Strona główna Artykuły Aktualności LKS Wola Będkowska wygrywa pierwszą rundę Pucharu Polski!

LKS Wola Będkowska wygrywa pierwszą rundę Pucharu Polski!

DSC08225W niedzielę 27 lipca rozegrano I rundę Pucharu Polski okręgu sieradzkiego. Do ogromnej niespodzianki doszło w Woli Będkowskiej, gdzie B-klasowy LZS Wola Będkowska pokonał czołową drużynę klasy okręgowej minionego sezonu, MKS Zduńska Wola 4:2.

MKS był zdecydowanym faworytem tego meczu. W pierwszej połowie nic nie zapowiadało, że dojdzie do takiej niespodzianki, bo już w 5 minucie goście objęli prowadzenie po strzale Dawida Kępniaka. Po następnych pięciu minutach na listę strzelców wpisał się Krzysztof Rosiak i MKS wygrał pierwszą połowę 2:0. Niestety, to nieco uśpiło gości. Zwłaszcza, że piłkarze LZS zaczęli coraz groźniej atakować i już na początku drugiej połowy bramkę kontaktową zdobył dla nich Wiktor Kosecki, a bramkę na remis strzelił Damian Spętany. Po kilkunastu minutach w polu karnym zostaje sfaulowany Damian Spętany, po czym sędzia wskazuje na 11 metr. Karnego pewnie zaminia na bramkę Wojciech Szymczak, dając prowadzenie Woli Będkowskiej. Natomiast ostatnią bramkę zdobył Mateusz Klimczak. Ciekawostką jest fakt, że w 75 minucie trener gospodarzy dokonuje zmiany i na boisko wchodzi Jan Szczepkowski - lat 49, zastępując strzelca pierwszej bramki, Wiktora Koseckiego. Całe spotkanie zasłużenie wygrywa LKS Wola Będkowska 4:2!