Strona główna Artykuły Aktualności MKS Zduńska Wola na topie!

MKS Zduńska Wola na topie!

DSC03095W minioną niedzielę oba seniorskie zespoły MKS Zduńska Wola wygrały swoje mecze w rozgrywkach ligowych. Pierwszy zespół 3:2 pokonał na wyjeździe zespół Orkana Buczek, pretendenta do awansu do IV ligi. Rezerwy MKS gładko rozporawiły się 7:2 z MUKS Wróblew.

Choć MKS przegrywał już 2:0 (do 53. minuty), ale w zespole tym grał niezawodny strzelec Dawid Kępniak, który w czasie 25 minut ustrzelił klasycznego hat tricka. Po tym zwycięstwie MKS zajmuje 8. miejsce w sieradzkiej klasie okręgowej. Ma 8 punktów, bramki 11:10. Prowadzi Unia Sulmierzyce z 15 punktaki. Pogoń Zduńska Wola jest trzecia (10 pkt).

Orkan Buczek - MKS Zduńska Wola 2:3 (1:0)

Bramki: 53' Dawid Kępniak,72' Dawid Kępniak,79' Dawid Kępniak - Dawid Liśkiewicz 13',Kamil Szymanek 51'.

Drugi zespół MKS na własnym boisku wysoko pokonał dotychczasowego lidera gruby IV klasy B okręgu sieradzkiego - MUKS Wróblew. Ale to goście objęli prowadzenie w pierwszej minucie spotkania po strzale Adriana Kościelniaka. MKS konsekwentnie jednak dążył do wyrównania i w 35. minucie grający trener Łukasz Jendrychowski strzelił wyrównującego gola. Osiem minut później Kacper Kępiński dał prowadzenie MKS-owi. Była to bramka ,,do szatni''. Druga połowa to absolutna dominacja zespołu gospodarzy. Po trzech kolejkach MKS II zajmuje w tej grupie klasy B trzecie miejsce z dorobkiem 6 punktów, bramki 12:6.

MKS II Zduńska Wola - MUKS Wróblew 7:2 ( 2:1)

Bramki : Łukasz Jendrychowski 35',49',66', Kacper Kępiński 43', Łukasz Fendor 69', Krystian Dawid 81', Robert Olejnik 84' - Adrian Kościelniak 1', Artur Lipiński 75'

Tekst i fot.: Lech Kulma