Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Są pieniądze na dofinansowanie modernizacji trzeciego boiska MOSiR w Sieradzu

Są pieniądze na dofinansowanie modernizacji trzeciego boiska MOSiR w Sieradzu

DSC_0010_1024x678Sieradzki magistrat pozyskał dofinansowanie na kolejny etap modernizacji trzeciego boiska na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Boisko to, popularnie nazywane "boiskiem na oponach", z uwagi na otaczające plac gry wkopane w ziemię opony, to jedno z najstarszych boisk na terenie MOSiR. Dawniej służyło jako boisko pomocnicze dla głównej płyty stadionu. Tu odbywały się treningi – zwłaszcza młodszych zawodników piłkarskich, szkolących się na terenie ośrodka w Sieradzu. By przywrócić tę funkcję konieczna jest modernizacja. Jej pierwszy etap zakończył się w ubiegłym roku. Powstało ogrodzenie wraz z bramą i furtkami oraz rozdzielnia elektryczna, której dotychczas w tam brakowało.
W tym roku "boisko na oponach" doczeka się kolejnej modernizacji. Z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach programu "Infrastruktura sportowa Plus" udało się pozyskać 60 tys. zł dotacji Tym razem przebudowa obejmie usunięcie dotychczasowej murawy na głębokości 3-4 cm, ułożenie geowłókniny, wyprofilowanie spadków boiska zasypką żwirowo-piaskową, ułożenie na zasypce rur drenarskich oraz wykonanie właściwych warstw konstrukcji płyty boiska. Po takich zabiegach wysiana zostanie nowa trawa oraz wykonany zostanie system zraszania płyty boiska. Za liniami bramkowymi zamontowane zostaną profesjonalne bramki do gry w piłkę nożną oraz piłkochwyty. Dodatkowo pod płytą boiska rozprowadzone zostaną kable elektryczne i odgromowe pod planowane w III etapie oświetlenie płyty boiska.

Michał Sitarek

Inspektor

Referat Promocji | Urząd Miasta Sieradza

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u