa naturalne, jak i dość realny sposób pojmowania wyzwań, jakie przed nami niesie świat, zawsze stanowiły ważne argumenty, dla traktowania go jako ważnego partnera nie tylko we wzajemnych stosunkach ale i tych odnoszących się do międzynarodowej współpracy. Zawsze odwiedzali go przedstawiciele państw z całego świata, jak i międzynarodowych organizacji. Podobnie jest i dzisiaj, w chwili gdy niepewna sytuacja międzynarodowa spowodowana m.in. wojną na Ukrainie wymaga od poszczególnych krajów szukania nowych partnerów zarówno dla gospodarczej współpracy jak i politycznej.

 

Ostatnie pożegnanie Przemysława Giberta

pogrzebW poniedziałek, 5 grudnia w parafii św. Pawła Apostoła przy ulicy Zielonej w Zduńskiej Woli odbędą się uroczystości pogrzebowe zmarłego w ubiegłą środę, 30 listopada Przemysława Giberta. Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 14. Po niej nastąpi odprowadzenie trumny na cmentarz przy ulicy Łaskiej.

 

Dwadzieścia siedem nowych lamp ledowych w centrum Zduńskiej Woli

Plac-Wolnossci-wieczorem-Nowe, nowoczesne i energoszczędne latarnie zainstalowano na placu Wolności i ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli. Z krajobrazu centrum miasta zniknęły wiszące na słupach przewody. Inwestycja miejska zrealizowana została wspólnie z Polską Grupą Energetyczną. Lamp jest dwadzieścia siedem.

 

Odnalazł się zaginiony 19-latek z Konopnicy

zaginal2Szczęśliwy finał poszukiwań 19-latka z Konopnicy. Odnalazł się po niespełna dobie poszukiwań w pobliżu kompleksu leśnego w Piskorniku informuje Radio Ziemi Wieluńskiej.

 

Święta powinny być godne, a nie głodne. Zbierają dla ubogich w Uniejowie i w Zduńskiej Woli

tytkacharytaywnaZ inicjatywy ks. Infułata Andrzeja Ziemieśkiewicza uniejowska parafia organizuje świąteczną zbiórkę żywności. Paczki trafią do potrzebujących rodzin. Przedświąteczny okres to czas, kiedy odbywają się charytatywne akcje oraz zbiórki mające na celu wsparcie potrzebujących. W tych dniach w niektórych sklepach na terenie całej Polski zbiórki prowadzą banki żywności oraz organizacje dobroczynne.

 

,,Wieczór z Wawrzynem'' i z piosenkami Andrzeja Zauchy

DSC03198-Copy,,Byłaś serca biciem”, ,,Czarny Alibaba”, ,,Jak na lotni”, ,,C’est la vie – Paryż z pocztówki”, ,,Georgia On My Mind” czy ,,Bądź moim natchnieniem”, m.in. te utwory Andrzeja Zauchy usłyszeliśmy podczas kolejnej odsłony ,,Wieczoru z Wawrzynem”.

 

Wokaliści z „Pięterka” znów na podium

PIETELOGOTrwa dobra passa wokalistów z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury "Na Pięterku" w Zduńskiej Woli. Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Online Słowa i Piosenki Patriotycznej „Biało – Czerwona”, którego organizatorem było Centrum Artystyczne THE VOICE w Grajewie, wokaliści zostali docenieni.

 

Letnie klimaty oraz prof. Beata Kotecka i jej studenci

bwa1Zapraszamy na kolejne wystawy w Galerii Sztuki Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Tym razem pragniemy przypomnieć nie tylko letnie klimaty.

 

Złodziejaszek miał ,,w sobie'' 2,5 promila i... jeszcze uciekał!

policjawozDawno już zduńskowolscy policjanci nie mieli takiej akcji! Po pościgu zatrzymali do kontroli pijanego rowerzystę. Miał 2,5 promila alkoholu i uciekał „wężykiem” do domu z piwem, które wcześniej ukradł ze stacji paliw. Dwanaście (!) puszek piwa wróciło do dalszej sprzedaży, a rowerzysta do domu z mandatami na łączną kwotę 3000 zł.

 

Zbadaj jelito grube. Bezpłatnie!

logo_nfzŁódzki Oddział Wojewódzki NFZ podpisał pierwsze umowy na realizację programu badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego. Można bezpłatnie i bez skierowania zbadać to jelito i tym samym obniżyć ryzyko zachorowania na raka nawet o 90 procentach! Kolejne placówki dołączą do programu już wkrótce.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak wrócą nasi piłkarze z Kataru?

Niewiarygodne! Nasi piłkarze polecieli na mistrzostwa świata chronieni przez samoloty F-16.
To już wielki sukces.
A jak wrócą? MiG-iem!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u