Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności NOWY KIERUNEK KSZTAŁCENIA W ZDUŃSKIEJ WOLI! TECHNIK MECHANIK LOTNICZY JUŻ OD WRZEŚNIA!

NOWY KIERUNEK KSZTAŁCENIA W ZDUŃSKIEJ WOLI! TECHNIK MECHANIK LOTNICZY JUŻ OD WRZEŚNIA!

zszDo tej pory z lotnictwem w regionie sieradzkim kojarzono wyłącznie Łask, gdzie funkcjonuje 32. Baza Lotnictwa Taktycznego. Ale to się może zmienić. Lotnik ze Zduńskiej Woli? No może nie ten, co pilotuje samoloty, ale mechanik, który dba o ich sprawność! To już całkiem realne!

 

Takiego kierunku kształcenia chyba jeszcze nie było w Zduńskiej Woli, w Sieradzkiem, czy nawet w województwie łódzkim! Sieradzki Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli dogadały się i zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjów do nauki w nowo powołanej klasie, właśnie w "mechaniku" przy ul. Żeromskiego w Zduńskiej Woli. Będą się tam mogli kształcić w zawodzie TECHNIK MECHANIK LOTNICZY. Pierwsza klasa o tym profilu ma powstać w tej szkole już od września! Technik mechanik lotniczy, to specjalista do wykonywania następujących zadań zawodowych: wykonywania ocen technicznych statków powietrznych, wykonywania ich obsługi liniowej i hangarowej, czy wykonywania napraw zespołów i wyposażenia statków powietrznych.

Technik mechanik lotniczy zajmuje się przede wszystkim planowaniem, organizowaniem i naprawą podzespołów płatowcowych. Nadzoruje także prowadzenie dokumentacji, montaż i demontaż części statku powietrznego. W trakcie nauki w zakresie rozszerzonym realizowane są matematyka i fizyka. Cykl kształcenia na tym kierunku kończy się egzaminem organizowanym przez OKE. Kwalifikacja M.31. „Wykonywanie obsługi liniowej i hangarowej statków powietrznych” potwierdzona jest dyplomem technika mechanika lotniczego w języku polskim i angielskim. Jak zapowiada dyrektorka ZS nr 1 w Zduńskiej Woli, Małgorzata Cieślak, w murach szkoły przyszli technicy mechanicy lotnictwa nabywać będą wiedzę teoretyczną. Praktyki zaś będą się odbywały m.in. w Zakładach Lotniczych w Łodzi.

Mika S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u