Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Niebezpieczny złodziej okradał sklepy budowlane w Sieradzu

Niebezpieczny złodziej okradał sklepy budowlane w Sieradzu

policja112Dzięki współpracy sieradzkiej policji i personelu sklepu budowlanego zatrzymany został groźny złodziej. 57-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego odpowie za kradzieże elektronarzędzi, narzędzi oraz artykułów budowlanych o łącznej wartości ponad 5300 złotych. Odzyskany towar powróci do właścicieli. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

 

15 maja po godzinie 18 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu złodzieja sklepowego w jednym z sieradzkich marketów budowlanych. Kiedy mężczyzna wszedł do sklepu, od razu zwrócił uwagę pracowników. Rozpoznali w nim osobę podejrzaną o wcześniejszą kradzież, którą zarejestrowały kamery monitoringu. Pracownicy obserwowali jego zachowanie. Mężczyzna podchodził do regałów, brał artykuły budowlane i wkładał je do torby. Gdy przeszedł przez linię kas nie płacąc za towar, pracownicy pobiegli za nim i ujęli go. Mężczyzna tłumaczył się, że po prostu zapomniał zapłacić. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 1300 złotych.
Wezwani na miejsce policjanci przejęli dalsze czynności w tej sprawie. Ustalili, że sprawcą kradzieży był 57-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Sieradzcy kryminalni ustalili, że mężczyzna może mieć na koncie również inne kradzieże. Z posiadanych informacji wynikało, że prawdopodobnie porusza się osobowym citroenem. Podejrzany twierdził jednak, że do Sieradza przyjechał autobusem. Policjanci szybko zweryfikowali wersję zatrzymanego. W pobliżu sklepu znaleźli zaparkowanego Citroena, z kluczykami ukrytymi na feldze koła.
Podczas przeszukania, w bagażniku samochodu funkcjonariusze znaleźli różne elektronarzędzia oraz ich akcesoria, a także artykuły budowlane i chemiczne. Okazało się, że część tych przedmiotów pochodziła z kradzieży w markecie budowlanym, do której doszło w grudniu 2021 roku. Wówczas łupem sprawcy padł towar o wartości ponad 1800 złotych. 57-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie były to jednak wszystkie przewinienia, których dokonał 57-latek na "gościnnych występach" w Sieradzu. Kilka godzin przed ujęciem, w innym sklepie branży budowlanej ukradł wkrętarkę i młot udarowy o wartości prawie 2000 złotych. Narzędzia te zostały odnalezione przez policjantów w bagażniku Citroena. Ponadto podczas przeszukania mieszkania 57-latka funkcjonariusze zabezpieczyli wiertarkę oraz materiały budowlane. Łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na ponad 5300zł. Odzyskany towar trafi do właścicieli. Mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem.

asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u