Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Felietony 1000 stron siewie.tv!

1000 stron siewie.tv!

LEKKOSCBYTUOd czasu, kiedy zacząłem zastanawiać się nie tylko na muzyką, sportem oraz grami, najbardziej przeraża mnie upływ czasu. Na który zresztą nie mamy żadnego, ale to żadnego wpływu. Nagle patrzysz, masz sto lat, a jeszcze niedawno oglądałeś się niemal za każdą... Z niejakim przerażeniem, ale i pewną satysfakcją zauważyłem, że portal siewie.tv ma sześć lat i już tysiąc stron objętości na serwerze!

 

Sieradzko-zduńskowolski telewizyjny portal informacyjno-rozrywkowy (i to jest nazwa najbliższa sensu tego przedsięwzięcia) to dziecko moje, ale i Radka Wojtasa z Woli Dąbskiej, bodaj najzdolniejszego reportera, który trafił do mnie do pracy w Telewizji Sieradz Studio Filmowe. Oczywiście, były równie lub bardziej zdolne embriony dziennikarskie, ale to przeważnie kobiety. Otóż Radek niemal od początku pracy w TV Sieradz SF męczył mnie, abyśmy uruchomili swój portal. Bo przecież mamy XXI wiek, bo to jest nadal przyszłość, bo będziemy mogli ciekawiej i szerzej pokazać się światu... Argumentów było mnóstwo, więc wiosną 2011 roku uległem. Rozpoczęliśmy przygotowania. Rozmów było wiele, dyskusje budujące. Tak zwane burze mózgów doprowadziły do tego, że Radek – obecnie dziennikarz jednego z prestiżowych warszawskich tygodników - dostał moje błogosławieństwo: rób, przecież wiesz o co chodzi. Miał wbite do głowy kilka zasad i swoje przekonania, co do koncepcji portalu. A ta była taka: pozytywne informacje pisane lekkim językiem, subiektywny dystans do rzeczywistości i odrobina drwiny, jak najwięcej humoru!

Tytuł siewie.tv wymyśliłem ja, graficzną koncepcję całości, układ stron etc. to dzieło Radka i Wiktora Szewczyka, który współpracował z nami jakieś trzy lata, a teraz jest szczęśliwym, myślę, mieszkańcem Warszawy i dobrze zarabiającym pracownikiem jednej z tamtejszych dużych firm z branży informatycznej. Kolejnym młodym człowiekiem, który przyczynił się do ostatecznego kształtu portalu, był mój syn Piotr Lisiecki. Można więc powiedzieć, że siewie.tv to dzieło młodych, ale i kompromis pomiędzy młodością a doświadczeniem wiekowego dziennikarza, mającego wtedy za sobą ponad 30 lat przeróżnych doświadczeń zawodowych w prasie, w radiu i telewizji.

Pod koniec sierpnia 2011 roku zorganizowaliśmy w Galerii RONDO spotkanie promocyjne nowego portalu. Żeby przemawiać do gości faktami, przygotowaliśmy przykładowe strony, aby pokazać, jak to siewie.tv może wyglądać. Chwyciło! A na spotkaniu było kilkunastu najważniejszych biznesmenów Sieradza i okolic z Andrzejem Wodzyńskim na czele. Był też ówczesny prezydent Jacek Walczak i starosta Dariusz Olejnik. Z ich wypowiedzi wynikało, że możemy liczyć na przychylność. Potem bardzo różnie z tym bywało… Warto też przypomnieć pierwsze materiały filmowe, jakie przygotowaliśmy na to spotkanie, materiały, które niedługo później znalazły się na pierwszych stronach portalu. Wszystkie były lokalnymi ciekawostkami: odnaleziony w jasnogórskich piwnicach portret Hieronima Konopnickiego, jednego ze znakomitych właścicieli Konopnicy; nowy samolot sieradzkiego lotnika, Zbigniewa Kowalskiego, który ma własny hangar i pas startowy w Chojnem; malarz z Idzikowic, Aleksy Matczak, który własnymi rękami zbudował galerię swoich obrazów! To pokazaliśmy między innymi potencjalnym sponsorom. Zrobiło wrażenie, ale później nie przełożyło się zbytnio na pieniądze…

Ważniejsi byli jednak ludzie. Oprócz trzech wspomnianych już młodzieńców, współpracowało z nami kilkanaście mniej lub bardziej uzdolnionych panien. Kilka z nich wymienię zaczynając od tych, które ukończyły lub kończą studia dziennikarskie: To Paulina Morawska (UŁ), Marta Piesyk (UŁ) i Emilia Czyżak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Bardzo kreatywna i sprawna w rozmawianiu z ludźmi, co miało ogromne znaczenie podczas nagrywania sond ulicznych, była Dominika Tarnowska, absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego we Wrocławiu, współpracująca od czasu do czasu z tamtejszymi mediami, między innymi z ,,Gazetą Wyborczą’’, rzeczniczka prasowa WOŚP we Wrocławiu. Z młodzieńców wymienić muszę przede wszystkim Tomka Kaczmarka, zdecydowanie najzdolniejszego młodego człowieka, który na dwa lata trafił do siewie.tv! Tomek ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oczywiście współpracuje z tamtejszymi mediami, a ostatnio z powodzeniem zajął się fotografią. Nie sposób nie wspomnieć o tych, którzy nadal współpracują z siewie.tv. Tak się składa, że wszyscy są absolwentami bądź uczniami II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. To Beata Zdunek, studentka II rogu sinologii na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu, Anna Banaś, studentka I roku ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim oraz Kacper Rakociński i Kuba Chłód z Burzenina, z III klasy tego LO. Najmłodszy jest Filip Jaźwiński z Grabowca, uczeń I klasy w ,,Żeromie’’.

To oni i jeszcze wielu innych przyczynili się do tego, że niedawno siewie.tv zajęło 1000 stron na serwerze, gdzie umieściliśmy między innymi 13 000 materiałów filmowych, 491 felietonów z czego 240 napisanych przez ,,młode pióra’’ oraz 30 galerii fotograficznych. Zdarzyły nam się takie ,,strzały’’ jak słynna, także dzięki Radiu Zet, sonda o marihuanie (1 401 881 odsłon), czy informacja filmowa z otwarcia Galerii DEKADA w Sieradzu, kiedy i mnie groziło stratowanie przez szalejący tłum, którą obejrzało już 356 575 osób na całym świecie! Ile jeszcze stron wypełnimy? Nie wiem. Ale wiem jedno; zawsze będziemy się starać ku uciesze naszych fanów i przypadkowych internatów!

Połajania i uwagi przyjmuję: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

LEK.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u