Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Która najpiękniejsza? Wybory Miss Zduńskiej Woli 17 listopada

Która najpiękniejsza? Wybory Miss Zduńskiej Woli 17 listopada

miss5Pin up girl to styl dziewczyn z lat pięćdziesiątych XX wieku. Taką właśnie wizję pokazu będzie można zobaczyć podczas tegorocznej Gali Wyborów Miss Zduńskiej Woli 2012.

 

W stylizacji kandydatkom 11. już edycji pomagali: Galeria La Mody Ślubnej Perle , Gatta , Wola, FollyMood atelier, Monika Wdowinska, Agnieszka Mazurek, Anna Kubiak, Barbara LAch, oraz wiele innych osób i firm.
Wybory już 17 listopada. Tymczasem w restauracji ,,Hades'' trwają przygotowania próby i przygotowania dwunastu kandydatek do tytułu Miss Zduńskiej Woli oraz kilku innych tytułów tego konkursu piękności. W minioną sobotę byliśmy tam z kamerą. Reportaż z tej wizyty pokażemy w siewie za kilka dni.

Ewa Dobrowolska

FOTO: Fot. Monika Wdowińska

Pin-up (z ang. pin-up - przypiąć, powiesić) - określenie używane wobec trendu wywodzącego się z głównie z lat 40. i 50. XX wieku. Pin-up girls (dziewczyny pin-up) były piękne i uśmiechnięte, ubrane w rozkloszowane sukienki lub skąpe stroje/bieliznę. Pojawiały się głównie na plakatach, które mężczyźni przypinali na ścianach (stąd ich nazwa). Współczesne pin-up girls wzorują się przede wszystkim na modzie tamtych lat, ich charakterystyczną cechą są mocne czarne kreski nad górnymi powiekami, długie rzęsy (często sztuczne), mocno pomalowane na czerwono usta oraz "zarumienione" policzki. Charakterystyczne fryzury to głównie loki podpięte po bokach, grzywki - koniecznie podwinięte lub w formie dużych loków. Najbardziej znaną przedstawicielka nurtu pin-up była Marilyn Monroe.
Jedną ze stylizacji pin-up girl jest stylizacja "marynarska", dla której charakterystyczne są granaty z bielą lub czerwienie z bielą (najczęściej paski) lub "cukierkowa", w której dominują kwieciste sukienki - koniecznie rozkloszowane na dole, jak również sukienki w groszki lub paski/prążki. Często pojawiającym się motywem są kokardy i wisienki.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u