Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Ulica Sikorskiego w Sieradzu - prawie nowa, bo przedłużona

sieradzJuż za kilka dni otwarta zostanie w Sieradzu nowa ulica. Będzie to przedłużenie ulicy Sikorskiego, które usprawni komunikację w okolicach Szpitala Wojewódzkiego im. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wartość prac to ponad dwa miliony złotych.

 

Stanisław Gibek - Żołnierz Niezłomny spocznie na wieluńskim cmentarzu

gibek30 października na cmentarzu w Wieluniu spoczną szczątki Stanisława Gibka ps. ,,Piekarz'' i ,,Feliks'', urodzonego w Gromadzicach żołnierza Armii Krajowej oddziału AK„Tartak” i Konspiracyjnego Wojska Polskiego. To jeden z wielu zamordowanych w pierwszych latach po II wojnie światowej i bezimiennie pochowanych pod murem wieluńskiego cmentarza przy ul. 3 Maja. Stanisław Gibek jest symbolem, pierwszym żołnierzem II konspiracji Ziemi Wieluńskiej, który po latach odzyskał swoją tożsamość.

 

Policyjne "Bicie Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo - oddechowej"

269-101162Uczestnikom tej akcji policyjnej pewnie wielu ludzi zawdzięczać będzie kiedyś pomoc w uratowaniu życia! W tegorocznej akcji "Bicia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo - oddechowej", która po raz kolejny odbyła się w Szkole Podstawowej nr 13 w Zduńskiej Woli, uczestniczyło 77 ratowników i potencjalnych ratowników. Przez 30 minut prowadzili oni akcję reanimacyjną na ośmiu fantomach.

 

Złodzieje kosmetyków poszukiwani

259-101069Czy to tych dwoje ludzi kradło na stoisku kosmetycznym w jednej z Sieradzki galerii handlowych w Sieradzu? Na podstawie zarządzenia prokuratora Prokuratury Rejonowej w Sieradzu policja poszukuje widocznego na zdjęciach mężczyznę oraz towarzyszącą mu kobietę. Osoby te mogą mieć związek z przestępstwem, przestępstwami (?) popełnionym na terenie Sieradza.

 

Grupa TERAPIAart zaprasza na WARSZTATY TERAPII ARTYSTYCZNEJ

XxYTo będzie ciekawie i twórczo spędzony czas! Grupa TERAPIAart oraz Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz zapraszają na warsztaty artystyczne. Zajęcia są przeznaczone dla osób powyżej 25 roku życia z niepełnosprawnością, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej, którzy w takich warsztatach uczestniczyli lub chcieli uczestniczyć ale zostali z nich wykluczeni.

 

Edukacyjne i ciekawe - I Sieradzkie Spotkania Filmowe

sieradzkiespotkaniaRozpoczęły się pierwsze Sieradzkie Spotkania Filmowe. Na inaugurację, zgodnie z planem sala Kina Teatr wypełniła się najmłodszymi i najstarszymi uczestnikami tego projektu edukacji filmowej. "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" porwało tych pierwszych, a film "Najlepszy" wbił w fotel tych starszych. Dziś kolejne seanse. Uczniowie szkół podstawowych spotkają się na filmach: "Na linii wzroku" i "Była sobie dziewczynka".

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 17 DO 23 PAŹDZIERNIKA

27REPERNareszcie po wyborach. Czekamy aż znikną banery, plakaty i inne ślady wyborczej walki. Tymczasem możemy się wybrać na wiele ciekawych imprez w regionie ot choćby na koncert II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sieradzka Jesień Organowa" w kościele NSJ w Sieradzu, na spotkanie z profesorem Normanem Davisem w ZCI RATUSZ w Zduńskiej Woli, czy na mecz II ligi piłki siatkowej kobiet, w którym ekipa Łaskovii zmierzy się z jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek zespołem NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Poniżej oraz na plakatach prezentujemy wydarzenia, jakie odbędą się od 17 do 23 października w regionie.

 

Seans dla seniorów - "I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!"

sds_pazdziernikSieradzkie Centrum Kultury zaprasza seniorów do Kina Teatr w niedzielę 27 na film ,,I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże''. Bynajmniej nie za darmo, ale cena biletów jest frapująca; tylko 10 zł, ale w przypadku grup pięcio i więcej osobowych.

 

Za proszenie z Szadku na wystawę "Dary jesieni"

DaryJesieni2019W imieniu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku serdecznie zapraszamy na wystawę pt. "Dary Jesieni w artystycznej odsłonie", której otwarcie zaplanowano na piątek 18 października o godz. 18.00 we wspomnianym M-GOK przy ul. Widawska 16.

 

W Sieradzu - weryfikacja opłat za śmieci

koszeKontynuując weryfikację złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w oparciu o dane zgromadzone między innymi w ewidencji ludności Urząd Miasta Sieradza będzie sprawdzał ilość osób zamieszkujących na danej nieruchomość, które wytwarzają odpady podlegające naliczeniu opłat.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u