Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Trudno się dziwić, że wjechał do rowu. Był na bani i z zakazem prowadzenia pojazdów

policjarTo nie była rosyjska ruletka, ale raczej rollercoaster! Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu kierowcy samochodu Audi, który mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, jechał pijany. W Słomkowie stracił panowanie nad kierownicą, wjechał do przydrożnego rowu i uciekł z miejsca zdarzenia.

 

W Dąbrowie Wielkiej Kalinkach płonął tartak

pozartartakDziś, kwadrans przed godziną szóstą wybuchł pożar w tartaku we wsi Dąbrowa Wielka Kalinki, w gminie Sieradz. Do gaszenia ognia wysłano pięć zastępów straży pożarnych. Płonęła tam drewniana wiata, w której składowano drewno tartaczne.

 

Szybka decyzja policjanta uratowała chorego chłopczyka

pomockppwielunSłużba w Policji bywa nieprzewidywalna i często wymaga podejmowania szybkich i stanowczych decyzji. Przekonał się o tym po raz kolejny policjant „drogówki” wieluńskiej komendy. Bez chwili wahania zdecydował o eskorcie auta, którym podróżowało potrzebujące pomocy roczne dziecko. Dzięki szybkiej reakcji policjanta chłopiec trafił do szpitala.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 16 WRZEŚNIA?

19pyrkiTo już ostatnie dni lata, ale raczej z jesienną aurą. Ma być chłodno, wietrznie i deszczowo. Co i kiedy zaplanowano oraz gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach organizatorów.

 

Zginął przygnieciony burtą wagonu. Tragiczny wypadek w Cementowni Warta w Trębaczewie

policjaDziś na ranem w Cementowni Warta w Trębaczewie, w gminie Działoszyn wydarzył się tragiczny wypadek. Około godziny 3.30 zginął tam 53-letni mężczyzna, przygnieciony burtą wagonu kolejowego.

 

Jechała ,,z fantazją'' wyznaczoną promilami

policjarKierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i ucieczka z miejsca zdarzenia - to kumulacja przewinień 21–letniej mieszkanki gminy Sieradz. Jechała VW Golfem mając w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu i uszkodziła dwa pojazdy. Amatorce jazdy na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna .

 

Groził, pobił, ukradł telefon - siedzi w areszcie

259-135925Policjanci z Warty zatrzymali 33-latka, który z otwartej kabiny samochodu dostawczego ukradł telefon komórkowy wartości trzech tysięcy złotych, a parę dni wcześniej bez żadnego powodu zaatakował na ulicy 37-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego i groził mu pozbawieniem życia. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Z uwagi na działanie w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 7,5 roku więzienia.

 

Paweł Królikowskiego będzie miał swój skwer w rodzinnej Zduńskiej Woli

pawelNa części Pasażu Powstańców Śląskich w Zduńskiej Woli w czasie najbliższych pięciu miesięcy ma powstać skwer integrujący mieszkańców. Będzie nosił imię Pawła Królikowskiego, aktora zmarłego w ubiegłym roku, a pochodzącego ze Zduńskiej Woli. O tym, co się na skwerze znajdzie, zdecydowali kilka miesięcy temu podczas konsultacji społecznych sami mieszkańcy.

 

Siatkarze Wieluńskiego Klubu Sportowego grają dziś z uczestnikiem Ligi Mistrzów

SIATKOWKACo prawda to tylko sparing II-ligowca, ale - jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej - siatkarze tamtejszego WKS zagrają dziś ekipą IBB Polonia Londyn. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.30 w hali Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Zduńska Wola stawia na eko

smieciSpecjalne pojemniki przenośne na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz wyczerpane baterie i akumulatory stanęły w dziesięciu miejscach Zduńskiej Woli. Ułatwią mieszkańcom selektywne pozbycie się elektrośmieci zalegających w naszych domach. Do czerwonych pojemników zduńskowolanie mogą wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wyłącznie o wymiarze nieprzekraczającym 50 centymetrów. Zmieszczą się w nich np. żelazka, suszarki do włosów, telefony, lokówki, aparaty fotograficzne, radyjka, tostery czy laptopy. W nowych pojemnikach można też zostawić tonery z drukarki, ciśnieniomierze i karty SIM.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCoś na dobry rok szkolny

--------------------------

Nauczycielka przechadzała się po klasie obserwując rysujące dzieci. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca. Podeszła do dziewczynki, która w skupieniu coś rysowała. Nauczycielka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała Zosia.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona nauczycielka.
Zosia mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u