Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Odeszli, pamiętaj...

Odeszli, pamiętaj...

znicz15 września odszedł Tadeusz Baranowski, współzałożyciel i wieloletni pracownik Radia Ziemi Wieluńskiej. Nasz kolega - wspominają pracownicy RZW - zmarł po wielomiesięcznej walce z chorobą. Odszedł człowiek wielkiego serca, niezastąpiony specjalista od spraw technicznych, informatyk, miłośnik zwierząt i zapalony krótkofalowiec. O tej ostatniej pasji chętnie opowiadał na antenie Radia ZW.

 

- Znałem go z ZUGiL-u. Tak naprawdę znaliśmy się od początku lat 70. - wspomina Zygmunt Adamski, były burmistrz gminy Wieluń i przewodniczący Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej. - Te kontakty były koleżeńskie. Jeśli chodzi o radio, Tadeusz był głównym inżynierem od techniki. Tadeusz był taką prawą ręką od przygotowania radia od strony technicznej. Przyczynił się do wypełnienia wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, bo żeby powstało radio, musieliśmy otrzymać koncesję. (...) Z perspektywy czasu można powiedzieć, że ten sprzęt był prymitywny, ale nawet na nim Tadeusz potrafił emitować programy. To wielka zasługa Tadeusza, że radio powstało. Zawsze podejmował wyzwanie. Jeżeli coś było do zrobienia, nigdy nie odmówił.
Tadeusz Baranowski miał 62 lata. Zawsze pozostanie w naszej pamięci.
W połowie lutego zmarł Wacław Szumigaj, wójt gminy Konopnica. Pełnił tę funkcję od 2006 roku. Miał 59 lat.
9 kwietnia zmarł Tomasz Luboiński, wieloletni wójt gminy Czarnożyły. Wójtem był nieprzerwanie od 14 lat. Z samorządem lokalnym związany był od lat 90-tych. Zanim został wójtem gminy Czarnożyły, pełnił m.in. funkcję radnego i zastępcy przewodniczącego RG Czarnożyły. Dla starosty wieluńskiego Andrzeja Stępnia śmierć wójta Luboińskiego to duża strata: - Ta informacja obiegła cały powiat, wszyscy zostaliśmy porażeni tą informacją. Dla mnie osobiście jest bolesna. Byliśmy z Tomkiem przyjaciółmi, wspólnie rozpoczynaliśmy karierę samorządową, wspólnie studiowaliśmy na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Ta nasza droga w pracy samorządowej przenikała. Przyjaźniliśmy się, znały się nasze rodziny, były wspólne wyjazdy na wakacje, ale to minęło... Pozostała tylko dobra pamięć o nim, o tym czego dokonał. To była era Tomasza Luboińskiego w gminie Czarnożyły. Gmina bardzo mocno się rozwijająca pod jego przewodnictwem, w powiecie wieluńskim była wzorcową. Wzór dla wszystkich samorządowców. Wielka to strata, trudno będzie ją zapełnić. Był człowiekiem otwartym na innego, pomagał. W pierwszych turach wygrywał wybory; to też znaczy, że był darzony szacunkiem mieszkańców gminy. Wójt Tomasz Luboiński miał 53 lata.
Na początku lipca odszedł Eugeniusz Kołodziejczyk - świadek bombardowania Wielunia w 1939 roku. Miał 86 lat. Był jedną z osób, które propagowały wiedzę o wojennej historii miasta. Podkreślał, że wojna zaczęła się 1 września o 4.40 nalotem hitlerowskich Luftwaffe na bezbronny Wieluń, a nie jak twierdzono powszechnie - o 4.45 na Westerplatte.
27 września zmarł wójt gminy Czastary Paweł Głowacki. Miał 41 lat. Funkcję wójta pełnił od listopada 2002 roku. Zostawił żonę i dwóch synów - uczniów szkoły podstawowej.
W 2012 roku zmarła Barbara Urbańska-Miszczyk - artystka pochodząca z Wieruszowa. Miała 75 lat.
Odszedł także Marian Jarzyński, wieloletni działacz i wiceprezes zarządu Prosny Wyszanów. Zmarł nagle. Miał 55 lat.
Na podstawie informacji Radia Ziemi Wieluńskiej opracowała ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u