Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Przez 11 lat wręczono 70 statuetek "Przyjaciół Powiatu Zduńskowolskiego"

DSC03038Poszerzyło się grono przyjaciół powiatu zduńskowolskiego. Okolicznościowe statuetki "Przyjaciół Powiatu Zduńskowolskiego", będące wyrazem podziękowania samorządowców za działania na rzecz rozwoju i promocji powiatu, trafiły w tym roku po raz jedenasty.

 

Zduńskowolska "Dziewiątka" ma już trzy busy

aDSC_0388Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnym w Zduńskiej Woli wzbogaciła się o specjalnie przystosowany bus. Pojazd udało się kupić z dofinansowaniem ze środków PFRON. Miasto zapłaciło 138. 498 zł, z czego 80.000 zł dołożył PFRON za pośrednictwem zduńskowolskiego PCPRu.

 

Protest kobiet także w Sieradzu

kobietyeb8dBył już w Sieradzu babski Czarny Protest, był protest babskich parasolek. A w środę 17 stycznia o godz. 17 na sieradzkim Rynku przy pomniku Antoine'a Cierplikowskiego zbiorą się kobiety, którym nie w smak jest zaprzepaszczenie w Sejmie obywatelskiego projektu RATUJMY KOBIETY. Podpisało się pod nim 419 sieradzanek i mieszkanek okolic Sieradza (https://www.facebook.com/search/str/Ratujmy+Kobiety+Sieradz/keywords_search)

 

Kierowca uciekał, bo był poszukiwany

policja2Ogromną determinacją w ucieczce wykazał się pewien 27-letni mieszkaniec Siemkowic, który zatrzymany został przez policjantów z komisariatu w Działoszynie. Okazało się, że był poszukiwany...

 

Pijany, uciekał i usiłował przekupić policjantów

policja1Oj, zbierze się, zbierze przynajmniej kilka zarzutów 22-letniemu mieszkańcowi gminy Sieradz, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, uciekał przed policyjnym patrolem, a na koniec próbował przekupić funkcjonariuszy! Prawdziwa kumulacja będzie słono kosztować młodego człowieka.

 

WOŚP grała w Szadku

0526. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obecny był także w Szadku. Tamtejszy sztab WOŚP działał od godz 8 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Zbiórkę datków prowadziło dziesięciu wolontariuszy do godz. 18.30. Uzbierali 8641 zł 96 gr! Zaś od godz. 19 na sali widowiskowej ośrodka można było zobaczyć specjalny program artystyczny, przygotowany przez dzieci uczęszczające na zajęcia w M-GOK.

 

Są prokuratorskie zarzuty wobec prezydenta Zduńskiej Woli. Piotr Niedźwiecki odniósł się do sprawy

niedxwieckiProkuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim w poniedziałek 15 stycznia postawiła zarzuty prezydentowi Zduńskiej Woli Piotrowi Niedźwieckiemu. Chodzi o sprawę rzekomego złamania prawa przez prezydenta, poprzez przekroczenia uprawnień i popełnienie nadużyć w obsadzaniu funkcji prezesa w spółkach miasta (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7679-prokuratura-bdzie-bada-spraw-prezydenta-zduskiej-woli-do-koca-marca-2018-roku#comments).

 

Orkiestra zagrała z górnego "C"! W wielu miejscowościach padły rekordy podczas zbiórek /foto/

26230835_1769587643343323_2406528077088845294_nBlisko tysiąc wolontariuszy z Sieradzkiego w mroźną niedzielę 14 bm. zbierało datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na leczenie noworodków. Kilkadziesiąt sztabów z regionu przygotowało dla darczyńców wiele atrakcji, aby zachęcić ich do licytacji i wrzucania pieniędzy do puszek. Nie zabrakło oczywiście Światełka do Nieba.

 

Karol Rajewski prezydentem Sieradza? Będzie nim przez jeden dzień...

26731516_1983588885216479_7168364672047012373_nZostać prezydentem Sieradza jeszcze nigdy nie było tak łatwo. Tym razem, by zasiąść w fotelu gospodarza Miasta wystarczyło to… wylicytować i przy okazji wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Walka o fotel prezydenta Sieradza, prowadzona na antenie Naszego Radia, była zacięta, bo burmistrz Błaszek Karol Rajewski musiał pokonać kandydata z Sieradza i zrobił wszystko, żeby, władzy w Sieradzu nie przejął kandydat ze Zduńskiej Woli.

 

Zagadka mogiły lotników na cmentarzu w Zadzimiu

sptotkanieZarządy Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia oraz Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli zapraszają na spotkanie zatytułowane "W kręgu historii nieznanej. Zagadka mogiły lotników na cmentarzu w Zadzimiu". Spotkanie zaplanowano na sobotę 20 stycznia o godz. 16.30 w siedzibie SPZ - Zadzim 27.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPo kolędzie

Chodzi ksiądz po kolędzie. Dzwoni do jednego z mieszkań i...
- Czy to ty, aniołku? - odzywa się głos zza drzwi.
Na to ksiądz: - Nie, ale jestem z tej samej firmy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u