Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności DROGA S8. TRAGICZNY WYPADEK W OKOLICACH PAPROTNI

DROGA S8. TRAGICZNY WYPADEK W OKOLICACH PAPROTNI

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielny wieczór, 11 lutego na drodze S8 pod Zduńską Wolą. Po godz. 21. Zderzyły się dwie ciężarówki marki IVECO i DAF. Jeden z kierowców niestety zmarł po przewiezieniu do szpitala w Łodzi.

 

 

 

Do wypadku doszło na 186 km trasy eksresowej S8 w kierunku Warszawy, w okolicach węzła w Paprotni, w powiecie zduńskowolskim. Przejazd ekspresówką  był wyłączony z ruchu niemal do północy. Na miejscu działały 3 zastępy z JRG PSP w Zduńskiej Woli, 1 zastęp z OSP KSRG Zapolice,  zastęp z OSP Paprotnia oraz  zastęp z OSP KSRG Marzenin.

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, aby z IVECO wydobyć 27-letniego kierowcę,  zakleszczonego w szoferce pojazdu. Strażacy pomogli także pogotowiu ratunkowemu przy prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej mężczyzny z powiatu wieluńskiemo. Kierowca IVECO został przetransportowany do szpitala w Pabianicach, a potem do łódzkiego "Kopernika", gdzie mimo walki lekarzy o jego życie w wyniku obrażeń wewnętrznych zmarł.
Kierowca z drugiego pojazdu marki DAF,  34-letni cudoziemiec , wyszedł z samochodu o własnych siłach i po przebadaniu przez pogotowie pozostał na miejscu zdarzenia.  Był trzeźwy.

Wstępne ustalenia przyczyn zderzenia pojazdów to nie zachowanie ostrożności i nie ustąpienia pierwszeństwa przez 34-latka.

KaMi S

 

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u