Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności MATEUSZ KONIECZNY, UCZEŃ ZDUŃSKOWOLSKIEGO "ELEKTRONIKA,, W KRAJOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

MATEUSZ KONIECZNY, UCZEŃ ZDUŃSKOWOLSKIEGO "ELEKTRONIKA,, W KRAJOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

mateusz3Od wczoraj wiadomo, że województwo łódzkie będzie reprezentował na 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Słupsku(ten zaplanowany jest od 2 do 5 września) 17-letni zduńskowolanin Mateusz Konieczny, uczeń II klasy o profilu informatycznym w Zespole Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli.

 

Wcześniej Mateusz wygrał eliminacje powiatowe i międzypowiatowe tego prestiżowego konkursu. W konkursie wojewódzkim w Łodzi Mateusz Konieczny został doceniony z monodram "Wierna wataha" w reżyserii Zbigniewa Rudeckiego. Opiekun Mateusza nie kryje, że to ,,nieoszlifowany diament''. Do tego bardzo pracowitym. Efekty sa znakomite! Można się o tym przekonać oglądając wspomniany monodram na kanale YT na:--> https://www.youtube.com/watch?v=tUgVZ9--LoU
- Miesiące ciężkiej pracy, poświęcone godziny spędzone nad scenariuszem, emocjami, ruchem oraz słowem znalazły wreszcie ujście. Wystawiony 13 bm. monodram ,,Wierna Wataha" dostał przywilej ujrzenia światła dziennego na scenie ogólnopolskiej w Słupsku - napisał na swoim profilu zaledwie 17-letni aktor, odtwórca i główny bohater "Wiernej watahy" Mateusz Konieczny.
Monodram ukazuje podobieństwo świata doczesnego oraz wczesnosłowiańskiego w aspektach zamkniętego kręgu i dozy ortodoksji. Jakie skutki mają nie nasze wybory? Jak bardzo świat się zmienił, a może w jakiejś części nie zmienił się wcale? Zawsze warto się zatrzymać w codziennym biegu i zadać sobie pytanie: „Nasze odruchy są nadal zwierzęce?”

KaMi S

mateusz

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u