Strona główna Artykuły Aktualności Łaski Klub Sztuk Walki Oyama Karate wrócił z MP sześcioma medalami!

Łaski Klub Sztuk Walki Oyama Karate wrócił z MP sześcioma medalami!

11049485_687039568071170_9055420662026250515_nNa medal, a właściwie na sześć medali spisali się zawodnicy Łaskiego Klubu Sztuk Walki Oyama Karate na sobotnich (7 bm.) Mistrzostwach Polski OYAMA Karate w konkurencji Kata oraz Kobudo. Wzięło w nich udział trzynaścioro zawodników karate z Łaskiego Klubu Sztuk Walki.

"Juniorka": senpai Dominika Michalska.

Tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji Kata wywalczyła Angelika Markowska, która wygrała wszystkie etapy rywalizacji. Mimo, że ma dopiero 7 lat jej umiejętności techniczne mogą zawstydzić nie jednego starszego kolegę. Karolina Lipowska zdobyła złote medale w obu konkurencjach, podczas ceremonii otwarcia odebrała także nagrodę i tytuł Najlepszej Juniorki 2014 roku. Trzecie miejsca zdobyli: Patryk Ossowski, Kaja Kowalska oraz Hubert Kudra, konkurując w bardzo mocnych kategoriach. Pozostali zawodnicy wykazali się wysokimi umiejętnościami, charakterem oraz wolą walki. W kategoriach "Młodziczki", "Juniorki młodsze", "Juniorzy" oraz "Juniorzy młodsi" wystąpiło wielu zawodników. Zawodnicy z łaskiego klubu nie poddali się jednak bez walki! Wychodzili na matę 2, 3 i więcej razy, niestety, tym razem nie udało się dostać na podium. Wszyscy wrócili w świetnych humorach, bogatsi o doświadczenie w zawodach tak wysokiej rangi. Zawodników wspierali sensei Dawid Kołodziejski, senpai Marek Kłos oraz senpai Jarka Wawrzyniak.

źródło: Łaski Klub Sztuk Walki Oyama Karate