Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Spotkanie za spotkaniem w sieradzkiej bibliotece

Spotkanie za spotkaniem w sieradzkiej bibliotece

1BIBLIOTEKJesień nie musi być nudna. I warto wyjść z domu nie tylko na spacer, ale i do biblioteki. Sieradzka Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na NOC BIBLIOTEK oraz na trzy ciekawe spotkanie. Najbliższe już w czwartek, 29 września. To spotkanie sieradzkich Dyskusyjnych Klubów Książki „Podaj misiowi łapę”, które odbędzie o godzinie 11.

 

- Spotkanie będzie okazją do poznania potrzeb czytelniczych dzieci. Zastanowimy się, jakie książki najchętniej czyta obecne pokolenie najmłodszych. Czy poczciwy miś nadal może być dla maluchów przyjacielem i bohaterem? Jakie książki wybierać mogą rodzice i dziadkowie dla swoich pociech? Taka wiedza z pewnością przyda się członkom DKK, którzy wybierają książki nie tylko dla siebie, ale także dla całej rodziny. Na spotkaniu omówimy również kwestię misiów w literaturze oraz przeprowadzimy miniquiz z nagrodami. Miś prezydenta Roosevelta, miś Barei, Kubuś Puchatek, Yogi, Uszatek, Gumisie, Colargol, wszystkie te postacie i wiele innych pojawią się na naszym spotkaniu. Warto do nas zajrzeć i poszerzyć swoją wiedzę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu! - zachęca książnica. Spotkanie jest elementem projektu „Bierz się za słowa”, realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Program dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury. Także w czwartek, ale o godz. 17 w siedzibie PBP odbędzie się spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, sekretarzem noblistki Wisławy Szymborskiej.
Michał Rusinek - urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Jest profesorem na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. Jest członkiem Rady Języka Polskiego PAN. Napisał m.in. książki: Limeryki (2006), Mały Chopin (2009), Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka (2012), Limeryki i inne wariacje (2014), Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej (2016), Jak przekręcać i przeklinać. Poradnik dla dzieci (2016), Pypcie na języku (2017), Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata (2018), Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki (2019), Zero zahamowań, czyli filolog słucha piosenek (2020), Mroczny Eros: pypcie na języku polityki (2021). Z kolei 5 października w "Pedagogicznej" odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem - pisarzem, scenarzystą, byłym dziennikarzem. Z autorem cyklu powieści kryminalnych o komisarzu Jakubie Mortce. O godz. 17. Wojciech Chmielarz jest autorem popularnej trylogii gliwickiej - „Wampir”, „Zombie”, „Wilkołak”. To również twórca thrillerów psychologicznych - najbardziej znany z nich to „Żmijowisko”, na podstawie którego powstał serial telewizyjny. Laureat wielu nagród literackich - m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Złoty Pocisk i Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Zaś 1 października. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu postanowiła przyłączyć się do dziesiątek bibliotek w kraju, które tego dnia jeszcze szerzej otwierają swoje podwoje w ramach NOCY BIBLIOTEK . - W ubiegłym roku do późnych godzin nocnych bawiliśmy się wspólnie z naszymi czytelnikami. W tym roku będziemy bawić się również w nocy - zapowiadają bibliotekarze.
Bibliotekarze przygotowali mnóstwo integracyjnych wydarzeń w myśl hasła tegorocznej nocy bibliotek: to się musi powieść. Będą zatem ciekawe powieści, ale przede wszystkim ciekawe przygody z biblioteką, w której można nie tylko wypożyczyć książkę, ale również o niej porozmawiać, spotkać się w gronie ciekawych ludzi i skorzystać z rozwijających intelektualnie rozrywek. Będą zatem tradycyjne gry planszowe, które na dobre zadomowiły się w naszej bibliotece, będzie turniej symultaniczny w gry w szachy, będzie wypełniony książkami i tajemnicami pokój zagadek, warsztaty dla najmłodszych, spotkania dla ich rodziców i wiele więcej. Tego dnia ruszamy z abolicją, czyli tradycyjnym darowaniem kar wszelkich. Wystarczy przyjść do biblioteki między 29 września a 29 października i skorzystać z niewątpliwej ulgi. Po tym terminie o wiele trudniej będzie negocjować. Drzwi PBP będą otwarte od godz. 10 do 20.

KaMi S

5spotkanie

29sier

29esi

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u