Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności JÓZEFÓW, GM. WRÓBLEW. 50 tysięcy indyków do utylizacji. Ptasia grypa w powiecie sieradzkim

JÓZEFÓW, GM. WRÓBLEW. 50 tysięcy indyków do utylizacji. Ptasia grypa w powiecie sieradzkim

W gospodarstwie rolnym w miejscowości Józefów, w gminie Wróblew, w powiecie sieradzkim zabitych zostanie blisko 50 tysięcy indyków. Od początku roku w całej Polsce stwierdzono już 7 ognisk grypy ptaków u drobiu oraz 6 ognisk u ptaków dzikich.


 

 

Inspekcja Weterynaryjna wykryła ptasią grypę w gospodarstwie w Józefowie, w którym hodowano  49.796 indyków rzeźnych. Grypę potwierdziły badania laboratoryjne otrzymane z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Służby weterynaryjne przystąpiły do likwidacji ogniska, polegającego m.in. na zabiciu i utylizacji zwierząt, przeprowadzeniu oczyszczania i dezynfekcji w ognisku choroby oraz wyznaczeniu obszarów zapowietrzonego i zagrożonego.

Na przełomie stycznia i lutego ptasią grypę wykryto również w miejscowości Głębokie w woj. lubelskim oraz w miejscowości Piaskowo w woj. wielkopolskim. W pierwszym z gospodarstw znajdowało się ponad 30,6 tys. brojlerów kurzych, a w drugim - ponad 10,8 tys. brojlerów kurzych. Zgodnie z procedurą wszystkie ptaki zostaną zabite i zutylizowane.

Od początku roku w całej Polsce wykryto już łącznie 7 ognisk grypy ptaków u drobiu oraz 6 ognisk u ptaków dzikich.

KaMi SFORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u