Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 26 CZERWCA

23blaszkiI zaczęły się tak oczekiwane przez uczniów wakacje! Pogoda ma w pierwszych dniach kanikuły sprzyjać wypoczynkowi, choć nie wszyscy mogą sobie na to na razie pozwolić. Uczniów wygaszanych gimnazjów oraz klas ósmych z podstawówek czeka jeszcze od 21 czerwca maraton kolejkowy, by złożyć w wybranej szkole średniej niezbędne dokumenty, bo samo zalogowanie się w systemie nie wystarczy. Termin mija we wtorek 25 czerwca o godz. 12!

 

Kolejny pożar w firmie meblarskiej w powiecie wieruszowskim

strazogutW powiecie wieruszowskim doszło do kolejnego pożaru w firmie związanej z meblarstwem. Tym razem we wtorkowy poranek 18 bm. około godziny 7 w Teklinowie. Palił się budynek produkcyjno-magazynowy miejscowej stolarni i tapicerni. Pożar gasiło 19 zastępów straży z powiatów: wieruszowskiego, wieluńskiego i łaskiego oraz specjalnie ściągnięta cysterna z Łodzi. Pożarem zagrożony był pobliski budynek mieszkalny.

 

Oszczędzajmy wodę!

wodaJest gorąco, upały dokuczają, opadów jest mniej. W taki czas rośnie zużycie wody. Dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sieradzu zwraca się z prośbą do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

 

Podpalony 63-letni mężczyzna omal nie spłonął w wieluńskim parku

policjaOmal nie doszło dziś do tragedii w jednym z wieluńskich parków. 52-letni mężczyzna oblała tam łatwopalną cieczą i podpalił 63-letniego kompana. Napastnik miał prawie 2 promile alkoholu, więc można mniemać, że przyczyną zdarzenia był alkohol.

 

Zduńskowolscy i łascy policjanci w czołówce wojewódzkiej "Patrolu Roku"/foto/

216-92389Wojewódzkie eliminacje 26. Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku” za nami. W zawodach wzięło udział 46 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji z województwa łódzkiego.

 

Czy kosze będą opróżniane w terminie w Zduńskiej Woli? Czy za niesort mieszkańcy zapłacą więcej?

smiecieyfdZduńskowolanie już mieli dość takiego widoku - jak na zdjęciu poniżej. Wywalające się z koszy śmieci! Nie tylko w centrum, ale też na obrzeżach miasta. Samorząd miasta rozwiązał właśnie w trybie natychmiastowym umowę na opróżnianie koszy ulicznych z przedsiębiorstwem z Bełchatowa, bo wykonawca sobie z tym zadaniem nie radził. Miał już wcześniej trzy od zduńskowolskiego samorządu ostrzeżenia, że nie wywiązuje się z umowy. Zbagatelizował je jednak.

 

Trzech z marychą zatrzymali policjanci z Wielunia

policja1Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, policjanci z Wielunia zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźni handlowali marihuaną.

 

XIX Garden Party - MASTERS w Dworze Kamionacz - w obiektywie Tomasza Oszczędy

IMG_4492Po raz dziewiętnasty przedsiębiorcy i samorządowcy bawili się na Garden Party, biesiadzie integracyjnej, którą zorganizowała Telewizja Sieradz Studio Filmowe i portal siewie.tv. Po raz dwunasty impreza odbyła się w Dworze Kamionacz dzięki współpracy z Katarzyną i Wacławem Jamroziakami, właścicielami tego uroczego miejsca. Gwiazdą wieczoru był zespół MASTERS, a głównymi sponsorami HUSQVARNA PILMET w Sieradzu-Woźnikach i AGROSAD z Równej.

 

Szósty awans Jutrzenki Warta do IV ligi!

59234Z imponującym bilansem dwudziestu dwóch zwycięstw, siedmiu remisów i tylko jedną porażką (!) MKS Jutrzenka Warta wygrała rozgrywki sieradzkiej klasy okręgowej w sezonie 2018/2019 i awansowała do IV ligi. Gratulujemy!

 

Joanna Trzcińska laureatką The Best Artist 2019 w Winnicy

trzcinskaJoanna Trzcińska, nauczycielka Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli długo będzie wspominać zakończony niedawno Międzynarodowy Plener w Winnicy na Ukrainie. Mało tego, że została tam finalistką plenerowego konkursu, to jeszcze otrzymała w nim nagrodę główną - odznaczenie The Best Artist 2019

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u