Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kobieta może się obronić. W Poddębicach rusza bezpłatny kurs samoobrony

Kobieta może się obronić. W Poddębicach rusza bezpłatny kurs samoobrony

gwiazdCo najmniej 40 kobiet z powiatu poddębickiego będzie mogło uczestniczyć w kursie samoobrony. Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach w ramach programu prewencyjnego ,,Razem bezpieczniej w powiecie poddębickim'', w swoich założeniach programowych na rok 2012, ujęła zagadnienia mające na celu zaktywizowanie środowisk lokalnych do włączenia się w działania prewencyjne. Między innymi wszechstronną pomoc i ochronę kobiet.

Istotą proponowanego kursu jest ,,odblokowanie naturalnych reakcji obronnych, opanowanie umiejętności samoobrony w sytuacjach zagrożenia, wzmocnienie poczucia pewności siebie jak również wyposażenie w wiedzę prawną''. Podczas prowadzonych zajęć poddębiccy policjanci będą przekazywać kursantkom wiedzę na temat bezpieczeństwa, a w szczególności: umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych, umiejętności zachowania się w takich sytuacjach, a także stosowania podstawowych technik samoobrony. Wykłady teoretyczne, obejmujące powyższe zagadnienia, poprowadzi koordynator poddębickiej policji asp. Elżbieta Tomczak. Zajęcia praktyczne poprowadzi sierż. Dariusz Gumiński z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.  
Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą od połowy września w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Poddębicach ul. Łęczycka 13/15.
Warunki uczestnictwa:
- zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań od uczestnictwa w kursie samoobrony;
- indywidualne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NW, bądź oświadczenie o posiadaniu ubezpieczenia;
- oświadczenie o uczestnictwie w 6-10 planowanych zajęciach. Ze względów logistycznych w pierwszej edycji kursu ilość miejsc ograniczona do 40 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na kurs i szczegółowych informacji udziela inicjator akcji
- Przemysław Jaszczak, tel. kontaktowy: 513-023-814.

 

Ewa Dobrowolska

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u