Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Jeszcze nie ukradł, ale krótkotrwale użył

policjawozWspólne działania policjantów z wieluńskiej komendy powiatowej oraz komisariatu w Osjakowie doprowadziły do zatrzymania 30-latka, który z posesji sąsiada wyjechał jego autem. Mężczyzna usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 7 LIPCA

31MOSIRESIOrganizatorzy wydarzeń plenerowych zaklinają deszcz. Bowiem opadów deszczu nie powinno w nadchodzący weekend brakować w całym regionie sieradzkim. A, i na upały raczej nie ma co liczyć. Pogoda będzie raczej wiosenna, niż letnia. W Ostrowie Warckim odbywać się będą Targi Odnawialnych Źródeł Energii, XXVI Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko oraz XIX Warcki Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. W Spycimierzu zagrają orkiestry dęte. W Wieruszowie wystąpić mają Leszek Cichoński i Tomasz Grabny, w Wieluniu z kolei, Robert Kasprzycki oraz Bolewski&Tubis. Odbędą się też Dni Galewic, na których wystąpią Akurat, D-BOMB i Koniec Świata. W Działoszynie będzie można posłuchać Kuby Sienkiewicza. Co jeszcze i gdzie zaplanowano? O tym poniżej. Szczegóły na plakatach organizatorów.

 

Niewybuch znaleziony, niewybuch usunięty

policjaaWieluńscy policjanci zabezpieczają miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego z okresu II Wojny Światowej. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że takich znalezisk nie należy dotykać ani przenosić. W takich przypadkach należy powiadomić policję.

 

Sieradz będzie jeszcze ładniejszy i bardziej funkcjonalny

sieradzrozwojuW Sieradzu trwają intensywne prace związane z przebudową chodników i dróg miejskich. To dalsza część inwestycji, która rozpoczęła się jeszcze w zeszłym roku

 

WALKI MMA PRZYCIĄGAJĄ W CAŁYM KRAJU CELEBRYTÓW. W ZDUŃSKIEJ WOLI TEŻ JEST KLUB MMA

megafonPro Fight Team MMA Zduńska Wola powstał w tym mieście niespełna dwa lata temu. Ma swą siedzibę przy Łaskiej 219. Sztuki walki trenuje tam już ponad 50 zawodników. Jak informuje Mikołaj Kałuda, są wśród nich także osoby z niepełnosprawnościami. Między innymi trzy z autyzmem i dwie z zespołem Downa.

 

Międzynarodowy plac zabaw w Zduńskiej Woli oficjalnie otwarty

Kolorowe urządzenia: huśtawki, zjeżdżalnie stanęły na nazwanym już nieoficjalnie międzynarodowym placu zabaw przy PMOS w Zduńskiej Woli, przy ulicy Dolnej 41. Są przeznaczone głownie dla dzieci do 8 lat. Choć tak naprawdę chodzi głównie o ich wagę. Ruchome przejście powstało także dla ciut cięższych i starszych, bardziej sprawnych dzieci. W schronisku przy Dolnej Dolnej przebywa obecnie 60 Ukraińców, głównie kobiet, które uciekły z dziećmi przed wojną. Dzieci jest trzydzieścioro. Ponad 20 to maluchy w wieku żłobkowym i przedszkolnym, spragnionych codziennej zabawy, bezpiecznej zabawy i spokoju.

 

Uzależnieni od podwójnego gazu...

policjarMinionej doby na drogach powiatu sieradzkiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców . W ręce policjantów wpadł też rowerzysta z 3 promilami, który spowodował kolizję. Został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 4000 złotych. Apelujemy do kierowców o rozsądek! Alkohol to nadal jedna z głównych przyczyn tragedii na drodze.

 

Ranny motocyklista zmarł w szpitalu

policjawozPajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w Kolonii Chabielice, w rejonie kopalni odkrywkowej. Na drodze wewnętrznej ładowarka zderzyła się z motocyklem. Ranny 47-letni motocyklista został przewieziony do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarł.

 

Rolnicy z Sieradzkiego zrzeszeni w AgroUnii jadą na Warszawę! Mogą być korki

protest2Po kilku miesiącach ciszy znów jest głośno o AgroUnii. Rolnicy z Sieradzkiego z tym ugrupowaniem związani, bądź tylko sympatyzujący wybierają się wraz z innymi, z całego kraju na czwartkowy, 7 bm. protest do Warszawy. W regionie oznaczać to będzie już w nocy ze środy na czwartek kłopoty komunikacyjne na trasie m.in. z Warty, Błaszek do Sieradza, a także ze Zduńskiej Woli w kierunku na Łask i dalej na Wadlew i Warszawę.

 

Ekologiczna komunikacja, czyli elektryczne autobusy w Sieradzu

autobuselektr.Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże miastu ponad 9 mln zł na zakup autobusów elektrycznych. Sieradz zainwestuje w sześć nowych, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Powstaną również trzy dwustanowiskowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Umowa pomiędzy MPK w Sieradzu Sp. z o. o. a NFOŚiGW została już podpisana.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u