Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czy Szkoła Podstawowa nr 4 zniknie z mapy oświatowej Zduńskiej Woli?

Czy Szkoła Podstawowa nr 4 zniknie z mapy oświatowej Zduńskiej Woli?

sp4FBW czwartek, 24 bm. na sesji Rady Miasta Zduńska Wola ważyć się mają losy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki. Placówka, która ma swe początki w 1945 roku, a jest kontynuatorką szkoły żydowskiej sprzed II wojny światowej, może zostać zlikwidowana? Powód? Po wygaszeniu mieszczącego się w jej murach Publicznego Gimnazjum nr 1 i odejściu uczniów klasy ósmej uczy się w niej obecnie zaledwie 40 uczniów. A koszty utrzymania budynku są takie same, jak wtedy, gdy naukę pobierało tam ponad 250 dzieci.

 

Prezydent Zduńskiej Woli rozważa zatem likwidację "Czwórki" i przekazanie budynku na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, której podopieczni od blisko pół wieku uczą się w dzierżawionej kamienicy od parafii ewnagelicko-augsburskiej. Ponoć samorząd miasta prowadził już rozmowy o przejęciu budynku przez ministerstwo kultury, któremu PSM podlega. I są takie deklaracje. Szczegóły prezydent Pokora ma podać na czwartkowej sesji. O planach likwidacji SP nr 4 słychać było jeszcze w poprzednim roku szkolnym. Kierująca placówką Iwona Kulisiewicz już w maju skierowała do Kuratorium Oświaty w Łodzi zapytanie w tej sprawie. Kurator uspokaja rodziców uczniów i nauczycieli informując, że szkołę będzie wspierał i nie widzi powodów jej zamknięcia /list w tej sprawie poniżej/.
W obronie szkoły stanęli także radni z klubu PiS. Uważają, że decyzja o planach likwidacji jest dla miejskiej oświaty zła. I zamierzają do tego nie dopuścić. Na Facebook'u powstał też funpage w obronie SP nr 4 "Uratujmy Naszą Szkołę Podstawową nr 4 w Parku". Jego pomysłodawcy piszą: "Drodzy Internauci - Zduńskowolanie, Łodzianie, Polacy, Zduńska Wola to małe miasto, ale nie może ona funkcjonować bez Szkoły Podstawowej nr 4... Zwracamy się z apelem o wsparcie nas, żeby w NAJBEZPIECZNIEJSZEJ SZKOLE w Zduńskiej Woli uczono historii, a nie żeby ta OSIĄGAJĄCA NAJLEPSZE WYNIKI SZKOŁA była historią... Ta szkoła jest ważna i potrzebna mieszkańcom... Wspomóżcie Nas i pokażcie, że Zduńska Wola może się zjednoczyć dla dobra dzieci, które nie chcą się uczyć w dużych, przepełnionych szkołach na dwie zmiany. Pamiętajcie, że w Oświacie nie liczą się finanse i oszczędności, a dobro i komfort dzieci, bo one w przyszłości będą tutaj rządzić.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc (udostępnienia i polubienia) oraz słowa wsparcia " (pisownia oryginalna - przyp. siewie.tv). Na razie ma on niespełna 40 sympatyków...

KaMi S

Temat likwidacji SP nr 4 powraca w mieście nie po raz pierwszy: https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6315-sp-11-w-zduskiej-woli-do-likwidacji-sp-4-po-pg-1-powstanie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u