Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Był WUR i WUML, jest UTR, a teraz będzie MUR

Był WUR i WUML, jest UTR, a teraz będzie MUR

murSkróty z tytułu tej informacji, to nazwy uniwersytetów, w których można podjąć naukę bez matury, ale za to po wypełnieniu innych wymogów. Komunistyczny WUR - Wojewódzki Uniwersytet Robotniczy - był zacną instytucją, bowiem dzięki kształceniu się na jej kursach można było zdobyć zawód spawacza, bądź operatora koparki. WUML - Wojewódzki Uniwersytet Marksizmu i Leninizmu - był kwintesencją tamtych czasów. Nudny, ale lepiej było mieć dyplom ukończnia, bo pomagał w karierze.

 

UTR, czyli Uniwersytet Trzeciego Wieku trwa dalej. Aby z niego korzystać potrzebny jest wiek seniora, po prostu, trzeba być emerytem. Choć niektóre panie wyglądają; z tyłu liceum, z przodu Uniwersytet Trzeciego Wieku. W Wieluniu powstał kolejny ciekawy twór dla poszerzania wiedzy i czynienia swego życia ciekawszym. To MUR, czyli Muzealny Uniwersytet Rodzinny, do którego zaprasza Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Pierwsze w nowym sezonie zajęcia odbędą się w najbliższy piątek 7 bm. o godz. 15.30 - informuje o tym Radio Ziemi Wieluńskiej.
- To takie inauguracyjne, pierwsze spotkanie. Można się jeszcze zapisywać, a będzie można się zapisać także podczas tych pierwszych zajęć – mówi Magdalena Kopańska z muzeum.
– Zachęcamy wszystkich, którzy nie wiedzą, na czym polega ta formuła, a chcieliby się dowiedzieć. Myślę, że właśnie będzie to dobry czas, by zobaczyć, czy ten sposób zabawy i nauki, jaki proponujemy, spodoba się uczniom. MUR kierowany jest głównie do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, ale do udziału w zajęciach zapraszane są całe rodziny. O inicjatywie wieluńskiego muzeum przeczytasz także tutaj: MUR – Muzeum Ziemi Wieluńskiej ma nowy pomysł edukacyjny

(lek.)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak wrócą nasi piłkarze z Kataru?

Niewiarygodne! Nasi piłkarze polecieli na mistrzostwa świata chronieni przez samoloty F-16.
To już wielki sukces.
A jak wrócą? MiG-iem!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u