Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Sieradz na topie!

Sieradz na topie!

Jak niesie szkolna wieść w Sieradzu, lada dzień ma zacząć obrady specjalna komisja złożona z uczniów wszystkich placówek oświatowych na terenie powiatu. Młodzi mają obradować nad zagadnieniem mody i „bycia trendy”. Jak poinformował nas jeden z komisarzy, owocem pracy organu ma być statut, który jasno będzie określał co jest top, a co już nie koniecznie. Opinie są zgodne, tak więc już dzisiaj możemy przewidzieć co znajdzie się w dokumencie.

- Według naszego stronnictwa najbardziej trendy są: mocny makijaż nakładany łopatą, różowe spodnie oraz plecak z lalką Barbie, w obowiązkowym połączeniu ze słomą wystająca spod kalesonów. Ale wiemy też, że są środowiska postulujące o wpisanie na listę przechadzek tzw. kołtunów po zmroku w bluzie z kapturem i telefonem w ręku. Z telefonu ma sączyć się ostra, disco-hopowa muza (najlepiej dyskredytując policję), a mina delikwenta ma ociekać agresją przemieszaną z głupotą bijącą z oczu oraz zapachem z psującej się jedynki. Będziemy wnosić żeby szczególny nacisk położyć na sprecyzowaniu czasu spacerów. Przecież przechadzka za dnia może być niebezpieczna, a po zmroku utrudnione jest rozpoznanie osoby na topie i „przetłumaczenie jej” wszechpolskimi metodami, że przeciętny, szary plebs myśli inaczej. Oni są tacy irytujący, a o kołtunów na topie trzeba dbać! – obszernie relacjonuje nam jeden z inicjatorów przedsięwzięcia, Antek.

Podobno sklepy odzieżowe na terenie Sieradza już złożyły nowe zamówienia w hurtowniach. Hitem nadchodzącej zimy mają być: kufajka w szkocką kratę, podarte ortalionowe portki oraz gumofilce, grubo uściełane słomą, wystającą tu i ówdzie. Dla miłośników nieco mniej orientalnego ubioru, w sklepach pojawią się lateksowe legginsy, topy odsłaniające wszystko, buty na czterdziestocentymetrowych obcasach, bielizna której tak naprawdę nie ma oraz maski na twarz - gdyby makijaż okazał się za słaby.

W dokumencie mają znaleźć się zapisy promujące czekoladowymi medalami oraz tytułem hot, osoby sympatyzujące z poszczególnymi partiami. I tak partie z lewej strony mają być od dziś najbardziej trendy w grupie wiekowej do 25 lat. Popieranie PO ma być modne dla osób w średnim wieku, a PIS dla ludzi z wiecznie za niskimi emeryturami. Co ciekawe, w zapisach brak miejsca dla partii najstarszej w polskim sejmie. Ci będą musieli zadowolić się poparciem osób totalnie niemodnych i przeciętnych, co rzekomo ma nie być dla nich nowością.

- To wcale nie jest poważna rewolucja – zaskakuje jeden z młodych ludzi. - Wychodzimy naprzeciw wszystkim konformistom, którzy wcześniej mogli zarzucać sobie, że kopiują należący do kogoś styl życia. Już niedługo będą mogli zupełnie legalnie i spokojnie powiedzieć, że stosują się do ogólnie przyjętych norm prawnych w naszym społeczeństwie – dalej wyjaśnia Michał.

Poparciem się nie przejmuje. Aby dokument zaczął obowiązywać, konieczne jest poparcie Rady Miasta Sieradza. Ale i tutaj jest nadzieja.

- Zdaje sobie sprawę, z niechęci radnych do naszej inicjatywy. Liczymy, że część z nich akurat na to głosowanie nie przyjdzie, kilku uda się przekonać, a jak będziemy mieli szczęście to może ktoś z „sojuszników” się pomyli i zagłosuje za przyjęciem naszych postulatów zamiast przeciw? – pyta retorycznie. Racja. Przecież podobne pomyłki naszym radnym nie są obce!


Tomek Kaczmarek
II LO Żeromski

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u