Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co, gdzie kiedy w regionie? Od 7 listopada począwszy

Co, gdzie kiedy w regionie? Od 7 listopada począwszy

3010zaproszeniemtbmaratonKolejny, nadchodzący tydzień będzie specyficzny i uroczysty, choćby ze względu na przypadająca 11 listopada 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale nie tylko na rocznicowe obchody mogą liczyć mieszkańcy naszego regionu. Będzie też sportowo, bowiem wiele gmin organizuje biegi niepodległościowe. Będzie też poetycko, muzycznie, ekologicznie, artystycznie, malarsko, teatralnie, a nawet kulinarnie. siewie tv poleca! Szczegóły na plakatach.

 

WIERUSZÓW

Klub Kreatywnych Gospodyń zaprasza wszystkich pełnych pasji kulinarnej w czwartek 8 listopada o godzinie 17.00 do wieruszowskiej Kawiarenki Artystycznej działającej przy WDK.
Koncert w Kawiarence Artystycznej pt. "Trochę Wolniej" Szymona Mielcarka. Dźwięki gitary akustycznej i wokal Szymona stworzą wyjątkowy, ciepły klimat. Koncert odbędzie się 9 listopada, o godz. 20. Wstęp - 10 zł. Po koncercie Kawiarenka Artystyczna zaprasza na Party singli. Zapisy chętnych pod nr. tel. 62 78 41 080

WIELUŃ

8 listopada (czwartek) o godz. 17 w sali widowiskowej Wieluńskiego Domu Kultury odbędzie się promocja II tomiku poezji ,,Spacer po linie'' Janiny Pawlaczyk.  
11 listopada, godz. 14.00 - 16.45, POWIATOWE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
15 listopada 2012 r., godz. 18, sala widowiskowa WDK. W ramach 35. Łódzkich Spotkań Teatralnych WDK zaprasza na spektakl ,,Stolik'' w wykonaniu The Karbido - polskiej eksperymentalnej grupy muzycznej i interdyscyplinarnej z Wrocławia. Współrealizatorem imprezy Wieluński Dom Kultury. Wstęp na spektakl wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązywać będą wejściówki (do odbioru w sekretariacie WDK). Więcej o spektaklu: http://www.karbido.art.pl/stolik.htm

SIERADZ

9 listopada, wystawa Stanisaława Mazusia pt. ,,W obronie piękna'' w BWA w Sieradzu, wernisaż o godz.18. Autor pisze o sobie pisze: Odrzucam wszelkie ,,izmy". Moja droga ,,Pod prąd" trwa od 1960 r., głosząc wiecznie aktualne hasło: Tylko systematyczno - tytaniczna praca czyni MISTRZA". Maluję jednym tchem. Najpierw jest wizja-pomysł, następnie konsekwentna rejestracja i precyzowanie koloru łącznie z kształtem formy i faktury. Obraz wielkoformatowy, który od samego początku ma wyrażać nastrój i czytelność myśli, planuję na kilka tygodni, aby w razie powołania mnie do wieczności nie pozostał obraz ślepego beztalencia. 
Wnikliwej obserwacji natury zawdzięczam bogactwo twórczych pokładów, które inspirują do nowych rozwiązań malarskich wywołując ciągłą potrzebę malowania.
Malowaniem składam hołd TWÓRCY wszechświata, żarliwie prosząc o dar widzenia, aby każdy człowiek czuł potrzebę obcowania z pięknem odrzucając negatywne emocje: fanatyzm religijny i polityczny, zazdrość; egoizm, mściwość, pogardę, nienawiść, pazerność, pomówienia itp.
Urodzony w 1940 r. w Lublinie. W latach 1961-1967 studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zakończone dyplomem w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki.
Od 1967 r. bierze udział w międzynarodowych, ogólnopolskich i okręgowych wystawach, konkursach oraz plenerach. Zorganizował ponad 200 wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. Brał udział w prezentacjach sztuki polskiej, m.in. w Miszkolcu, Madrycie, Moskwie, Ostrawie, Budapeszcie, Sofii, Zagorie, Karlowych Warach, Paryżu, Bayreuth, Ułan Bator, Barcelonie, Bratysławie, Pradze, Atenach, Berlinie, Beuningen. Prace artysty znajdują się w zbiorach instytucji państwowych, muzeach, kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, między innymi w Galerii Uffizi we Florencji. Jest laureatem wielu znaczących nagród i wyróżnień.
11 listopada o godz. 12.15 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczną się sieradzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada o godz. 18 w Teatrze Miejskim rozpocznie się spektakl ,,Seks grupowy, czyli psychoterapia''. Cena biletu: 40 zł.

ZDUŃSKA WOLA

8 listopada, godz. 20 w klubie muzycznym ,,Centrala'' wystąpi zespół ,,Harlem''. Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 złotych, w dniu koncertu 30 złotych.
8 listopada, godz. 17 Państwowa Szkoła Muzyczna zaprasza na recital fortepianowy Macieja Grzybowskiego.  
9-11 listopada, od godz. 10 ,,Warsztaty harmonijkowe'' w klubie muzycznym Centrala. Przewidywane są dwie grupy: początkująca i zaawansowana. Koszt uczestnictwa w trzydniowych warsztatach to 75 złotych.
9 listopada, godz. 18, w sali klubowej MDK - spotkanie z Kacprem Łusą. Młody poeta promował będzie debiutancki tomik ,,Ze skraju i ze światła". Spotkanie poprowadzi Piotr Grobliński. Na gitarze zagra Zbigniew Godlewski.  
11 listopada - obchody Święta Niepodległości. W programie: msza święta (godz. 10.30), przemówienia i składanie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego (godz. 12), I Powiatowy Bieg Niepodległości (godz.13). Podczas uroczystości zagra miejska orkiestra dęta. I Powiatowy Bieg Niepodległościowy. Zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 9 km, od pomnika Marszałka J.Piłsudskiego w Zduńskiej Woli do postumentu w Strońsku. Zgłoszenia na I Bieg Niepodległości przyjmuje Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego przy ul. Królewskiej 10, tel. (43) 825 45 88, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Dodatkowych informacji udziela Anna Stoczkowska.  
13 listopada, godz. 19 - w filii MDK w Karsznicach sztuka ,,Dieta cud -komedia odchudzająca''. Spektakl w obsadzie gwiazdorskiej. Wystąpią m.in. Adrianna Biedrzyńska, Ewa Dałkowska, Ewa Kuklińska, Grażyna Barszczewska.  
15 listopada w Domu Kultury ,,Lokator''- kino Orange. O godz. 17 film dokumentalny ,,Piękne i bestia'', zaś o godz. 19 - komedia ,,Nietykalni''. Bilety na każdy seans kosztują po 12 złotych.

SZADEK

7 listopada - Konkurs recytatorski im. Janiny Kowalskiej - Grockiej w Zespole Szkół w Szadku. Gościem specjalnym będzie urodzony w Szadku Marek Niedźwiecki, dziennikarz muzyczny radiowej "Trójki".  
10 listopada, plac Targowy, zbiórka selektywnie posegregowanych odpadów w godz. 8.30-14.30. Osoby, które przyniosą odpady, otrzymają sadzonkę drzewka ozdobnego.

WIDAWA

Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Widawie zaprasza wszystkie kobiety na bezpłatne badania cytologiczne. Badania będą prowadzone w dniach: 7 listopada 2012 r. w godzinach 10.00 - 13.00, 21 listopada 2012 r. w godzinach 14.00 - -17.00. Rejestracja pod numerem telefonu 43 672 10 17

Gminny Ośrodek Kultury w Widawie zaprasza na wieczór poetycko - muzyczny pt "Wolność chmur". Wystąpią: poetka, dziennikarka, animatorka kultury, bibliotekarka - pani Maria Duszka oraz urodzony w Widawie pan Zbigniew Paprocki - poeta, kompozytor i muzyk. Niedziela 11 listopada, o godz. 18. Wstęp wolny.

Zebrała: ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u