Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjant zawsze na służbie!

Policjant zawsze na służbie!

259-129678Policjantem jest się także po służbie. Udowodnił to starszy sierżant Jakub Maciejewski z sieradzkiej drogówki. W czasie wolnym zatrzymał 44-letniego kierowcę Renault, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenie pojazdów. Funkcjonariusz pokazał, że nie tylko w czasie służby czuwa nad bezpieczeństwem. Jego skuteczna interwencja być może zapobiegła tragedii.

 

6 maja około godziny 22.30 wracający po służbie starszy sierżant Jakub Maciejewski jechał w kierunku Złoczewa za samochodem Renault Megane. Policjant zwrócił uwagę na nietypowy tor jazdy jadącego przed nim samochodu. Kierowca jechał bardzo wolno „wężykiem”, w niekontrolowany sposób zjeżdżając z prawego na lewy pas ruchu. Podejrzewając, że kierujący Renault może być pod wpływem alkoholu, sierżant Jakub Maciejewski wykorzystał odpowiedni moment, wyprzedził go i dał mu znak do zatrzymania. Kierowca Renault zatrzymał się na ulicy Wieluńskiej w Złoczewie. Sierżant Maciejewski podbiegł do jego auta, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. W tym momencie kierowca Renault zaczął cofać, próbując odjechać. Funkcjonariusz w ostatniej chwili wyjął mu kluczyki ze stacyjki. O zdarzeniu Jakub Maciejewski powiadomił dyżurnego sieradzkiej policji. Wzbudziło to agresję zatrzymanego kierowcy, który został szybko obezwładniony przez funkcjonariusza. Na miejsce skierowany został parol złoczewskich policjantów. Ustalili, że kierującym Renault był 44-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Okazało się, że mężczyzna objęty jest dożywotnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nieodpowiedzialnego kierowcy wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u