menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Bracia Gwardeccy wygrali X Jubileuszowy Memoriał im. Waldemara Zepa w Zduńskiej Woli. Fotorelacja Lecha Kulmy

998321_597621713635665_708388207_nWiele emocji wzbudził jubileuszowy X Memoriał im. Waldemara Zepa w Zduńskiej Woli. W dziesiątą rocznicę śmierci ulubionego przez uczniów i młodych miłośników koszykówki nauczyciela i trenera rozgrano ciekawy turniej, którego patronatem był Waldek Zep.

W turnieju brało udział 12 zespołów. Rozgrywki toczono w formie streetball. Każda drużyna mogła liczyć po trzech zawodników plus jeden rezerwowy. Mecze trwały 12 minut lub do uzyskania 15 punktów. Udział w turnieju był bezpłatny. Puchary i medale wręczały panie; Róża Zep - żona Waldemara Zepa oraz jego córka - Agata. Za organizację turnieju odpowiadał Dariusz Sobczyk, który był uczniem i zawodnikiem Waldemara Zepa, oraz Stanisław Janowski. Po zakończeniu turnieju zawodnicy nie kryli pochwał za sprawny przebieg Memoriału, jak i jego organizację.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Memoriału Waldka Zepa ponownie została ekipa West Ball, pokonując w finale zespół z Kraszewic. Trzecie miejsce przypadło zespołowi o wdzięcznej nazwie Prawie Pół Tony. Przypominamy, że ubiegłorocznym triumfatorem również była ekipa West Ball w tym samym składzie: Paweł Gwardecki, Jacek Gwardecki i Olek Gwardecki.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został gracz zwycięskiej drużyny, Olek Gwardecki.

Specjalną nagrodę dla najstarszego zawodnika otrzymał weteran zduńskowolskich parkietów, Witek Alejziak.