Strona główna Artykuły Aktualności Zduńskowolscy paraolimpijczycy potwierdzili swoją formę na ME!

Zduńskowolscy paraolimpijczycy potwierdzili swoją formę na ME!

kikowskfotoW walijskim Swansea 19 sierpnia rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Wzięli w nich udział także zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego ,,Start" w Zduńskiej Woli: Marcin Mielczarek, Karol Kozuń i Marcel Jarosławski,. Dwaj pierwsi to utytułowani z Londynu paraolimpijczycy, podopieczni trenera Wojciecha Kikowskiego.

Marcin Mielczarek zajął 6. miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 13.35 s, a Marcel Jarosławski zdobył brązowy medal w skoku wzwyż (150 cm). Karol Kozuń wynikiem 11.03 m, zdobył brązowy medal w kat. F 53/54/55. w pchnięciu kulą.

W Mistrzostwach brali udział również inni wychowankowie Wojciecha Kikowskiego i byli zawodnicy zduńskowolskiego klubu. Marta Langner (Start Wrocław) zajęła 7. miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 15.09, oraz 4. miejsce w skoku w dal - 4,25. Z kolei, w skoku w dal Marcin Mielczarek był trzeci z wynikiem 5.15 m. Polscy sportowcy skończyli zmagania w Swansea z dorobkiem 31 medali – 3 złotych, 15 srebrnych i 10 brązowych.

Polska jest piątą drużyną pod względem liczby zdobytych „krążków”, ale ze względu na mniejszą ilość złotych medali w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 8. pozycji. Najlepsi okazali się Rosjanie (88 medali).