Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Może przyjechał do sklepku po wódkę?

Może przyjechał do sklepku po wódkę?

policjarDzięki reakcji świadka wyeliminowany został pijany kierowca samochodu marki Ford. Wyeliminowany jako kierowca przynajmniej na kilka lat, bowiem miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie! 49-letniemu mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

To zdarzyło się wczoraj, 19 maja około godziny 20:05. Oficer dyżurny pajęczańskiej policji, otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez 23-letniego świadka. Zgłaszający oświadczył funkcjonariuszom, że jadąc przez wieś Makowiska drogą krajową numer 42, zwrócił uwagę na samochód marki Ford, który jechał przed nim. Kierujący nim mężczyzna nie trzymał toru jazdy, czyli jechał tak zwanym „wężykiem”. Jego sposób jazdy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu.
Gdy 49-letni kierujący Fordem zjechał na parking obok sklepu, świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał policję. Funkcjonariusze przebadali 49-latka. Jak się okazało nieodpowiedzialny kierujący miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie! Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Policja dziękuje obywatelom za reakcję na zagrożenie stwarzane przez nieodpowiedzialnych kierowców. Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji. sierż. sztab.

Wioletta Mielczarek
KPP w Pajecznie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u