Strona główna Artykuły Aktualności Doskonała lokata Głoskowskiego!

Doskonała lokata Głoskowskiego!

gloskowskiPo piątkowym (14 bm.) konkursie w Warszawie zaliczanym do rankingu CAVALIADA Tour prowadził z 68 punktami reprezentant Polski Andrzej Głoskowski, związany jeszcze niedawno ze stajnią z podzduńskowolskich Gajewnik, a obecnie z Tuszynem KJ Garbówek Agro Handel Śrem. Konkurs Cavaliada Tour zaliczany jest do Pucharu Świata, czyli tzw. konarskiej lidzie Longines Ranking. Warto nadmienić, że Głoskowski zajmuje obecnie 6 miejsce w Lidze Europy Centralnej, czyli prawie jak Kamil Stoch w PŚ.

O siedem punktów mniej od lidera miał wówczas również Polak – ubiegłoroczny zwycięzca CAVALIADY Tour – Jarosław Skrzyczyński. Na trzecim miejscu uplasował się Andronius Petrovas z Litwy. Finałowy konkurs CAVALIADY Tour odbył się w niedzielę, 16 bm. podczas Grand Prix Warszawy. W puli nagród Touru w kategorii seniorów było 50. 000 złotych. Najlepszy zawodnik CAVALIADA Tour wygrał 20. 000 złotych, a najlepszy Polak dodatkowo otrzymał nagrodę rzeczową – Volkswagen UP. Niestety, zawodnik z Gajewnik spadł z pozycji lidera. W finałowym konkursie CAVALIADY Lublin 2014 – GRAND PRIX LUBLINA pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego wygrał Jarosław Skrzyczyński (KJ Agro-Handel Śrem) na koniu Crazy Quick. Drugie miejsce zajął Czech Ales Opatrny, ale już trzecie Andrzej Głoskowski. Gratulujemy!!!