Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjanci i sympatyczni i empatyczni

Policjanci i sympatyczni i empatyczni

policjawoz64-latka szła pieszo z Sieradza do Łasku. Nie miała pieniędzy, ani dokumentów. Kobietą zainteresowała się mieszkanka Zduńskiej Woli, która o zaistniałej sytuacji powiadomiła policję. Dzięki temu starsza pani bezpiecznie dotarła do domu.

 

Późnym wieczorem 9 maja zduńskowolscy policjanci zostali poinformowani przez mieszkankę miasta, że spotkała kobietę, która wyglądała na zagubioną. Idąca drogą kobieta ubrana była w dres i klapki. Policjanci zauważyli opisaną kobietę w pobliżu drogi wojewódzkiej prowadzącej do Łasku. Funkcjonariusze ustalili, że 64-latka mieszka na terenie powiatu łaskiego. Policjantom oświadczyła, że wracała ze szpitala w Sieradzu do domu. Szła piechotą, gdyż nie miała pieniędzy na autobus czy pociąg. Policjanci poinformowali o sytuacji dyżurnego zduńskowolskiej komendy. Ten skontaktował się z komendą w Łasku. Policjanci ze Zduńskiej Woli pomogli kobiecie dostać się do granic powiatu, gdzie czekali już na nią funkcjonariusze z Łasku. Dzięki empatii i reakcji mieszkanki Zduńskiej Woli, 64-latka trafiła bezpiecznie do domu.
Zduńskowolscy policjanci często przyjmują zawiadomienia w sprawie zaginięć osób, przy czym wiele z nich prowadzonych jest pod presją czasu ze względu na realne zagrożenie życia lub zdrowia osoby zaginionej. Jak wskazuje doświadczenie ostatnich lat, wiele z tych osób to osoby starsze, dotknięte chorobami charakterystycznymi dla podeszłego wieku, jak demencja, choroba Alzheimera czy zaburzenia pamięci. Analiza postępowań dotyczących zaginięć wskazuje, że części z nich można byłoby uniknąć, w przypadku zwiększonej czujności członków rodziny bądź mieszkańców powiatu. Opisane wyżej zdarzenie dowodzi, że nie tylko najbliżsi, lecz także osoby obce i przypadkowe mogą mieć wpływ na los osób znajdujących się w trudnej sytuacji i ich szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W takich sytuacjach bardzo ważna jest nasza czujność i empatia w kontaktach z innymi ludźmi. Widząc kogoś, kto zachowuje się w naszym odczuciu niepokojąco, wygląda na zagubionego lub prosi o wskazanie np. drogi na dworzec, bądźmy gotowi dopytać lub nawet zweryfikować plany tej osoby.

st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk
Oficer Prasowy KPP w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u